نکاتی که افزایش امنیت حریم خصوصیتان را به دنبال دارند | P30Tech


حریم خصوصی در اینترنت

همانند رد پایی که توسط راه رفتن شما بر روی زمین به جای می ماند ، فعالیت شما در فضای مجازی نیز رد پایی دیجیتالی بر جای می گذارد که حاوی اطلاعاتی از شما می باشد ، می توان با استفاده از آن فهمید که شما در چه سایتهایی رفته اید و چه فعالیت هایی را انجام داده اید ، می توان دریافت که چه خرید هایی را انجام داده اید و چه آدرسی را به این منظور به سیستم داده اید.

موسسات و یا اشخاصی که از این اطلاعات ذی نفع می باشند می توانند با دانستن بیشتر شما اهداف خود را چه به صورت قانونی و چه به صورت غیر قانونی بهتر دنبال کنند ، پس کنترل کردن در پای خود تان در اینترنت ایده ی خوبی است.

۱-در مورد شبکه های اجتماعی احتیاط بیشتری نشان دهید

اگر از شبکه های اجتماعی استفاده ی متداول دارید پیشنهاد می کنیم سری به Privacy Setting آنها بزنید ، در این قسمت می توانید تنظیمات خود را شخصی سازی کنید ، برای مثال می توانید تعیین کنید که چه کسانی قادر به مشاهده ی پست های شما باشند ، اطلاعات شخصی شما همچون محل تحصیل و شغل به چه کاربرانی نمایش داده شود و از این قبیل مسائل. ، علاوه بر این شما باید قبل از منتشر کردن پست های خود بر روی شبکه های اجتماعی مروری بر پست خود داشته باشید ، اطلاعاتی را فاش نکنید که بتوان از آن ها سوء استفاده نمود و سپس برای هر پست محدوده ی مخاطبی را تعیین کنید ، یعنی اگر پست شما خانوادگی و مربوط به خانواده است ، محدوده ی مخاطب آن را بر روی خانواده تنظیم کنید و …

۲-از هویت های متعددی استفاده نمایید

اطلاعاتی که با یک نام کاربری خاص بر روی سایتی قرار داده اید می تواند توسط افراد با انگیزه با اطلاعات شما در سایت های دیگر ادغام شود تا در نتیجه فرد بتواند اطلاعات دقیق تر و کامل تری را از شما بدست آورد ، برای جلوگیری از این اتفاق ما پیش نهاد می کنیم در سایتهای مختلف نام های مختلفی داشته باشید ، علاوه بر این می دانیم که اکثر سایتها کاربران خود را از طریق آدرس ایمیل می شناسند ، پس پیشنهاد می کنیم برای عضویت در سایتهای مختلف آدرس ایمیل های مختلفی را در نظر بگیرید.

شاید همین نکات ریز و جزیی بتوانند جان بعضی از افراد را نجات دهد ، باید این موضوع را درک کنید که هویت شما دیگر در کیف پول شما و بر روی یک کارت مقوایی حک نشده است ، شما به راحتی می توانید بر روی اینترنت شناسایی شوید و اگر چشمانی با اهداف نه چندان دوستانه به دنبال شما باشند می توانند هویت ، اطلاعات شخصی ، آدرس ، علایق ، اعضای خانواده و ….. را شناسایی کنند.

 

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.


وبسایت پی سی تک | تخصصی ترین مرکز جمع آوری و ارایه اخبار ، آموزش و مطالب دنیای آی تی و فناوری می باشد . هدف ما در این سایت ارایه برترین مطالب در حوزه فناوری اطلاعات و تکنولوژی می باشد و سعی ما در این است که از برترین و معتبرترین پایگاههای اینترنتی ایران و جهان جدیدترین اخبار و آموزشها را در اختیار کاربران قرار دهیم و روز به روز بر تعداد منابع ما افزوده خواهد شد .


مشاهده منبع خبر
رای:
1
سایت مرکز آمار ایران توسط داعش هک شد؟ ...
نکاتی که افزایش امنیت حریم خصوصیتان را به دنبال دا...

محبوبترین مطالب

ددپول  Deadpool (رایان رینولدز) ابر قهرمانی است بسیار شوخ، او پیش از اینکه یک ابرقهرمان باشد یک نظامی بود که دچار یک بیماری لاعلاج میشود و تصمیم میگیرد توسط کسانی که مدعی هستند میتوانند بیماری او را د...
چگونه ریاضیدانان بزرگ همانند استفان هاوکینگ و آلبرت اینشتین چگونه می‌توانند مسیر خود را از درک مفاهیم اساسی ریاضی شروع کنند و در نهایت به جایگاهی برسند که ...
یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های روبات ZenBo، امکان اتصال به دستگاه‌های هوشمند درون خانه و وسایل سنتی فناوری است. شما به کمک این روبات می‌توانید م...