بیوگرافی شهاب حسینی | P30Tech


تیم کوک در جدیدترین سخنانش بار دیگر یکی از رویاهای استیو جابز برای اپل را از بین برد. استیو جابز زمانی تصور می‌کرد که اپل را تبدیل به یک سرویس‌دهنده‌ی شبکه و موبایل (Mobile Carrier) کند. حال، تیم کوک در یک سخنرانی در فستیوال استارتاپ‌های اروپایی در شهر آمستردام اعلام کرده که اپل قصد ندارد وارد این حوزه شود.

دلایل تیم کوک برای صحبت‌هایش جالب است. او می‌گوید:

شرکت ما تجربه‌ای در زمینه‌ی شبکه ندارد. ما تا کنون با اپراتورهای زیادی همکاری داشته‌ایم؛ AT&T در آمریکا، O2 در انگستان و اپراتورهای دیگری مانند T-Mobile و Orange. ما از این شرکا چیزهای زیادی یاد گرفته‌ایم اما هنوز نمی‌توانیم وارد این حوزه شویم. اپل دوست دارد در حوزه‌هایی وارد شود که در آنها به صورت جهانی قابلیت فعالیت داشته باشد.

ما مهارتی در حوزه‌ی شبکه نداریم. البته تاکنون فعالیت‌هایی در زمینه‌ی e-SIM داشته‌ایم اما هیچ‌گاه تصمیم نداریم به طور جدی وارد این حوزه شویم.

البته اپل در این زمینه تاریخچه‌ی جالبی دارد. حوزه‌های کاری زیادی در دنیای فناوری بوده‌اند که اپل عنوان کرده قصد و توانایی ورود به آنها را ندارد اما بعدها در این حوزه‌ها شروع به کار کرده است.

اما در این مورد، نمی‌توان صحبت‌های کوک را تنها اظهاراتی برای گمراه کردن دیگران نامید. چرا که او دلیلی منطقی برای وارد نشدن به این بازار ارائه کرده و آن عدم توانایی اپل برای فعالیت در این حوزه در مقیاس جهانی است. شاید در نگاه اول ورود اپل به بازار اپراتورهای موبایل ساده به نظر برسد اما این شرکت قصد دارد در زمینه‌هایی فعالیت کند که بتواند به صورت جهانی خدمات ارائه دهد و ورود جهانی به بازار شبکه‌های موبایل حتی برای اپل نیز دشوار است.


وبسایت پی سی تک | تخصصی ترین مرکز جمع آوری و ارایه اخبار ، آموزش و مطالب دنیای آی تی و فناوری می باشد . هدف ما در این سایت ارایه برترین مطالب در حوزه فناوری اطلاعات و تکنولوژی می باشد و سعی ما در این است که از برترین و معتبرترین پایگاههای اینترنتی ایران و جهان جدیدترین اخبار و آموزشها را در اختیار کاربران قرار دهیم و روز به روز بر تعداد منابع ما افزوده خواهد شد .


مشاهده منبع خبر
رای:
1
بیوگرافی شهاب حسینی | P30Tech
بازگشت جستجوگر ماموت: تاریخ انتشار Syberia 3 قطعی ...

محبوبترین مطالب

ددپول  Deadpool (رایان رینولدز) ابر قهرمانی است بسیار شوخ، او پیش از اینکه یک ابرقهرمان باشد یک نظامی بود که دچار یک بیماری لاعلاج میشود و تصمیم میگیرد توسط کسانی که مدعی هستند میتوانند بیماری او را د...
چگونه ریاضیدانان بزرگ همانند استفان هاوکینگ و آلبرت اینشتین چگونه می‌توانند مسیر خود را از درک مفاهیم اساسی ریاضی شروع کنند و در نهایت به جایگاهی برسند که ...
یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های روبات ZenBo، امکان اتصال به دستگاه‌های هوشمند درون خانه و وسایل سنتی فناوری است. شما به کمک این روبات می‌توانید م...