باز هم روی زمین: نخستین اطلاعات از بازی Pro Evolution Soccer 2017 | P30Tech


 باز هم روی زمین: نخستین اطلاعات از بازی Pro Evolution Soccer 2017

پس از حدود یک نسل ناکامی و خون دل خوردن هواداران مجموعه بازی های Pro Evolution Soccer بالاخره سال گذشته شاهد قدرت نمایی دوباره ی این مجموعه در قالب بازی PES 2016 بودند. به این معنی که مواردی نظیر در جا زدن ها و پسرفت هایی که در نسخه های پیشین سری PES طی سال های اخیر شاهد آن بودیم در بازی PES 2016 وجود نداشت و در عوض با به تکامل رساندن تغییرات بنیادینی که در ساختار گیم پلی دو نسخه ی پیشین سری PES وجود داشتند، بازی PES 2017 توانست تا حد قابل ملاحظه ای از زیر سایه ی سنگین رقیب همیشگی خود یعنی مجموعه بازی های FIFA بیرون آمده و به عرض اندام در برابر بازی FIFA 16 بپردازد. در همین راستا علاقه مندان به مجموعه بازی های PES کنجکاو به دانستن این موضوع بودند که سری محبوب آن ها در نسخه ی بعدی خود چه حرف های ویژه ای برای گفتن خواهد داشت و آیا بازی PES 2017 خواهد توانست در بخش های مختلف خود از جمله گیم پلی و قسمت های فنی فرا تر از بازی PES 2016 ظاهر شود؟ پرسشی که با نظر به نخستین اطلاعات منتشر شده از بازی PES 2017 شاید بتوان پاسخ مثبتی را برای آن در نظر گرفت.

 


 

به تازگی سازندگان مجموعه بازی های PES یعنی اعضای شرکت کونامی به انتشار نخستین اطلاعات موجود از نسخه ی بعدی این مجموعه یعنی بازی PES 2017 در قالب بازتاب این اطلاعات در وب سایت رسمی این بازی پرداخته اند. اطلاعاتی که به شکل مختصر بر برخی بهبود ها و ویژگی های جدید موجود در بازی PES 2017 تمرکز یافته اند. در این میان یکی از مواردی که وجود آن در بازی PES 2016 بسیاری از هواداران این مجموعه را نسبت به آینده ی سری PES در نسل حاضر امیدوار کرده بود، پتانسیل های موجود در گرافیک فنی این بازی بود. اگر چه تمام این پتانسیل ها در بازی PES 2016 محقق نشده بودند اما نمایش درخشان موتور گرافیکی اختصاصی شرکت کونامی یعنی موتور گرافیکی فاکس انجین در بازی PES 2016 این نوید را به هواداران مجموعه بازی های PES می داد که در صورت کار بیشتر بر روی گرافیک فنی نسخه ی بعدی این مجموعه توسط سازندگان آن، بازی PES 2017 خواهد توانست از لحاظ رنگ و لعاب ظاهری حرف های فراوانی برای گفتن داشته باشد. حال به نظر می رسد که سازندگان بازی PES 2017 قصد انجام همین کار را دارند و یکی از تغییرات مهم موجود در نسخه ی بعدی از سری PES تغییرات گرافیکی این بازی خواهد بود. بر اساس تایید سازندگان بازی PES 2017 تمامی ویژگی های گرافیکی این بازی از قبیل مدل صورت و اندام بازیکنان ، شکل کلی نور پردازی ، شیوه ی طراحی استادیوم ها ، زمین های مسابقه و تماشاچیان حاضر در آن ها به طور کل در بازی PES 2017 با دگرگونی همراه خواهد بود و هیچ کدام از ویژگی های گرافیکی موجود در مجموعه بازی های PES در بازی PES 2017 بدون تغییر باقی نخواهد ماند.

