هفته‌نامه؛ از آتش جنگ در قره‌باغ تا مصاحبه اختصاصی کجارو با برگزارکنندگان ماراتن ایران | P30Tech


                                                وال استریت ژورنال: دیلی میل یکی از مشتریان یاهو است

به گزارش وال استریت ژورنال، کمپانی مادر رسانه‌ی نام آشنای بریتانیا یا همان دیلی میل درصدد آن است تا بخش اخبار و رسانه‌ی کمپانی یاهو را تصاحب کند. اطلاعات ارائه شده گویای این موضوع است که Daily Mail and General Trust مذاکراتی را با چند کمپانی خصوصی دیگر در مورد شراکت برای خرید این بخش از یاهو داشته است.

FMGT با تایید این موضوع اعلام کرده که با توجه به موفقیت DailyMail.com در کنار Elite Daily، این موسسه در پی آن است تا با یاری چند کمپانی سرمایه‌گذاری دیگر به خرید بخش اخبار و رسانه‌ی یاهو اقدام کرده و پیشنهاد خود را برای در اختیار گرفتن این بخش ارائه کند. دیلی میل اعلام کرده که هنوز مذاکرات، مراحل ابتدایی خود را طی می‌کند و مشخص نیست که آیا این موضوع به توافق خواهد رسید یا خیر.

به طور حتم بسیاری از شما نام دیلی میل را شنیده‌اید و این آژانس خبری را می‌شناسید. اما باید بدانید که کمپانی مادر دیلی میل DMGT، فقط شامل این موسسه نبوده و طیف گسترده‌ای از فعالیت‌های رسانه‌ای را انجام می‌دهد؛ بطوریکه درآمد کسب شده توسط این موسسه بصورت سالیانه بالغ بر ۲.۸ میلیارد دلار است.

اما تصاحب بخش خبر و رسانه‌ی یاهو چه سودی را عاید این کمپانی بریتانیایی خواهد کرد؟ یکی از اولین مواردی که در مورد تصاحب یاهو توسط دیلی میل به ذهن خطور می‌کند، افزایش نفوذ این رسانه در کشور آمریکا است. DMGT سال گذشته کمپانی Elite Daily را با پرداخت بیش از ۴۷ میلیون دلار خریداری کرد. به گفته‌ی جان اشتاینبرگ، مدیرعامل آمریکای شمالی DMGT، تصاحب Elite Daily بدین منظور انجام شد تا بازوی آمریکایی دیلی میل بتواند با کمپانی‌هایی نظیر یاهو و AOL رقابت کند. از جمله زیرمجموعه‌های DMGT در کنار دیلی میل می‌توان به میل آنلاین، الایت دیلی و همچنین The mail‌و Metro اشاره کرد.

براساس شنیده‌ها، DMGT برای تصاحب یاهو یا ۶ کمپانی سر میز مذاکره نشسته که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان جنرال آتلانتیک اشاره کرد.

پس از تلاش‌های فراوان، یاهو تاریخ ۱۸ آوریل یا ۳۰ فروردین را آخرین مهلت برای دریافت پیشنهادات خرید اعلام کرده است. شنیده‌ها حکایت از این دارد که بیش از ۴۰ کمپانی برای تصاحب یاهو اظهار علاقه کرده و پیشنهادات خود را بصورت مخفی در اختیار یاهو قرار داده‌اند. از جمله‌ی سایر کمپانی‌هایی که در پی خرید یاهو است، باید به ورایزن اشاره کرد که کمپانی AOL را نیز تصاحب کرده است.

نظر شما در مورد فروش یاهو و مشتریان احتمالی آن چیست؟


وبسایت پی سی تک | تخصصی ترین مرکز جمع آوری و ارایه اخبار ، آموزش و مطالب دنیای آی تی و فناوری می باشد . هدف ما در این سایت ارایه برترین مطالب در حوزه فناوری اطلاعات و تکنولوژی می باشد و سعی ما در این است که از برترین و معتبرترین پایگاههای اینترنتی ایران و جهان جدیدترین اخبار و آموزشها را در اختیار کاربران قرار دهیم و روز به روز بر تعداد منابع ما افزوده خواهد شد .


مشاهده منبع خبر
رای:
1
وال استریت ژورنال: دیلی میل یکی از مشتریان یاهو اس...
سامسونگ رکورد مانیتورهای منحنی را شکست | P30Tech

محبوبترین مطالب

ددپول  Deadpool (رایان رینولدز) ابر قهرمانی است بسیار شوخ، او پیش از اینکه یک ابرقهرمان باشد یک نظامی بود که دچار یک بیماری لاعلاج میشود و تصمیم میگیرد توسط کسانی که مدعی هستند میتوانند بیماری او را د...
چگونه ریاضیدانان بزرگ همانند استفان هاوکینگ و آلبرت اینشتین چگونه می‌توانند مسیر خود را از درک مفاهیم اساسی ریاضی شروع کنند و در نهایت به جایگاهی برسند که ...
یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های روبات ZenBo، امکان اتصال به دستگاه‌های هوشمند درون خانه و وسایل سنتی فناوری است. شما به کمک این روبات می‌توانید م...
ایسوس در زمان رونمایی از لپ‌تاپ، گوشی هوشمند و روبات خود حرفی از هدست واقعیت مجازی به میان نیاورد. اما این کمپانی هدست "ASUS VR" را هم امروز در معرض دید...