پژوهشگران یک قدم دیگر به درمان فلج اندام نزدیک شدند | P30Tech


پزشکیتکنولوژیعلم و دانش

پژوهشگران یک قدم دیگر به درمان فلج اندام نزدیک شدند

پژوهشگران یک قدم دیگر به درمان فلج اندام نزدیک شدند

اگر فلج کامل اندام باشید، برداشتن یک قاشق از روی میز دستاوردی بزرگ محسوب می شود. یان بورکهارت، شخصی است که با وجود مشکل فلج اندام خود موفق شد تا به چنین مهمی دست یابد.

یان یکی از سوژه های آزمایشی طولانی مدت است که طی آن، دانشمندان قصد دارند راه حلی الکترونیکی برای این ناتوانی جسمی پیدا کنند. اولین اتفاق مهم در سال 2014 رخ داد، زمانی که بورکهارت توانست یک قاشق را بلند کند و دو سال بعد، حالا او می تواند از کارت اعتباری اش استفاده کند، نوشیدنی بخورد و حتی گیتار هیرو بازی کند.

این اتفاق، در نتیجه همکاری سازمان غیر انتفاعی Batelle و دانشگاه ایالت اوهایو است. تصور کنید که تمام سیستم عصبی بدن شما، شبکه ای از لوله های خلاء است که هر کدام به یک عضو از بدن متصل اند.

وقتی که نقصی در این سیستم وجود نداشته باشد، مغز هر پیامی که بدن باید انجام دهد را نوشته و به سیستم عصبی می دهد تا اعصاب نیز به عضو مورد نظر رفته و کار را انجام دهند.

شش سال پیشف یان در یک صانحه رانندگی، به نخاع خود ضربه ای جدی وارد کرد که در نتیجه این اتفاق، شبکه لوله های خلاء که پیام در آن ها حرکت می کند، از کار افتادند و مسیر برای رسیدن پیام مسدود شد.

با این حال، سازمان Batelle تمام این مدت روی پروژه ای به نام نوروبریج یا پل عصبی کار کرده که در حقیقت، یک نوع نخاع خارجی محسوب می شود. در حقیقت، اگر مسیر اول بسته باشد، مسیر دوم را باید ساخت تا از طریق آن پیام را به اعصاب محیطی که سرتاسر بدن پخش شده اند منتقل کرد.

یک چیپ مخصوص درون بخش کورتکس حرکتی مغز یان قرار گرفته و سیم های که از جمجمه او بیرون آمده اند، حکم نخاع را بازی می کنند. طی دو سال، او و تیمی که پشتیبانی اش می کردند موفق شدند تا از ابتدایی ترین کارها به کارهای پیشرفته تر و پیچیده تری برسند. او حالا می تواند کاری به پیچیدگی انجام یک بازی شبیه ساز گیتار نوازی را هم انجام دهد.

هدف بعدی، قرار دادن چیپ نوروبریج درون مغز 4 نفر دیگر است تا نتایج روی آن ها نیز آزموده شود. نفر بعدی تابستان امسال زیر تیغ جراحی خواهد رفت و به زودی نیز ورژن بدون سیم این دستگاه ساخته می شود.


وبسایت پی سی تک | تخصصی ترین مرکز جمع آوری و ارایه اخبار ، آموزش و مطالب دنیای آی تی و فناوری می باشد . هدف ما در این سایت ارایه برترین مطالب در حوزه فناوری اطلاعات و تکنولوژی می باشد و سعی ما در این است که از برترین و معتبرترین پایگاههای اینترنتی ایران و جهان جدیدترین اخبار و آموزشها را در اختیار کاربران قرار دهیم و روز به روز بر تعداد منابع ما افزوده خواهد شد .


مشاهده منبع خبر
رای:
1
۴ ویژگی برتر HTC 10 نسبت به Galaxy s7 | P30Tech
چرا نبرد میان طرفداران و سازندگان هدست های واقعیت ...

محبوبترین مطالب

ددپول  Deadpool (رایان رینولدز) ابر قهرمانی است بسیار شوخ، او پیش از اینکه یک ابرقهرمان باشد یک نظامی بود که دچار یک بیماری لاعلاج میشود و تصمیم میگیرد توسط کسانی که مدعی هستند میتوانند بیماری او را د...
چگونه ریاضیدانان بزرگ همانند استفان هاوکینگ و آلبرت اینشتین چگونه می‌توانند مسیر خود را از درک مفاهیم اساسی ریاضی شروع کنند و در نهایت به جایگاهی برسند که ...
یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های روبات ZenBo، امکان اتصال به دستگاه‌های هوشمند درون خانه و وسایل سنتی فناوری است. شما به کمک این روبات می‌توانید م...
ایسوس در زمان رونمایی از لپ‌تاپ، گوشی هوشمند و روبات خود حرفی از هدست واقعیت مجازی به میان نیاورد. اما این کمپانی هدست "ASUS VR" را هم امروز در معرض دید...