توقف استفاده از کیسه های پلاستیکی در فروشگاه های اپل | P30Tech


 توقف استفاده از کیسه های پلاستیکی در فروشگاه های اپل

این روز ها حفظ محیط زیست یکی از بزرگترین و چالش برانگیز ترین دغدغه های بشر به حساب میآید. حقیقت این است که عده ی کثیری از آدم ها انسان ها آسیب های بسیار جدی به خانه ی مشترک موجودات یعنی کره ی زمین وارد کرده اند و اکنون زندگی جانداران و انسان های بسیاری در معرض خطر قرار دارد و حال که پیشگیری توسط بشر صورت نگرفته است باید هزینه ی گزاف درمان را به جان خود بخریم. یکی از موادی که همیشه طبیعت را مورد هدف قرار داده و آسیب های طولانی مدتی به آن وارد میکند پلاستیک است. برخی از ابر کمپانی ها مانند اپل در حال انجام اقدامات موثری برای حفظ محیط زیست هستند.


 

همان طور که میدانید یک کیسه ی پلاستیکی نازک نیاز به حدودا 400 سال زمان برای تجزیه در طبیعت دارد و بسته به ضخامت پلاستیک این زمان ممکن است تا 1000 سال افزایش یابد. به هر حال دیگر باید کمی به فکر خانه ی خود باشیم و هر چند که کمی دیر شده است اما هنوز هم دیر نیست. ابر کمپانی های دنیای فناوری فعالیت های قابل ستایشی را برای بهبود وضع محیط زیست در حال انجام هستند. مایکروسافت که به عنوان غول نرم افزاری دنیا شناخته میشود یکی از پیشتازان حفظ محیط زیست در این زمینه به حساب میآید به طوری که سال گذشته تمام نیروی مصرفی این کمپانی از انرژی های تجدید پذیر بوده است. اپل هم نشان داده است که از کمپانی های دوستدار محیط زیست است.

کوپرتینویی ها چند وقت اخیر کاملا خود را دوست دار محیط زیست اعلام کرده اند و به نظر میرسد تلاش زیادی هم در این زمینه انجام میدهد. همچنین اپل با افتخار اعلام کرد که انرژی کارخانه های تولید آیپد پرو 9.7 اینچی و آیفون SE در چین و آمریکا به طور کامل از انرژی های تجدید پذیر تامین میشود. همچنین این کمپانی اعلام کرد که 99 در صد از جنس بسته بندی محصولات این کمپانی از کاغذهای بازیافت شده یا از جنگل های پایدار است.

اکنون به نظر میرسد کوپرتینو یک قدم هوشمندانه ی دیگر در راستای حفظ محیط زیست برداشته است. یک یادداشت داخلی درز شده نشان میدهد که از 15 آوریل فروشگاه های اپل استفاده از کیسه های پلاستیکی را متوقف میکنند و از این پس از کیسه های کاغذی که 80 در صد بازیافت شده هستند استفاده خواهند کرد.  همچنین دستور کار دیگری در این یادداشت دیده میشود مبنی بر اینکه از خریدار در مورد نیاز داشتن به کیسه برای خریدشان سوال کنند و همچنین به تشویق خریداران برای حفظ هر چه بیشتر محیط زیست نیز تاکید شده است.

شاید سوال اینجا باشد که مگر حذف یک کیسه ی پلاستیکی چه اندازه میتواند مهم باشد؟ در حقیقت بسیار مهم است مخصوصا در مورد کمپانی هایی مانند اپل. هر ساله میلیون ها محصول اپل در سراسر جهان به فروش میرود. برای هر کدام از این محصولات یک کیسه ی پلاستیکی با برند اپل استفاده میشود که معمولا  کیسه های بزرگ و ضخیمی هم هستند که تقریبا قابل تجدید زیستی نیز نیستند. ممکن است مدتی این پلاستیک ها دست به دست شوند اما در آخر مسلما در بهترین حالت جای آن ها در سطل آشغال خواهد بود اگر خوش بین باشیم و این پلاستیک ها در طبیعت رها نشوند. این قبیل از اقدامات به واقع ستودنی است. مهم نیست که از طرف چه شخصی صورت بگیرد مهم این است که ما نیز باید بفهمیم مسئولیت هایی در قبال طبیعت داریم و ابر کمپانی ها میتوانند الگوی خوبی برای افراد جامعه باشند.

نظر شما در مورد این اقدام مثبت اپل چیست؟


وبسایت پی سی تک | تخصصی ترین مرکز جمع آوری و ارایه اخبار ، آموزش و مطالب دنیای آی تی و فناوری می باشد . هدف ما در این سایت ارایه برترین مطالب در حوزه فناوری اطلاعات و تکنولوژی می باشد و سعی ما در این است که از برترین و معتبرترین پایگاههای اینترنتی ایران و جهان جدیدترین اخبار و آموزشها را در اختیار کاربران قرار دهیم و روز به روز بر تعداد منابع ما افزوده خواهد شد .


مشاهده منبع خبر
رای:
1
نسل هفتم APU های AMD وارد بازار شد | P30Tech
بازگشت خدای جنگ: کوچ قهرمان God of War 4 به دنیایی...

محبوبترین مطالب

ددپول  Deadpool (رایان رینولدز) ابر قهرمانی است بسیار شوخ، او پیش از اینکه یک ابرقهرمان باشد یک نظامی بود که دچار یک بیماری لاعلاج میشود و تصمیم میگیرد توسط کسانی که مدعی هستند میتوانند بیماری او را د...
چگونه ریاضیدانان بزرگ همانند استفان هاوکینگ و آلبرت اینشتین چگونه می‌توانند مسیر خود را از درک مفاهیم اساسی ریاضی شروع کنند و در نهایت به جایگاهی برسند که ...
یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های روبات ZenBo، امکان اتصال به دستگاه‌های هوشمند درون خانه و وسایل سنتی فناوری است. شما به کمک این روبات می‌توانید م...