از کنفرانس توسعه دهندگان WWDC 2016 اپل چه انتظاراتی داریم؟ (بخش پایانی) | P30Tech


اموجی های جدید

زمانی که استفاده از شبکه های اجتماعی یکی از مهم ترین تفریحات کاربران تلفن های هوشمند به حساب بیاید حتما پای شکلک های مختلف یا همان اموجی های معروف هم وسط خواهد کشیده شد. اموجی ها در واقع جزو پر طرفدارترین کاراکترهای گفت و گو میان کاربران در همه جای دنیا هستند و به همین دلیل هم گوگل در حال اضافه کردن 72 شکلک جدید به سیستم عامل اندروید است. در نتیجه ظاهرا اپل هم قصد دارد تا 74 اموجی جدید به iOS اضافه کند تا کاربرانش از این بابت کمبودی نسبت به رقبای اندرویدی احساس نکنند.

 

دستیار صوتی هوشمندتر

زمانی که هفته گذشته گوگل نسخه پیشرفته تر Google Now را با نام Google Assistant معرفی کرد قابل پیش بینی بود که این کار از سوی اپل بدون پاسخ نخواهد ماند. البته اپل همچنان یک گام از گوگل عقب تر است و باید فکری به حال عرضه یک مشاور صوتی مانند آنچه Google Home انجام می دهد در ذهن داشته باشد. با این حال با توجه به راهنمایی های پوستر WWDC 2016 می توان پیش بینی کرد که ویژگی های جدیدی در راستای هوشمندتر کردن سیری به آن اضافه شده است. از جمله مواردی که می توان به آنها اشاره کرد توانایی پیش بینی هوا و اطلاع رسانی به کاربر در این زمینه و البته قرار دادن SDK سیری در اختیار توسعه دهندگان برای اضافه کردن ویژگی های جذاب و هیجان انگیز به آن و هماهنگ سازی دستیار صوتی اپل با برنامه های Third-Party هستند.

قابلیت نصب

به نظر می رسد اپل تصمیم گرفته است که پشتیبانی از دستگاه های قدیمی تر را متوقف کند و به همین دلیل احتمالا iOS جدید برای آیفون های قدیمی تر از iPhone 5 و شاید iPad 2 دیگر در دسترس نباشد. به این ترتیب در ماه سپتامبر که زمان متداول عرضه سیستم عامل جدید است استفاده کنندگان از دستگاه های قدیمی در صورت نیاز به سرویس های اپل ناچار به بروزرسانی گجت های خود خواهند بود.

رقیبی برای Echo و Home

همان طور که اشاره کردیم هنوز خبری از تصمیم اپل برای معرفی یک دستیار صوتی هوشمند وجود ندارد و به این ترتیب هر دو شرکت گوگل و آمازون از رقیب کوپرتینویی خود پیش تر هستند. با این حال بعید به نظر می رسد که اپل فکری به حال دستیار صوتی هوشمند خود نکرده باشد و احتمالا افزایش قابلیت های سیری باعث می شود بتوان آن را به سرعت به یک دستیار صوتی دیجیتال تبدیل کرد که همیشه همراه کاربران است. ضمن اینکه یکپارچگی پلتفرمی که اپل از آن استفاده می کند و قابلیت برقراری ارتباط بین آیفون، آیپد، اپل واچ و اپل تی وی برتری بزرگ اپل و سیری در برابر رقبا خواهد بود. با این حال نمی توان به طور قطعی گفت که آیا شاهد عرضه یک دستیار صوتی هوشمند اپلی در این همایش خواهیم بود یا خیر.


وبسایت پی سی تک | تخصصی ترین مرکز جمع آوری و ارایه اخبار ، آموزش و مطالب دنیای آی تی و فناوری می باشد . هدف ما در این سایت ارایه برترین مطالب در حوزه فناوری اطلاعات و تکنولوژی می باشد و سعی ما در این است که از برترین و معتبرترین پایگاههای اینترنتی ایران و جهان جدیدترین اخبار و آموزشها را در اختیار کاربران قرار دهیم و روز به روز بر تعداد منابع ما افزوده خواهد شد .


مشاهده منبع خبر
رای:
1
از کنفرانس توسعه دهندگان WWDC 2016 اپل چه انتظارات...
از کنفرانس توسعه دهندگان WWDC 2016 اپل چه انتظارات...

محبوبترین مطالب

ددپول  Deadpool (رایان رینولدز) ابر قهرمانی است بسیار شوخ، او پیش از اینکه یک ابرقهرمان باشد یک نظامی بود که دچار یک بیماری لاعلاج میشود و تصمیم میگیرد توسط کسانی که مدعی هستند میتوانند بیماری او را د...
چگونه ریاضیدانان بزرگ همانند استفان هاوکینگ و آلبرت اینشتین چگونه می‌توانند مسیر خود را از درک مفاهیم اساسی ریاضی شروع کنند و در نهایت به جایگاهی برسند که ...
یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های روبات ZenBo، امکان اتصال به دستگاه‌های هوشمند درون خانه و وسایل سنتی فناوری است. شما به کمک این روبات می‌توانید م...