نسل جدید تلویزیون های سامسونگ در راه هستند | P30Tech


 نسل جدید تلویزیون های سامسونگ در راه هستند

درست همین چند روز پیش بود که سامسونگ الکترونیک به طور تلویحی اعلام کرد:در حال حاضر قصد تولید تلویزیون های OLED را ندارد.این سخنان در حالی بیان شد که برخی از شایعات حکایت از آن داشت که سامسونگ یک خط تولید جدید،بزرگ و گران قیمت را برای تولید تلویزیون های OLED راه اندازی کرده است.سامسونگ الکترونیک دارای یک شهر کامل برای کارمندان بخش نمایشگر خود است.اما این کارخانه بزرگ برای چه منظور راه اندازی شده بود؟سامسونگ چه در سر دارد؟


 

سامسونگ در سال 2012 اولین تلویزیون OLED خود را معرفی کرد.اما تولید آن به سرعت متوقف شد و پس از آن سامسونگ تولید تلویزیون های OLED را به طور کلی متوقف کرد.اما دلیل این مورد چه بود؟سامسونگ الکترونیک معتقد بود که تولید و عرضه تلویزیون های OLED به دلیل قیمت بالا،به صرفه نبوده و می تواند چرخ تولید این کمپانی را کند نماید.پس از آن سامسونگ فناوی نقاط کوانتومی را برگزید.نقاط کوانتومی (QD) تکنولوژی جایگزین سامسونگ برای تولید تلویزیون های جدید که از ابتدای سال 2015 استارت خورد.اما این بدان معنی نبود که تولید نمایشگرهای OLED برای همیشه متوقف گردد.سامسونگ تولید این محصولات را برای شرکای تجاری خود مانند اپل ادامه داد.پنل های مبتنی بر OLED این برند در گجت ها و گوشی های موبایل مورد استفاده قرار می گیرد.علاوه بر آن این شرکت کار بر روی نمایشگرهای هوشمند آینه OLED را نیز پیگیری کرده و هم اکنون به مرحله اجرا رساند.

اما باز هم یک سوال مهم به قوت خود باقی است.اگر سامسونگ تمایلی برای تولید تلویزیون های OLED نداشت،پس به چه علت این کارخانه بزرگ را راه اندازی کرده است؟امروز جواب این پاسخ داده شده است.سامسونگ الکترونیک در حال کار بر روی نسل جدید تلویزیون های خود تحت عنوان QLED بوده است.اما اشتباه نکنید!این QLED دقیقا آن چیزی نیست که در بازار وجود دارد.سامسونگ همچنان تولید تلویزیون های SUHD را با قدرت ادامه می دهد اما QLED یک جریان جدا از OLED و SUHD است.یکی از مقامات سامسونگ در مصاحبه با ETNews با توضیحاتی در رابطه با QLED داده است.

این تلویزیون و به طور کلی پنل ها،از مواد و متریال های جدید استفاده کرده و هر دو استاندارد HDR را تحت پوشش خود دارد.QLED چیزی مشابه با OLED است اما ظاهرا با قیمت کمتر عرضه می گردد.این پنل ها نیازی به فناوری نور زمینه نداشته و مانند رهبری آلی،سلول ها نور خود را تولید می کنند.اما جایگزین مواد آلی،لایه هایی از نفاط کوانتومی است.اندازه نقاط کوانتومی در این فناوری از 2 تا 10 نانومتر است.نقاط کوانتومی کوچکتر می تواند رنگ های بیشتری را تولید کرده و طیف های بیشتری را تحت پوشش قرار دهد.سامسونگ بر این باور است که مواد کادمیوم برای انسان مضر بوده و جایگزینی دیگری را برای آن پیدا کرده است.سامسونگ هنوز هیچ گونه تصویری از این تلویزیون ها را به نمایش در نیاورده است؛اما این محصولات در سال 2019 روانه بازار خواهند شد. ETNewsادعا می کند که سامسونگ همچنان برنامه های بلند مدتی را برای QLED دارد.اما در حال حاضر سامسونگ تمرکز خود را برای نسل جدید تلویزیون های SUHD به خدمت گرفته است.


وبسایت پی سی تک | تخصصی ترین مرکز جمع آوری و ارایه اخبار ، آموزش و مطالب دنیای آی تی و فناوری می باشد . هدف ما در این سایت ارایه برترین مطالب در حوزه فناوری اطلاعات و تکنولوژی می باشد و سعی ما در این است که از برترین و معتبرترین پایگاههای اینترنتی ایران و جهان جدیدترین اخبار و آموزشها را در اختیار کاربران قرار دهیم و روز به روز بر تعداد منابع ما افزوده خواهد شد .


مشاهده منبع خبر
رای:
1
نقد مینی‌ سریال 11.22.63 | P30Tech
لوگوهای معروف، از دیروز تا امروز ...

محبوبترین مطالب

ددپول  Deadpool (رایان رینولدز) ابر قهرمانی است بسیار شوخ، او پیش از اینکه یک ابرقهرمان باشد یک نظامی بود که دچار یک بیماری لاعلاج میشود و تصمیم میگیرد توسط کسانی که مدعی هستند میتوانند بیماری او را د...
چگونه ریاضیدانان بزرگ همانند استفان هاوکینگ و آلبرت اینشتین چگونه می‌توانند مسیر خود را از درک مفاهیم اساسی ریاضی شروع کنند و در نهایت به جایگاهی برسند که ...
یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های روبات ZenBo، امکان اتصال به دستگاه‌های هوشمند درون خانه و وسایل سنتی فناوری است. شما به کمک این روبات می‌توانید م...