سایت مرکز آمار ایران توسط داعش هک شد؟ | P30Tech


سایت مرکز آمار ایران یا همان درگاه ملی آمار هک شده است. این سایت از شب گذشته در دسترس نیوده است.

اگر هم اکنون به گوگل سر بزنید و نام این سایت را جستجو کنید در عنوان این سایت آمده است: «تم الاختراق من قبل داعس هكر» که معنی «تخریب شده توسط هکر داعس» می‌دهد.

گوگل همیشه آخرین تغییر عنوان یا Title هر سایت را در جستجوهای خود اعلام می‌کند. یعنی در زمان بعد از هک عنوان این سایت به جمله فوق تغییر داده شده است.

البته بعد از کلیک بر روی این عنوان در گوگل، وارد وبسایت مرکز آمار ایران شوید با صفحه‌ی سفید و عنوان «درگاه ملی آمار» روبرو می‌شوید.

هنوز هیچ مقام و سازمان رسمی خبر هک شدن این سایت را تأیید یا تکذیب نکرده است.

معلوم نیست این نفوذ به بخش ظاهری سایت صدمه زده یا اطلاعات پایگاه داده آن به سرقت رفته است. البته این احتمال هم وجود دارد که اطلاعات حساس و اساسی سازمان ایران نیز به سرقت رفته باشد. تا کنون گروه‌های هکری یا داعش مسئولیت این هک را نپذیرفته‌‌اند.

باید منتظر توضیح مسئولان آمار ایران درباره‌ی این هک ماند و دید چه آسیبی به وب‌سایت و پایگاه داده سازمان آمار کشور وارد شده است.


وبسایت پی سی تک | تخصصی ترین مرکز جمع آوری و ارایه اخبار ، آموزش و مطالب دنیای آی تی و فناوری می باشد . هدف ما در این سایت ارایه برترین مطالب در حوزه فناوری اطلاعات و تکنولوژی می باشد و سعی ما در این است که از برترین و معتبرترین پایگاههای اینترنتی ایران و جهان جدیدترین اخبار و آموزشها را در اختیار کاربران قرار دهیم و روز به روز بر تعداد منابع ما افزوده خواهد شد .


مشاهده منبع خبر
رای:
1
سایت مرکز آمار ایران توسط داعش هک شد؟ ...
نکاتی که افزایش امنیت حریم خصوصیتان را به دنبال دا...

محبوبترین مطالب

ددپول  Deadpool (رایان رینولدز) ابر قهرمانی است بسیار شوخ، او پیش از اینکه یک ابرقهرمان باشد یک نظامی بود که دچار یک بیماری لاعلاج میشود و تصمیم میگیرد توسط کسانی که مدعی هستند میتوانند بیماری او را د...
ایسوس در زمان رونمایی از لپ‌تاپ، گوشی هوشمند و روبات خود حرفی از هدست واقعیت مجازی به میان نیاورد. اما این کمپانی هدست "ASUS VR" را هم امروز در معرض دید...
یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های روبات ZenBo، امکان اتصال به دستگاه‌های هوشمند درون خانه و وسایل سنتی فناوری است. شما به کمک این روبات می‌توانید م...
امروز رسما نمایشگاه کامپیوتکس تایوان کار خود را آغاز کرد و کمپانی ها از جدیدترین فناوری ها و محصولات خود در این گردهمایی بزرگ و مهم رونمایی میکنند. بدون شک ایسوس همواره یکی از فعال ترین کمپانی های فعا...