پیام رسان ها تا یک سال دیگر سرورهای شهروندان ایران را به داخل بیاورند | P30Tech


                                                پیام رسان ها تا یک سال دیگر سرورهای شهروندان ایران را به داخل بیاورند

شورای عالی فضای مجازی تصویب کرد که شبکه‌های پیام‌رسان فعال در کشور ظرف یک سال آینده انبارش یا ذخیره‌سازی داده‌های (دیتا سنتر) خود را در داخل کشور انجام دهند. بدین ترتیب تلگرام و دیگر پیام‌رسان‌ها باید سرورهای مرتبط با ایرانیان خود را به داخل کشور بیاورند. همراه زومیت باشید.


در جلسه‌ی شب پیش شورای عالی فضای مجازی که با حضور حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، مقرر شد همه‌ی شبکه‌های پیام‌رسان برخط(آنلاین)فعال کشور ظرف یک‌سال آینده انبارش یا ذخیره‌سازی داده‌های خود را در داخل کشور انجام دهند. یعنی برنامه‌هایی مانند تلگرام باید سرورهای مرتبط با ایرانیان را به داخل کشور منتقل کنند و برای این کار یک‌سال وقت دارند.

در این جلسه که عصر شنبه برگزار شد، شرکت‌های خارجی پیام‌رسان فعال در داخل کشور برای ادامه‌ی فعالیت خود ملزم خواهند شد تا همه‌ی اطلاعات و فعالیت مرتبط با شهروندان ایرانی را به داخل منتقل کنند.

همچنین در پی بررسی وضعیت پیام‌رسان‌های اجتماعی با تکیه بر رهنمودها و دغدغه‌های مقام معظم رهبری در مرکز ملی فضای مجازی، سند در اولویت قراردادن این مباحث در جلسه بررسی و بخش‌هایی از آن، توسط اعضای شورا تصویب شد.

بدین ترتیب مقرر شد به تدریج و طی یک دوره‌ی گذار یک ساله، شبکه های پیام‌رسان بومی در داخل ادامه یابد و با حمایت و ارائه تسهیلات به این شبکه‌ها، شرایط رقابتی با شبکه‌های برخط خارجی فراهم شود.


وبسایت پی سی تک | تخصصی ترین مرکز جمع آوری و ارایه اخبار ، آموزش و مطالب دنیای آی تی و فناوری می باشد . هدف ما در این سایت ارایه برترین مطالب در حوزه فناوری اطلاعات و تکنولوژی می باشد و سعی ما در این است که از برترین و معتبرترین پایگاههای اینترنتی ایران و جهان جدیدترین اخبار و آموزشها را در اختیار کاربران قرار دهیم و روز به روز بر تعداد منابع ما افزوده خواهد شد .


مشاهده منبع خبر
رای:
1
گیم تایم: Mekorama روبات کوچک باهوش | P30Tech
تماشا کنید: تصاویر ضبط شده توسط دوربین متصل به راک...

محبوبترین مطالب

ددپول  Deadpool (رایان رینولدز) ابر قهرمانی است بسیار شوخ، او پیش از اینکه یک ابرقهرمان باشد یک نظامی بود که دچار یک بیماری لاعلاج میشود و تصمیم میگیرد توسط کسانی که مدعی هستند میتوانند بیماری او را د...
چگونه ریاضیدانان بزرگ همانند استفان هاوکینگ و آلبرت اینشتین چگونه می‌توانند مسیر خود را از درک مفاهیم اساسی ریاضی شروع کنند و در نهایت به جایگاهی برسند که ...
یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های روبات ZenBo، امکان اتصال به دستگاه‌های هوشمند درون خانه و وسایل سنتی فناوری است. شما به کمک این روبات می‌توانید م...