تماشا کنید | آهنربا چه تاثیری بر روی آيفون خواهد گذاشت ؟ | P30Tech


تماشا کنید | آهنربا چه تاثیری بر روی آيفون خواهد گذاشت ؟

پس از اختراع موبایل ، این بحث همیشه در جامعه مطرح بوده است که آیا گوشی موبایل و امواج آن بر روی کارت های بانکی و یا بالعکس ، آهن رباها بر روی گوشی های موبایل تاثیر منفی دارند ؟ یک مدتی بحث این موضوع هم پیش آمده بود که امواج گوشی‌های موبایل حتی روی زن باردار نیز منفی میباشد و میتواند عواقب خطرناکی داشته باشد . اما به راستی امواج گوشی موبایل چه تاثیری بر روی کارت های هوشمند دارند و یا آهن رباها میتوانند اثر منفی بر روی آیفون ها داشته باشند ؟

ابتدا تاثیر گوشی آيفون و امواج آن را بر روی کارت های بانکی مورد بررسی قرار میدهیم . 

اولین موردی که باید مورد بحث قرار بگیرد واحد اندازه گیری گاووس میباشد :

گاووس واحد اندازه گیری میدان مغناطیسی میباشد که به احترام ریاضی دان آلمانی با نام کارل فریدریش گاووس ، این نام بر روی واحد اندازه گیری میدان مغناطیسی نهاده شد .

کارت های اعتباری دارای یک نوار مغناطیسی میباشند که وظیفه ارسال اطلاعات را بر عهده دارند . برای اینکه این کارت ها و نوارهای مغناطیسی آن ها از کار بیافتد ، باید در معرض میدان مغناطیسی با امواج ۱۵۰۰ گاووس قرار بگیرند . این در حالی است که گوشی‌های آیفون در هنگام دریافت سیگنال فقط ۱.۲ تا ۱۰ میلی گاووس میدان مغناطیسی تولید میکنند . جالب است بدانید که دستگاه MRI میدان مغناطیسی در حدود 1500 گاووس تولید میکند . مورد دیگری که باید به آن توجه بیشتری کرد ، زمان قرار گرفتن یک کارت الکترونیک در کنار موبایل میباشد . ممکن است یک کارت الکترونیک در میدان مغناطیسی MRI که در حد چند ثانیه میباشد ، هیچ آسیبی نبیند ، اما همین کارت الکترونیک ممکن است با قرار گرفتن در کنار یک آهنربا برای مدت طولانی ، آسیب های جدی ببیند . امواج موبایل اینقدر ناچیز و کم میباشند که هیچ آسیبی به کارت ها وارد نکنند . بنابراین با خیال راحت کارت ها را کنار آيفونتان قرار دهید و نگران پریدن اطلاعات نباشید . 

آیا آهنربا بر روی گوشی‌های آيفون تاثیر منفی میگذارد ؟

ایده تاثیر پذیری آیفون ها و گوشی‌های موبایل از آهن رباها ، از دستگاه‌های قدیمی مانند تلویزیون‌های لامپی نشئت میگیرد . در گذشته زمانی که یک آهن ربا را به یک تلویزیون لامپی نزدیک میکردید ، تصویر دچار اختلال میشد و تا چند روز تصویر واضحی نشان داده نمیشد . اما این ضعف در تلویزیون های جدید مرتفع شده است و خیلی راحت میتوانید آهن ربا را نزدیک تلویزیون ببرید . گوشی‌های موبایل و آیفون ها نیز با پیشرفت علم ، از آهن رباهای کوچک تاثیری نمیپذیرند و هیچ گونه خللی در تصویر آن ها ایجاد نخواهد شد . 

شما در طول روز با آهن رباهای زیادی سروکار دارید که خیلی از آن ها در فروشگاه‌ها هستند و حتی داخل خود گوشی‌های آیفون مانند کپسول گوشی و اسپیکر پایین گوشی آیفون از آهن ربا استفاده شده است . ساعت هوشمند اپل نیز از یک سیستم شارژ بی‌سیم القایی و آهنربایی بهره می‌برد .

تنها تاثیری که آهن رباها بر روی گوشی‌های آیفون به طور موقت میگذارند جاذبه‌سنج و قطب‌نمای دیجیتالی گوشی آیفون میباشد . این آهنرباها با تاثیر بر روی آهن رباهای داخلی موجب ایجاد اختلال در کارکرد قطب نما میشوند . همچنین با نزدیک شدن آهنربا به گوشی ، قسمت های استیل گوشی برای مدت کوتاهی به آهن ربا تبدیل میشوند . 

نرم افزارهایی که با استفاده از این قطب نما و ژیروسکوپ کار میکنند نیز دچار اختلال میشوند . از جمله این نرم افزارها میتوان به گوگل مپ و نرم افزارهای جی پی اس اشاره کرد . 

بنابراین گوشی‌ها را در جوار آهن رباهای قوی قرار ندهید ، ولی با خیال راحت از قاب هایی که آهن رباهای ضعیف که در آن ها به کار گرفته شده است استفاده کنید . 

در انتها شما را به دیدن ویدیویی که در آن آهن ربای بسیار قوی در کنار آيفون ۶اس قرار میگیرد دعوت میکنم :

 

 

آیا آهنربا بر روی آیفون تاثیر خواهد گذاشت ؟

 

 

 


وبسایت پی سی تک | تخصصی ترین مرکز جمع آوری و ارایه اخبار ، آموزش و مطالب دنیای آی تی و فناوری می باشد . هدف ما در این سایت ارایه برترین مطالب در حوزه فناوری اطلاعات و تکنولوژی می باشد و سعی ما در این است که از برترین و معتبرترین پایگاههای اینترنتی ایران و جهان جدیدترین اخبار و آموزشها را در اختیار کاربران قرار دهیم و روز به روز بر تعداد منابع ما افزوده خواهد شد .


مشاهده منبع خبر
رای:
1
اوراکل در دادگاه از پس گوگل بر نیامد، خسارت 9 میلی...
هاکاتریپ شیراز، اولین ماراتون برنامه‌نویسی با موضو...

محبوبترین مطالب

ددپول  Deadpool (رایان رینولدز) ابر قهرمانی است بسیار شوخ، او پیش از اینکه یک ابرقهرمان باشد یک نظامی بود که دچار یک بیماری لاعلاج میشود و تصمیم میگیرد توسط کسانی که مدعی هستند میتوانند بیماری او را د...
چگونه ریاضیدانان بزرگ همانند استفان هاوکینگ و آلبرت اینشتین چگونه می‌توانند مسیر خود را از درک مفاهیم اساسی ریاضی شروع کنند و در نهایت به جایگاهی برسند که ...
یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های روبات ZenBo، امکان اتصال به دستگاه‌های هوشمند درون خانه و وسایل سنتی فناوری است. شما به کمک این روبات می‌توانید م...