بوش از گوکارت الکتریکی رونمایی کرد | P30Tech


                                                بوش از گوکارت الکتریکی رونمایی کرد

شرکت بوش آلمان اقدام به تولید یک خودروی گوکارت (خودروی کارتینگ) الکتریکی کرده است که می‌توان با آن در مسابقات اتومبیلرانی نیز شرکت نمود. برای اشنایی بیشتر با این خودروی مسابقه‌ای برقی، با زومیت همراه باشید.


خودروهای برقی در کنار تمامی محدودیت‌هایشان، یک مزیت بسیار بزرگ نیز دارند و آن این است که گشتاور تولیدی آنها از همان لحظه‌ی اول حرکت در اختیار راننده قرار دارد؛ تنها کافی است تا پدال گاز را فشار داد تا ۱۰۰ درصد نیروی موتور از همان لحظه و بدون کوچکترین تاخیری به چرخ‌ها منتقل شود.

خودروی گوکارت بوش هنوز در مراحل ابتدایی قرار دارد و بصورت پروتوتایپ (نمونه‌ی اولیه) تولید شده است و از مجموعه‌ی یکپارچه‌ی باتری و پیشرانه استفاده می کند. این شرکت مهندسی آلمانی ادعا می کند که این گوکارت می تواند در کمتر از ۵ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت رسیده و حداکثر سرعت آن نیز به بیش از ۱۳۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. با توجه به فاصله‌ی بسیار کمی که راننده‌ی خودروی گوکارت با سطح جاده دارد چنین شتابی بسیار مناسب است.

نیروی مورد نیاز این خودروی گوکارت از دو الکتروموتور و یک باتری ۴۸ ولتی تامین می‌شود که می‌تواند به سیستم بازیابی انرژی نیز مجهز شود. الکتروموتورها جمعا دارای ۲۶ اسب بخار قدرت هستند و گشتاور تولیدی آنها به ۳۰۰ نیوتون متر می رسد، چنین گشتاوری می‌تواند لاستیک‌های عقب این خودرو را به دود تبدیل کند.

گوکارت الکتریکی بوش که e-Kart نام دارد تحت مقررات فدراسیون جهانی اتومبیلرانی (FIA) و انجمن موتوراسپرت آلمان (DMSB) ساخته شده است تا به عنوان اثبات و شروعی برای مسابقات کارتینگ الکتریکی به حساب بیاید. بسیاری از رانندگان حرفه‌ای در مسابقات اتومبیلرانی، حرفه‌ی خود را از مسابقات کارتینگ آغاز کرده‌اند، به همین دلیل این خودرو می‌تواند یک تغییر و تحول عظیم و مثبت برای آینده‌ محسوب شود که مسابقات اتومبیلرانی به سمت برقی شدن پیش می‌روند.


وبسایت پی سی تک | تخصصی ترین مرکز جمع آوری و ارایه اخبار ، آموزش و مطالب دنیای آی تی و فناوری می باشد . هدف ما در این سایت ارایه برترین مطالب در حوزه فناوری اطلاعات و تکنولوژی می باشد و سعی ما در این است که از برترین و معتبرترین پایگاههای اینترنتی ایران و جهان جدیدترین اخبار و آموزشها را در اختیار کاربران قرار دهیم و روز به روز بر تعداد منابع ما افزوده خواهد شد .


مشاهده منبع خبر
رای:
1
گلکسی تب Iris؛ اولین دستگاه سامسونگ با فناوری تشخی...
آیفون در آینده توسط ربات تولید می‌شود ...

محبوبترین مطالب

ددپول  Deadpool (رایان رینولدز) ابر قهرمانی است بسیار شوخ، او پیش از اینکه یک ابرقهرمان باشد یک نظامی بود که دچار یک بیماری لاعلاج میشود و تصمیم میگیرد توسط کسانی که مدعی هستند میتوانند بیماری او را د...
چگونه ریاضیدانان بزرگ همانند استفان هاوکینگ و آلبرت اینشتین چگونه می‌توانند مسیر خود را از درک مفاهیم اساسی ریاضی شروع کنند و در نهایت به جایگاهی برسند که ...
یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های روبات ZenBo، امکان اتصال به دستگاه‌های هوشمند درون خانه و وسایل سنتی فناوری است. شما به کمک این روبات می‌توانید م...