 pes2017

علاوه بر آن به نظر می رسد که یکی از مهم ترین نقاط ضعف بازی PES 2016 هم قرار است در بازی PES 2017 بر طرف گردد. در واقع ضعف های موجود در طراحی انیمیشن بازیکنان درون زمین یکی از مواردی بود که موجب می شد گیم پلی جذاب بازی PES 2016 از آن شکل و شمایلی که شایسته ی آن است بی بهره باشد و از این لحاظ در برابر رقیب خود یعنی بازی FIFA 16 کم بیاورد. در عوض سازندگان بازی PES 2017 قول وجود انیمیشن های فراوانی را در این بازی داده اند و به این نکته اشاره کرده اند که به کمک انیمشین های بیشماری که قصد طرحی آن در بازی PES 2017 را دارند بازیکنان حاضر در میدان مسابقه زنده تر از هر زمان دیگری به نظر خواهند رسید. در واقع وجود انیمشین های بیشتر و با کیفیت تر در بازی PES 2017 قرار است در ترکیب با برخی ویژگی های جدید موجود در گیم پلی این بازی، نسخه ی بعدی از سری PES را به یکی از جذاب ترین نسخه های حاضر در این مجموعه ی شبیه ساز فوتبال تبدیل نماید. ویژگی هایی که طیف قابل توجهی از آن ها بر خصلت های شخصی بازیکنان در زمینه مسابقه و نوع کنترل توپ یا ارسال آن توسط آن ها تمرکز یافته است. به بیان بهتر در بازی PES 2017 قرار است تا هر کدام از بازیکنان حاضر در میدان مسابقه از ویژگی های منحصر به فردی برای در اختیار گرفتن توپ و کنترل آن برخوردار باشند که این ویژگی می تواند در تلفیق با فیزیک خاص توپ و حالت غیر اسکریپت شده ی حرکت آن در میدان مسابقه، شکل کلی انجام مسابقات را بسیار طبیعی تر از قبل سازد و نوعی از حالت غیر قابل پیش بینی بودن را به آن بیافزاید. علاوه بر آن شکل ارسال پاس های دقیق به بازیکنان خودی نیز در بازی PES 2017 با تغییراتی مواجه خواهد شد و وابسته بودن این موضوع به عوامل مختلفی نظیر سرعت توپ یا دقت ارسال پاس می تواند نوع ارسال پاس را در بازی PES 2017 با دگرگونی هایی نسبت به عناوین پیشین این مجموعه همراه سازد (البته برای آگاهی بهتر از چگونگی تغییر نوع پاس کاری در بازی PES 2017 بهتر است در انتظار انتشار اطلاعات تصویری از این بازی باقی بمانیم). علاوه بر موارد مذکور که بیشتر آن ها ویژگی های فردی را در بر می گیرد بسیاری از ویژگی های تیمی نیز قرار است در بازی PES 2017 دستخوش تغییر شوند. به عنوان مثال اکنون بازیبازان می توانند به تعیین استراتژی کلی تیم تحت کنترل خود در زمین مسابقه بپردازند و به عنوان مثال تعیین نمایند که آیا تیم محبوب آن ها قرار است همچون بارسلونا شیوه ی تیکی تاکا را در دستور کار خود قرار دهد یا این که همانند اتلتیکو مادرید به دفاع اتوبوسی روی آورده و به ضد فوتبال بپردازد. همچنین ریتم کلی تیم های درون میدان مسابقه نیز اکنون به شکل بسیار ساده ای در بازی PES 2017 قابل تغییر خواهد بود. به این معنی اگر شما در زمین مسابقه در بحث نتیجه از تیم حریف عقب یا جلو باشید می توانید بدون مراجعه به منوی تنظیمات تاکتیکی بازی PES 2017 به شکل کاملاً ساده ای به تغییر استراتژی تیمی خود پرداخته و دفاع مطلق یا حمله های یکپارچه و بی امان را در دستور کار خود قرار دهید. قابلیتی که البته در یکی دو نسخه ی اخیر از سری FIFA نیز وجود داشت و به نظر می رسد که سازندگان بازی PES 2017 این ویژگی جدید را از نسخه های اخیر سری FIFA الگو برداری کرده اند.     

