GTX1070 در آخرین روزهای منتهی به کامپیوتکس چه اخباری دارد؟ (به همراه تصاویر) | P30Tech


 GTX1070 در آخرین روزهای منتهی به کامپیوتکس چه اخباری دارد؟ (به همراه تصاویر)

با وجود آنکه کارت گرافیک GTX1070 دارای ارزش خرید نسبتا بالاتر،قیمت کمتر و توانایی های بسیار به نسبت GTX1080 است،اما تا کنون مانورهای اصلی مانند نمایش کارت گرافیک های سفارشی و حتی ارائه بنچمارک از سوی شرکای انویدیا،بر روی کارت گرافیک GTX1080 متمرکز بوده است.

یکی از موارد بسیار مهم،لو رفتن یک واقعیت بسیار ساده بود.با وجود آنکه برخی از نزدیکان انویدیا سعی در پوشش آن را دارند،اما خوشب


ختانه واقعیت اصلی در حال آشکار شدن است.برخی از تکنسین های سخت افزاری متوجه آن شده اند که تفاوت در دو سیلیکون GP104-200 و GP104-400 بسیار ناچیز است.این رویداد از آنجا آغاز گشت که تصاویر دو برد مرجع از کارت گرافیک GTX1080/1070 منتشر شد.کمی بعد،مشخص شد که GTX1070 حداقل در جزئیات مدار چاپی بسیار نزدیک به GTX1080 است.و در نهایت این فرضیه روشن گشت که انویدیا به احتمال بسیار زیاد،توانایی های GTX1070 را در سیلیکون GP104-200 به عمد محدود ساخته است.

از این حواشی که بگذریم،به تصاویری از کارت گرافیک های سفارشی مبتنی بر GTX1070 می رسیم.این تصاویر به دو برند GALAX و Inno3D مربوط است.هر دو کارت گرافیک دارای مدار چاپی سفارشی به همراه کولرهای بسیار بزرگ هستند.کولرهایی که به مشابه آنها برای GTX1080 نیز استفاده شده است.برخی از گزارش ها حاکی از آن است که GTX1070 توان اورکلاک به مراتب بهتری به نسبت GTX1080 دارد.به همین علت شاهد نسخه هایی با فاصله زیاد با نمونه های مرجع هستیم.

خنک کننده های iChill X3و X4 در کارت گرافیک های سفارشی inno3D وظیفه تهویه دما را بر عهده دارند.کارت گرافیک GALAX نیز به دور از هر گونه مشخصات فنی،تنها به همراه یک خنک کننده حرفه ای و 3 عدد فن مشاهده می گردد.

GALAX GTX1070

GTX1070 از 8 گیگابایت حافظه GDDR5 بهره می برد که در فرکانس مرجع دارای فرکانس 8 گیگاهرتز است.از آنجایی که با تراشه های GDDR5 طرف هستیم،انتظار چندانی در اورکلاک بیشتر وجود ندارد.شاید رقمی در حدود 9 گیگاهرتز.سیلیکون GP104-200-A1 از 1920 هسته CUDA بهره می برد.شاید تعداد هسته های CUDA بیشتری تفاوت این دو کارت گرافیک باشد؛چرا که 64 واحد ROP و 120 واحد بافت،این دو سیلیکون را بسیار بهم نزدیک می کند.GTX1070 در فرکانس حداقلی خود می تواند هسته را با 1506 مگاهرتز هندل کرده و در صورت نیاز به سرعت به فرکانس 1683 مگاهرتز دست یابد.توان حرارتی آن در پایه 150 وات است که ظاهرا در کارت گرافیک های سفارشی به بیش از 180 وات خواهد رسید.

NVIDIA GeForce GTX 1070 به یک سیستم انتقال قدرت بسیار پیشرفته مجهز است که به لطف وجود آن،نشت جریان بسیار کاهش یافته است.یکی از دلایل کاهش توان حرارتی (TDP) در پاسکال ها نیز همین مورد است.10 ژوئن در انتظار ورود به بازار یک کارت گرافیک جدید و جذاب باشید.


وبسایت پی سی تک | تخصصی ترین مرکز جمع آوری و ارایه اخبار ، آموزش و مطالب دنیای آی تی و فناوری می باشد . هدف ما در این سایت ارایه برترین مطالب در حوزه فناوری اطلاعات و تکنولوژی می باشد و سعی ما در این است که از برترین و معتبرترین پایگاههای اینترنتی ایران و جهان جدیدترین اخبار و آموزشها را در اختیار کاربران قرار دهیم و روز به روز بر تعداد منابع ما افزوده خواهد شد .


مشاهده منبع خبر
رای:
1
لپ تاپ های جدید ایسوس با پنل های AHVA | P30Tech
اپ تایم: quickReply اپلیکیشن اندرویدی برای پاسخ سر...

محبوبترین مطالب

ددپول  Deadpool (رایان رینولدز) ابر قهرمانی است بسیار شوخ، او پیش از اینکه یک ابرقهرمان باشد یک نظامی بود که دچار یک بیماری لاعلاج میشود و تصمیم میگیرد توسط کسانی که مدعی هستند میتوانند بیماری او را د...
چگونه ریاضیدانان بزرگ همانند استفان هاوکینگ و آلبرت اینشتین چگونه می‌توانند مسیر خود را از درک مفاهیم اساسی ریاضی شروع کنند و در نهایت به جایگاهی برسند که ...
یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های روبات ZenBo، امکان اتصال به دستگاه‌های هوشمند درون خانه و وسایل سنتی فناوری است. شما به کمک این روبات می‌توانید م...