اختراع نرم افزاری که کاملا شبیه به 3D Touch عمل می‌کند | P30Tech


                                                اختراع نرم افزاری که کاملا شبیه به 3D Touch عمل می‌کند

از زمانی که اپل فناوری 3D Touch را برای آیفون معرفی کرد، تولیدکنندگان اندرویدی در تلاش برای ساخت فناوری مشابه در گوشی‌های خود بودند. در همین راستا محققان دانشگاه میشیگان، نرم‌افزاری ساخته‌اند که گوشی‌های فعلی را به این قابلیت مجهز می‌کند.


محققان دانشگاه میشیگان موفق شده است تا از طریق نرم‌افزاری به نام ForcePhone، قابلیت مشابه 3D Touch را به گوشی‌های هوشمند فعلی اضافه کنند.

لمس سه بعدی یا 3D Touch فناوری است که به کمک سنسورهای قرار داده شده در صفحه نمایش، میزان فشار انگشت کاربر بر روی سطح نمایشگر را حس می‌کند و به این ترتیب در آیفون‌ها شاهد نمایش منوی جدیدی هستیم که شبیه به منوی کلیک سمت راست در سیستم‌عامل‌های دسکتاپ عمل می‌کند. این فناوری دسترسی به برخی از تنظیمات و عملکردهای اپلیکیشن‌ها را ساده‌تر می‌کند. این قابلیت ترکیبی از نرم‌افزار و سخت‌افزار است و به همین دلیل آیفون‌های قدیمی از آن پشتیبانی نمی‌کنند.

اما اخیرا محققان دانشگاه میشیگان موفق شده‌اند تا نرم‌افزاری ابداع کنند که با ساخت‌افزار گوشی‌های فعلی نه تنها نمایشگر بلکه کل بدنه‌ی گوشی را نسبت به فشار حساس می‌کند. این نرم‌افزار با اسپیکر و میکروفون کار می‌کند. اسپیکر صدایی با فرکانس ۱۸ کیلوهرتز ارسال می‌کند که توسط گوش انسان قابل شنیدن نیست، اما اسپیکر گوشی آن را می‌شوند.

اما فورس‌فون چطور کار می‌کند؟ اسپیکر صدایی با فرکانس ۱۸ کیلوهرتز پخش می‌کند و اسپیکر مدام در حال شنیدن این صدا است. زمانی که انگشت را بر روی صفحه‌نمایش فشار می‌دهید یا گوشی‌ را تکان داده یا لبه‌ی آن را فشار می‌دهید، این صدا تغییر می‌کند و هر کدام از این اعمال نیز الگوی خاص خود را بر روی صدا دارند. به این ترتیب نرم‌افزار تشخیص می‌دهد که در حال انجام چه‌کاری هستید و دستورات لازم به سیستم‌عامل یا نرم‌افزار ارسال می‌شود.

ویدویی که در ادامه آمده است را با تماشا کنید تا عملکرد خیره‌کننده‌ی نرم‌افزار ForcePhone را مشاهده کنید:

دانلود ویدیو

هنوز مشخص نیست که این فناوری چه زمانی از فاز آزمایشی خارج می‌شود و در قالب یک محصول در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. اما از آنجایی که محققان دانشگاه میشیگان، دستاورد خود را در کنفرانسی در سنگاپور ارائه کرده‌اند ممکن است به زودی یکی از تولیدکنندگان اندرویدی مجوز استفاده از آن را کسب کرده و در گوشی خود بکار گیرد. نظر شما در باره‌ی چنین فناوری چیست؟


وبسایت پی سی تک | تخصصی ترین مرکز جمع آوری و ارایه اخبار ، آموزش و مطالب دنیای آی تی و فناوری می باشد . هدف ما در این سایت ارایه برترین مطالب در حوزه فناوری اطلاعات و تکنولوژی می باشد و سعی ما در این است که از برترین و معتبرترین پایگاههای اینترنتی ایران و جهان جدیدترین اخبار و آموزشها را در اختیار کاربران قرار دهیم و روز به روز بر تعداد منابع ما افزوده خواهد شد .


مشاهده منبع خبر
رای:
1
سری Mirror's Edge به تلویزیون می آید | P30Tec...
آموزش PHP - جلسه دهم: پروژه ارسال ایمیل ...

محبوبترین مطالب

ددپول  Deadpool (رایان رینولدز) ابر قهرمانی است بسیار شوخ، او پیش از اینکه یک ابرقهرمان باشد یک نظامی بود که دچار یک بیماری لاعلاج میشود و تصمیم میگیرد توسط کسانی که مدعی هستند میتوانند بیماری او را د...
چگونه ریاضیدانان بزرگ همانند استفان هاوکینگ و آلبرت اینشتین چگونه می‌توانند مسیر خود را از درک مفاهیم اساسی ریاضی شروع کنند و در نهایت به جایگاهی برسند که ...
یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های روبات ZenBo، امکان اتصال به دستگاه‌های هوشمند درون خانه و وسایل سنتی فناوری است. شما به کمک این روبات می‌توانید م...