مشارکت مایکروسافت و فیسبوک در توسعه پرسرعت ترین کابل زیردریایی برای اتصال آمریکا و اروپا | P30Tech


دو کمپانی بزرگ فناوری دنیا، فیسبوک و مایکروسافت در اقدامی جدید، قصد دارند آمریکا و اروپا را با سریع‌ترین کابل زیردریای اینترنتی بهم وصل کنند. مایکروسافت در وبلاگ خود اعلام کرده که هدف از توسعه‌ی این کابل ارائه‌ی اینترنت پرسرعت به مشتریان به همراه سرویس‌های قابل اعتماد ابری و آنلاین است. 

این کابل که MAREA نام دارد، طولی معادل ۶۶۰۰ کیلومتر داشته و توسعه‌ی آن از ماه آگوست امسال شروع خواهد شد و انتظار می‌رود تا اکتبر سال ۲۰۱۷ به پایان برسد. بر اساس ادعاهای فیسبوک و مایکروسافت، این کابل پرسرعت‌ترین کابل اینترنتی زیردریایی است که از اقیانوس اطلس عبور می‌کند. 

کابل MAREA

مقصد و مبدا کابل MAREA از ویرجینیای شمالی تا شهر بیلبائو اسپانیا بوده و قادر است پهنای باندی بیشتر از ۱۶۰ ترابیت بر ثانیه را انتقال دهد. شرکت Telefonica نیز وظیفه‌ی اجرا و مدیریت این پروژه‌ی بزرگ را برعهده خواهد داشت. MAREA اولین کابل زیردریایی خواهد بود که آمریکا و اروپای جنوبی را به یکدیگر متصل می‌کند؛ علاوه بر این شبکه‌ی MAREA به دیگر مناطق جهان مانند آفریقا، خاور میانه و آسیا گسترش خواهد یافت. 

این اولین باری نیست که کمپانی‌های بزرگ دنیای فناوری مشارکت می‌کنند؛ در سال ۲۰۱۴ گوگل نیز اعلام کرد که در حال مشارکت با پنج کمپانی بزرگ آسیایی است تا بتوان آمریکا و ژاپن را به یکدیگر متصل کنند.


وبسایت پی سی تک | تخصصی ترین مرکز جمع آوری و ارایه اخبار ، آموزش و مطالب دنیای آی تی و فناوری می باشد . هدف ما در این سایت ارایه برترین مطالب در حوزه فناوری اطلاعات و تکنولوژی می باشد و سعی ما در این است که از برترین و معتبرترین پایگاههای اینترنتی ایران و جهان جدیدترین اخبار و آموزشها را در اختیار کاربران قرار دهیم و روز به روز بر تعداد منابع ما افزوده خواهد شد .


مشاهده منبع خبر
رای:
1
مشارکت مایکروسافت و فیسبوک در توسعه پرسرعت ترین کا...
اینتل برای تقویت خود در حوزه اینترنت اشیا و خودروه...

محبوبترین مطالب

ددپول  Deadpool (رایان رینولدز) ابر قهرمانی است بسیار شوخ، او پیش از اینکه یک ابرقهرمان باشد یک نظامی بود که دچار یک بیماری لاعلاج میشود و تصمیم میگیرد توسط کسانی که مدعی هستند میتوانند بیماری او را د...
چگونه ریاضیدانان بزرگ همانند استفان هاوکینگ و آلبرت اینشتین چگونه می‌توانند مسیر خود را از درک مفاهیم اساسی ریاضی شروع کنند و در نهایت به جایگاهی برسند که ...
یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های روبات ZenBo، امکان اتصال به دستگاه‌های هوشمند درون خانه و وسایل سنتی فناوری است. شما به کمک این روبات می‌توانید م...