کابل های USB-C خطرناک یک پچ نرم افزاری دریافت می کنند | P30Tech


تکنولوژی

کابل های USB-C خطرناک یک پچ نرم افزاری دریافت می کنند

کابل های USB-C خطرناک یک پچ نرم افزاری دریافت می کنند

حال که مشخص گردید صرفا خرید یک کابل USB-C ساده می تواند به دستگاه های الکترونیکی آسیب برساند، گروه ارائه دهنده این استاندارد تصمیم گرفته گام هایی را در جهت رفع مشکل بر دارد.

انجمن مجریان USB که به کابل های ایمن گواهینامه اعطا می کند امروز از ارائه روشی برای حفظ اطمینان از ایمنی دستگاه های مختلف در برابر کابل های معیوب و مخرب خبر داد.

این ایمنی به لطف یک استاندارد تازه فراهم می شود که «تصدیق USB Type-C» نام دارد و در اصل به مجموعه ای از قواعد نرم افزاری اشاره دارد که یک دستگاه در زمان اتصال وسایل جانبی مختلف از آنها تبعیت می کند.

پروتکل جدید به سیستم های میزان امکان می دهد که سندیت دستگاه یا شارژر USB را تایید کنند و برای این منظور خصوصیات مختلف دستگاه شامل توانمندی ها و وضعیت گواهینامه هایش را مورد بررسی قرار دهند.

به بیان ساده تر، وقتی دستگاهی گواهی این انجمن را دریافت می کند، از آن مرحله به بعد می تواند مشخص نماید که آیا استفاده از ارتباط رمزگذاری شده 128 بیتی روی موبایل یا لپ تاپی بی خطر است یا خیر. نکته مهم اینکه چنین اتفاقی به سرعت رخ می دهد و قبل از آنکه دستگاه از طریق کابل انرژی برق را دریافت کرده یا داده ای را انتقال دهد تایید یا عدم تایید آن معین می شود.

اما در راس همه اینها، می توانید قواعدی را برای دستگاه خود تعریف نمایید که مشخص می کنند کدام دستگاه ها USB هستند و کدامیک خیر؛ برای نمونه می توانید بگویید که تنها ابزارهای شارژ پذیرفته شده اند یا اینکه دستگاه اطلاعات را صرفا از درایوهای USB تایید شده توسط واحد آی تی شما قبول کند.

سایت Ars Technica اعلام کرده که دستگاه های پشتیبانی کننده از USB Type-c احتمالا آپدیتی را برای این منظور دریافت خواهند کرد تا بتوانند از استاندارد جدید بهره بگیرند و کابل های خوب را از بد تشخیص دهند.

اما این اتفاق برای کابل های کنونی که قبل از ارائه این استاندارد ساخته شده اند رخ نمی دهد. خوشبختانه این سیستم به زودی پیاده سازی خواهد شد و هرشرکتی که کابل USB-c می سازد از آن تبعیت خواهد کرد.

البته انتظار می رود که به این ترتیب قیمت این کابل ها اندکی از قبل گرانتر شود اما با پرداخت این هزینه اضافه می توانید مطمئن باشید که خطری سخت افزار گران تر شما را تهدید نمی کند.


وبسایت پی سی تک | تخصصی ترین مرکز جمع آوری و ارایه اخبار ، آموزش و مطالب دنیای آی تی و فناوری می باشد . هدف ما در این سایت ارایه برترین مطالب در حوزه فناوری اطلاعات و تکنولوژی می باشد و سعی ما در این است که از برترین و معتبرترین پایگاههای اینترنتی ایران و جهان جدیدترین اخبار و آموزشها را در اختیار کاربران قرار دهیم و روز به روز بر تعداد منابع ما افزوده خواهد شد .


مشاهده منبع خبر
رای:
1
کافه بازار تاریخ برگزاری و تهیه بلیت برای حضور در ...
فیسبوک پلتفرم توسعه چت بات ها را برای مسنجر خود مع...

محبوبترین مطالب

ددپول  Deadpool (رایان رینولدز) ابر قهرمانی است بسیار شوخ، او پیش از اینکه یک ابرقهرمان باشد یک نظامی بود که دچار یک بیماری لاعلاج میشود و تصمیم میگیرد توسط کسانی که مدعی هستند میتوانند بیماری او را د...
چگونه ریاضیدانان بزرگ همانند استفان هاوکینگ و آلبرت اینشتین چگونه می‌توانند مسیر خود را از درک مفاهیم اساسی ریاضی شروع کنند و در نهایت به جایگاهی برسند که ...
یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های روبات ZenBo، امکان اتصال به دستگاه‌های هوشمند درون خانه و وسایل سنتی فناوری است. شما به کمک این روبات می‌توانید م...