تست مقاومت در برابر سقوط:آیفون ۶ اس در مقابل گلکسی اس ۷ | P30Tech


تست سقوط

وقتی در یک نگاه میزان مقاومت آیفون ۶ اس را در مقابل گلکسی اس ۷ قرار می دهیم ، مشخص است که بدنه ی فلزی آیفون باید مقاومت بیشتری را در مقایسه با گلکسی اس ۷ نشان دهد ، و البته همینطور هم هست.

سایت اینترنتی PhoneBuff که بیشتر کاربران آن را به تست و بررسی مقاومت فیزیکی گوشی ها می شناسد با استفاده از متد سقوط کنترل شده ی خود امروز آیفون ۶ اس را در مقابل گلکسی اس ۷ قرار داده ات تا ببینیم کدامیک دارای فیزیک قوی تری هستند ، در طول این آزمایش هر دو گوشی از فاصله ی ۱ متری چندین بار سقوط می کنند ، رو به جلو ، رو به پشت ، رو به قسمت تحتانی و رو به لبه ی کناری ، هر گوشی ای که پس از انجام این چهار مرحله هنوز قادر باشد تا تماس تلفنی بر قرار کند به مرحله ی بعدی صعود می کند و در این مرحله پس از هر بار سقوط به روی صفحه ی نمایش سعی می شود تا با آن تماسی تلفنی برقرار نمود و در صورتی که گوشی بتواند تماس تلفنی بر قرار کند ، این پروسه ادامه خواهد داشت.

پس از سقوط این دو گوشی بر روی قاب پشتی برتری آیفون ۶ اس فلزی به گلکسی اس ۷ شیشه ای ثابت گردید ، همانطور که انتظار می رفت قاب پشتی شیشه ای گلکسی اس ۷ خورد شد اما در آیفون ۶ اس شاهد فرورفتگی فوق العاده ناچیزی در قاب پشتی بودیم ، همانطور که می دانیم اپل قصد دارد تا برای ساخت آیفون سال ۲۰۱۷ از بدنه ی کاملا شیشه ای استفاده نماید و هنوز مشخص نیست که چگونه مقاومت فیزیکی آن تضمین خواهد شد.

در سقوط بر روی قسمت تحتانی هر دو گوشی با سربلندی از امتحان خارج شدند و تقریبا هیچ مشکلی برایشان پیش نیامد ، در مرحله ی سقوط بر روی لبه ی کناری هر دو گوشی مقداری آسیب دیدند اما به عملکرد آنان اشکالی وارد نشد ، اما مهلک ترین آسیب ها در مرحله ی سقوط بر روی صفحه ی نمایش پدید آمد که البته همینطور هم انتظار می رفت ، پس از این سقوط صفحه ی نمایش هر دو گوشی آسیب جدیدی دید و برخلاف گلکسی اس ۷ که جا در جا صفحه ی نمایشش خورد شده و به زمین ریخت ، صفحه ی نمایش آیفون همچنان قابل استفاده مانده بود ، بنابر این آیفون ۶ اس موفق شد تا به مرحله ی بعدی صعود کند ، در سقوط های پیاپی بر روی صفحه ی نمایش که اگر خاطرتان باشد پرچمدار اچ تی سی و یا اچ تی سی ۱۰ توانست تا ۳۲ بار آن را تحمل نماید ، آیفون ۶ اس عملکرد جالبی نداشت و فقط پس از ۵ بار سقوط گجت غیر قابل استفاده گردید.

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.


وبسایت پی سی تک | تخصصی ترین مرکز جمع آوری و ارایه اخبار ، آموزش و مطالب دنیای آی تی و فناوری می باشد . هدف ما در این سایت ارایه برترین مطالب در حوزه فناوری اطلاعات و تکنولوژی می باشد و سعی ما در این است که از برترین و معتبرترین پایگاههای اینترنتی ایران و جهان جدیدترین اخبار و آموزشها را در اختیار کاربران قرار دهیم و روز به روز بر تعداد منابع ما افزوده خواهد شد .


مشاهده منبع خبر
رای:
1
وبگرد: آسان و رایگان وب سایت دلخواه خود را بسازید ...
آلمان فیات کرایسلر را به توقف فروش تهدید کرد ...

محبوبترین مطالب

ددپول  Deadpool (رایان رینولدز) ابر قهرمانی است بسیار شوخ، او پیش از اینکه یک ابرقهرمان باشد یک نظامی بود که دچار یک بیماری لاعلاج میشود و تصمیم میگیرد توسط کسانی که مدعی هستند میتوانند بیماری او را د...
چگونه ریاضیدانان بزرگ همانند استفان هاوکینگ و آلبرت اینشتین چگونه می‌توانند مسیر خود را از درک مفاهیم اساسی ریاضی شروع کنند و در نهایت به جایگاهی برسند که ...
یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های روبات ZenBo، امکان اتصال به دستگاه‌های هوشمند درون خانه و وسایل سنتی فناوری است. شما به کمک این روبات می‌توانید م...