شهر وجیر در کنیا ، جایی که در آن الاغ را پوشک می کنند!!! + عکس | P30Tech


پوشک کردن الاغ در شهر وجیر کشور کنیا

با اینکه در سال ۲۰۱۶ میلادی زندگی می کنیم و پیشرفت فناوری شکل و شمایل زندگی انسان را به کلی تغییر داده اما باز هم شاهد این هستیم که در برخی از نقاط دنیا مردم هنوز به پایه ای ترین نیازهای خود نمی توانند پاسخ دهند.

هنوز در خیلی از مناطق دور افتاده ی دنیا خودروها جای زیادی ندارند و مردم به دلایل مختلف از جمله فقر و یا نبود جاده و … از چهارپایان برای حمل و نقل استفاده می کنند ، بنا بر گزارش بی بی سی در شهری به نام وجیر در کشور کنیا قانونی وضع شده است که طبق آن کسانی که از الاغ برای حمل و نقل استفاده می کنند باید الاغ خود را پوشک کنند و الاغ های بدون پوشک جایی در شهر ندارند !!!

گفته می شود که استفاده از الاغ به منظور حمل و نقل در این شهر بسیار رایج تر از خودرو و موتور سیکلت می باشد و مقامات محلی به منظور پاکیزه نگه داشتن شهر و جلوگیری از ریختن فضله ی حیوان بر روی زمین و خیابان این قانون را وضع کرده اند ، بنا به گزارش روزنامه ی کنیایی Kenya’s star در این کشور ۱.۸ میلیون الاغ به منظور حمل و نقل مورد استفاده ی مردم قرار گرفته اند و با توجه به تعداد این الاغ ها می توان حدس زد که رفت و آمد آنها در شهر چه مقدار در نظافت شهر تاثیر منفی خواهد داشت.

تا به این لحظه این قانون گذاری که به شکنجه ی حیوانات بی گناه می انجامد توسط بسیاری از دوست داران محیط زیست محکوم شده و قرار است تا در مراجع قضایی بین المللی نیز مطرح گردد.

 

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.


وبسایت پی سی تک | تخصصی ترین مرکز جمع آوری و ارایه اخبار ، آموزش و مطالب دنیای آی تی و فناوری می باشد . هدف ما در این سایت ارایه برترین مطالب در حوزه فناوری اطلاعات و تکنولوژی می باشد و سعی ما در این است که از برترین و معتبرترین پایگاههای اینترنتی ایران و جهان جدیدترین اخبار و آموزشها را در اختیار کاربران قرار دهیم و روز به روز بر تعداد منابع ما افزوده خواهد شد .


مشاهده منبع خبر
رای:
1
نظرسنجی: آیا گوگل از شرکتی نوآور به شرکتی پیرو تبد...
سامسونگ ماژول های دوربین Gear 360 را به تفکیک نمای...

محبوبترین مطالب

ددپول  Deadpool (رایان رینولدز) ابر قهرمانی است بسیار شوخ، او پیش از اینکه یک ابرقهرمان باشد یک نظامی بود که دچار یک بیماری لاعلاج میشود و تصمیم میگیرد توسط کسانی که مدعی هستند میتوانند بیماری او را د...
چگونه ریاضیدانان بزرگ همانند استفان هاوکینگ و آلبرت اینشتین چگونه می‌توانند مسیر خود را از درک مفاهیم اساسی ریاضی شروع کنند و در نهایت به جایگاهی برسند که ...
یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های روبات ZenBo، امکان اتصال به دستگاه‌های هوشمند درون خانه و وسایل سنتی فناوری است. شما به کمک این روبات می‌توانید م...