فیسبوک پلتفرم توسعه چت بات ها را برای مسنجر خود معرفی کرد | P30Tech


تکنولوژیسایر شرکت‌هاشرکت‌هاصنعت و تجارت

فیسبوک پلتفرم توسعه چت بات ها را برای مسنجر خود معرفی کرد

فیسبوک پلتفرم توسعه چت بات ها را برای مسنجر خود معرفی کرد

گویا دوره و زمانه گسترش ربات ها رسماً آغاز شده است. در اقدامی که البته کاملا انتظارش می رفت، فیسبوک امروز در جریان کنفرانس F8 ابزاری را در اختیار توسعه دهندگان قرار داد که توسط آن قادر به ایجاد بات ها هستند و سپس می توانند آنها را به مسنجر فیسبوک اضافه کنند؛ اقدامی که باعث می گردد تا نوع استفاده از مسنجر فیسبوک تا حدی دست خوش تغییر شود.

اما این تغییر چیست؟ فیسبوک خود بر این بارو است با استفاده از بات ها، کسب و کارها می توانند شبکه های گسترده تری برای ارتباط با مشتریان خود پیدا کنند. اگر استفاده از بات ها تبدیل به امری معمول گردد، می توان گفت که نوع ارتباط مشتری و خدمات دهنده کاملا با زمان حاضر تفاوت پیدا خواهد کرد.

smith-agents-messenger-w700

ابزاری که امروز شده، مشمول یک API است که به توسعه دهنده اجازه می دهد برای مسنجر فیسبوک، بات توسعه داده و یا به تولید ویجت چت از نوع تحت وب بپردازد. در زمان معرفی، تمرکز کامل فیسبوک بر روی استفاده های تجاری از بات ها بود، اما این پلتفرم به راحتی می تواند در اختیار رسانه ها نیز قرار گیرد؛ بر همین اساس ناشرین و خبرگزاری ها می توانند به شکل مستقیم اخبار و مقالات خود را برای مخاطبین خود ارسال کنند.

بات های پیام رسان موارد جدیدی نیستند و می توان گفت برای اولین بار در تلگرام مورد استفاده قرار گرفتند، اما حقیقت این است که به شکل ماهانه، ۹۰۰ میلیون کاربر از مسنجر فیسبوک استفاده می کنند و بر همین اساس، می توان گفت که شرکت مورد بحث قادر است به شکل کاملا گسترده تری از بات ها بهره گیرد. البته این امر به استقبال کاربران نیز رابطه مستقیم دارد؛ اگر استقبال صورت گیرد، می توان گفت شاهد بهترین پیشرفت نرم افزاری از زمان معرفی «App Store» از سوی اپل خواهیم بود.

در حال حاضر، مایکروسافت و فیسبوک قمار خود را بر روی بات ها آغاز کرده اند؛ دو هفته پیش و در میانه کنفرانس بیلد، شرکت ساکن ردموند نیز از پلتفرم خود برای چت بات ها پرده برداشت. باید در آینده دید کدام یک از این دو شرکت می تواند ایده های مشابه شان را به شکلی بهتر اجرا کنند.


وبسایت پی سی تک | تخصصی ترین مرکز جمع آوری و ارایه اخبار ، آموزش و مطالب دنیای آی تی و فناوری می باشد . هدف ما در این سایت ارایه برترین مطالب در حوزه فناوری اطلاعات و تکنولوژی می باشد و سعی ما در این است که از برترین و معتبرترین پایگاههای اینترنتی ایران و جهان جدیدترین اخبار و آموزشها را در اختیار کاربران قرار دهیم و روز به روز بر تعداد منابع ما افزوده خواهد شد .


مشاهده منبع خبر
رای:
1
کابل های USB-C خطرناک یک پچ نرم افزاری دریافت می ک...
کاربران واتس اپ و مسنجر فیسبوک روزانه ۶۰ میلیارد پ...

محبوبترین مطالب

ددپول  Deadpool (رایان رینولدز) ابر قهرمانی است بسیار شوخ، او پیش از اینکه یک ابرقهرمان باشد یک نظامی بود که دچار یک بیماری لاعلاج میشود و تصمیم میگیرد توسط کسانی که مدعی هستند میتوانند بیماری او را د...
چگونه ریاضیدانان بزرگ همانند استفان هاوکینگ و آلبرت اینشتین چگونه می‌توانند مسیر خود را از درک مفاهیم اساسی ریاضی شروع کنند و در نهایت به جایگاهی برسند که ...
یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های روبات ZenBo، امکان اتصال به دستگاه‌های هوشمند درون خانه و وسایل سنتی فناوری است. شما به کمک این روبات می‌توانید م...
ایسوس در زمان رونمایی از لپ‌تاپ، گوشی هوشمند و روبات خود حرفی از هدست واقعیت مجازی به میان نیاورد. اما این کمپانی هدست "ASUS VR" را هم امروز در معرض دید...