 pes-2017

گذشته از موارد فوق امکان تعیین و تغییر استراتژی های ممکن در گیم پلی بازی PES 2017 شامل حال استراتژی های اتخاذ شده در ضربات ایستگاهی این بازی نیز می شود. به عنوان نمونه در هنگام زدن ضربات کرنر در بازی PES 2017 می توان مدیریت بسیار بهتری را بر روی نحوه ی حضور بازیکنان حاضر در محوطه ی جریمه ی خودی یا تیم حریف داشت و با توجه به نتیجه ی بازی در هر لحظه به تغییر استراتژی های تدافعی و تهاجمی پرداخت. علاوه بر آن با توجه به برخی تصاویر رسمی منتشر شده از بازی PES 2017 به نظر می رسد که همانند نسخه های اخیر سری فیفا دروازه بان ها نیز در بازی PES 2017 به هنگام عقب بودن نتیجه ی مسابقه (و در حین شکل گیری ضربات ایستگاهی نظیر کرنر) قادر به حضور در محوطه ی جریمه ی تیم حریف برای تغییر نتیجه ی بازی خواهند بود (البته حضور دروازه بان ها در محوطه ی جریمه ی حریف به هنگام نواخته شدن ضربات ایستگاهی توسط سازندگان بازی PES 2017 مورد تایید قرار گرفته است و آن ها از این ویژگی به عنوان عاملی برای هر چه دراماتیک تر جلوه دادن حملات تیمی یاد کرده اند). در واقع پیشرفت قابلیت های دروازه بان ها در بازی PES 2017 یکی از نکاتی است که سازندگان این اثر تمرکز ویژه ای بر روی آن خواهند داشت. به طور حتم یکی از ضعف های اساسی گیم پلی در نسخه های پیشین سری PES ضعف کنترل دروازه بان ها بود که این امر در موقعیت های تک به تک بیش از هر زمان دیگری خود را به رخ می کشید. ضعفی که البته در نسخه ی پیشین این مجموعه یعنی در بازی PES 2016 شاهد بهبود نسبی آن بودیم. اما در عین حال به نظر می رسد که حضور دروازه بان ها در زمین مسابقه قرار است در بازی PES 2017 باز هم با پیشرفت های قابل ملاحظه ای همراه باشد و در این راستا شرکت کونامی خبر از حضور چابک ترین و فرز ترین دروازه بان های تاریخ مجموعه بازی های PES را در بازی PES 2017 داده است. در کنار تمامی این بهبود ها شاید جالب توجه ترین ویژگی موجود در بازی PES 2017 هوش مصنوعی انطباق پذیر و قابل تغییر این بازی باشد. به این معنی که پس از انجام مسابقات مختلف توسط بازیباز در این بازی، تیم های حاضر در میدان مسابقه اندک اندک با شیوه ی بازی بازیباز آشنا خواهند شد و به تدریج خود را با این شیوه تطبیق خواهند داد. به عبارت بهتر در صورت تکرار یک استراتژی خاص در زمین مسابقه از سوی بازیباز (مثلاً تمرکز بر روی نفوذ از جناحین زمین و ارسال سانتر های بلند بر روی دروازه) تیم های حریف اندک اندک خود را با این استراتژی تطبیق داده و از همین رو تکرار استراتژی مذکور در میدان رقابت هر بار دشوار تر از بار قبل خواهد شد. البته هنوز جزییات دقیق تری از این ویژگی جالب در اختیار علاقه مندان سری PES قرار نگرفته است؛ اما در عین حال اعضای شرکت کونامی مدعی این هستند که وجود این ویژگی منحصر به فرد در بازی PES 2017 می تواند نوع گیم پلی بازی های ورزشی را برای همیشه دستخوش تغییر سازد. به هر حال باید دید که هوش مصنوعی قابل تغییر بازی PES 2017 (که برای نخستین بار در یک شبیه ساز فوتبال مورد استفاده قرار می گیرد) در عمل تا چه میزان قادر به افزودن عمق گیم پلی این بازی و جذاب تر کردن مسابقات آن خواهد بود. گفتنی است که بازی PES 2017 در سال جاری میلادی (آغاز فصل پاییز) برای پلتفرم هایی نظیر PC ، PS4 ، Xbox One ، Xbox 360 و PS3 منتشر خواهد شد. هر چند که در حال حاضر هنوز هیچ تاریخ دقیقی برای انتشار این بازی از سوی سازندگان آن اعلام نشده است. 


وبسایت پی سی تک | تخصصی ترین مرکز جمع آوری و ارایه اخبار ، آموزش و مطالب دنیای آی تی و فناوری می باشد . هدف ما در این سایت ارایه برترین مطالب در حوزه فناوری اطلاعات و تکنولوژی می باشد و سعی ما در این است که از برترین و معتبرترین پایگاههای اینترنتی ایران و جهان جدیدترین اخبار و آموزشها را در اختیار کاربران قرار دهیم و روز به روز بر تعداد منابع ما افزوده خواهد شد .


مشاهده منبع خبر
رای:
1
سامسونگ نمایشگر ۵.۵ اینچی 4K با هدف بهبود تجربه اس...
مگاپیکسل: تصاویر زمینه 4K هفته اول خرداد ماه | P30...

محبوبترین مطالب

ددپول  Deadpool (رایان رینولدز) ابر قهرمانی است بسیار شوخ، او پیش از اینکه یک ابرقهرمان باشد یک نظامی بود که دچار یک بیماری لاعلاج میشود و تصمیم میگیرد توسط کسانی که مدعی هستند میتوانند بیماری او را د...
چگونه ریاضیدانان بزرگ همانند استفان هاوکینگ و آلبرت اینشتین چگونه می‌توانند مسیر خود را از درک مفاهیم اساسی ریاضی شروع کنند و در نهایت به جایگاهی برسند که ...
یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های روبات ZenBo، امکان اتصال به دستگاه‌های هوشمند درون خانه و وسایل سنتی فناوری است. شما به کمک این روبات می‌توانید م...