نگاهی به کارایی پردازنده های مرکزی در اجرای بازی Homefront: The Revolution | P30Tech


 نگاهی به کارایی پردازنده های مرکزی در اجرای بازی Homefront: The Revolution

پس از بررسی نوع عملکرد کارت های گرافیک دو برند انویدیا و AMD در امر اجرای بازی Homefront: The Revolution (که ساعاتی قبل نتایج مربوط به آن را در قالب دو مطلب مجزا از نظر گذراندید) نوبت به بررسی نحوه ی عملکرد تعدادی از پردازنده های مرکزی مهم بازار در زمینه ی اجرای این بازی جدید می رسد. موضوعی که در ادامه ی مطلب پیش رو قصد پرداختن کامل به آن را داریم.

 


 

همانند دو مطلب مربوط به نوع عملکرد پردازنده های مرکزی دو برند انویدیا و AMD در امر اجرای بازی Homefront: The Revolution ، بررسی کارایی پردازنده های مرکزی در فرآیند اجرای بازی Homefront: The Revolution نیز توسط وب سایت روسی Game GPU به انجام رسیده و به عبارت بهتر نتایج موجود در این متن در عمل توسط آن ها حاصل آمده است. به منظور بررسی عملکرد پردازنده های مرکزی در امر اجرای بازی Homefront: The Revolution ، از 16 پردازنده ی مختلف در طی انجام این آزمایش استفاده شده است که تمامی آن ها در ترکیب با کارت گرافیک مدل Geforce GTX 980 Ti (در حالت تلفیقی SLI) به اجرای بازی Homefront: The Revolution تحت کیفیت تصویری 1920 در 1080 پیکسلی با بالا ترین تنظیمات گرافیکی ممکن پرداخته اند.

 cpu

در تصویر بالا می توانید میزان نرخ فریم دریافتی از بازی Homefront: The Revolution (در حالت متوسط و کمینه) را به موجب استفاده از هر کدام از پردازنده های مرکزی موجود در دو برند اینتل و AMD (که در این بررسی به منظور اجرای بازی Homefront: The Revolution مورد آزمایش قرار گرفته اند) مشاهده نمایید. همان گونه که از نتایج موجود در تصویر فوق کاملاً مشخص به نظر می رسد، تمامی پردازنده های مورد بررسی قرار گرفته در این آزمایش در ترکیب با هر کدام از پردازنده های گرافیکی موجود در بازار که از توان سخت افزاری مناسبی بهره ببرد قادر به اجرای بهینه ی بازی Homefront: The Revolution تحت تنظیمات گرافیکی بالا و کیفیت تصویری تمام اچ دی خواهد بود. همچنین با توجه به تصاویر زیر می توان از نوع عملکرد پردازشی پردازنده های مرکزی اجرا کننده ی بازی Homefront: The Revolution به تفکیک تعداد هسته های پردازشی موجود در آن ها و همچنین به تفکیک دو برند اینتل و AMD با خبر شد. در کل نتایج این بررسی نشان از آن دارد که حتی به کمک پردازنده های مرکزی مدل Intel Core i5 هم می توان بازدهی بسیار خوبی را از فرآیند اجرای بازی Homefront: The Revolution دریافت کرد و در صورت بهره بردن از کارت گرافیک مناسب برای دریافت نرخ فریم دلخواه از اجرای این بازی هیچ اجبار و نیازی به استفاده از پردازنده های پر توان مدل Intel Core i7 برای دریافت بازدهی مطلوب از فرآیند اجرای این بازی نخواهد بود. امری که در تلفیق با نتایج حاصل آمده از میزان کارایی پردازنده های گرافیکی اجرا کننده ی بازی Homefront: The Revolution بیش از هر نکته ای بر مبتنی بودن فرآیند های پردازشی این بازی جدید توسط پردازنده های گرافیکی سیستم های کامپیوتری اجرا کننده ی آن مهر تایید می زند.

 home7

home8

اما پس از بررسی عملکرد پردازنده های مرکزی در امر اجرای بازی Homefront: The Revolution بهتر است به سراغ میزان حافظه ی رم مورد نیاز برای اجرای این بازی در حالت بهینه برویم و نگاهی گذرا به این بخش از قضیه هم داشته باشیم. بر اساس بررسی صورت گرفته در بازی Homefront: The Revolution به منظور اجرای این بازی تحت کیفیت تصویری 1920 در 1080 پیکسلی و بر اساس تنظیمات گرافیکی بیشینه، برای آن دسته از سیستم های کامپیوتری که از 6 گیگا بایت رم DDR3 در معماری ساختاری خود بهره می برند، میزان حافظه ی مصرف شده در بازی Homefront: The Revolution (تحت کیفیت تصویری تمام اچ دی و بر مبنای بالا ترین تنظیمات گرافیکی ممکن) رقمی معادل 5 گیگا بایت خواهد بود. میزانی که اندازه ی مربوط به  آن در سیستم های کامپیوتری مبتنی بر 8 گیگا بایت رم به رقم تقریبی 5.4 گیگا بایت می رسد. همچنین میزان رقم مذکور در سیستم های کامپیوتری مبتنی بر 16 گیگا بایت رم به رقم تقریبی 5.9 گیگا بایت رسیده و مقدار آن در سیستم های کامپیوتری مبتنی بر 32 گیگا بایت رم هم به رقم 6.2 گیگا بایت خواهد رسید. به این ترتیب می توان نتیجه گرفت که بازی Homefront: The Revolution به منظور اجرای بهینه ی خود بر روی پلتفرم PC نسبت به عناوینی نظیر بازی Dark Souls 3 نیاز به مصرف حافظه ی رم بیشتری خواهد داشت. به هر حال علاقه مندان به عناوین شوتر اول شخص و آن دسته از بازیبازانی که قصد اجرای بازی Homefront: The Revolution بر روی پلتفرم PC را دارند، هم اکنون به کمک نتایج حاصل از این بررسی می توانند دید بسیار بهتری نسبت به ملزومات سخت افزاری مورد نیاز به منظور اجرای بهینه ی این بازی بر روی کامپیوتر های خانگی داشته باشند و از نوع کارایی این سخت افزار ها بیش از پیش مطلع گردند.


وبسایت پی سی تک | تخصصی ترین مرکز جمع آوری و ارایه اخبار ، آموزش و مطالب دنیای آی تی و فناوری می باشد . هدف ما در این سایت ارایه برترین مطالب در حوزه فناوری اطلاعات و تکنولوژی می باشد و سعی ما در این است که از برترین و معتبرترین پایگاههای اینترنتی ایران و جهان جدیدترین اخبار و آموزشها را در اختیار کاربران قرار دهیم و روز به روز بر تعداد منابع ما افزوده خواهد شد .


مشاهده منبع خبر
رای:
1
بازی موبایل Pull My Tongue؛ شکار پاپ کورن و ستاره ...
نگاهی به کارایی پردازنده های مرکزی در اجرای بازی H...

محبوبترین مطالب

ددپول  Deadpool (رایان رینولدز) ابر قهرمانی است بسیار شوخ، او پیش از اینکه یک ابرقهرمان باشد یک نظامی بود که دچار یک بیماری لاعلاج میشود و تصمیم میگیرد توسط کسانی که مدعی هستند میتوانند بیماری او را د...
چگونه ریاضیدانان بزرگ همانند استفان هاوکینگ و آلبرت اینشتین چگونه می‌توانند مسیر خود را از درک مفاهیم اساسی ریاضی شروع کنند و در نهایت به جایگاهی برسند که ...
یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های روبات ZenBo، امکان اتصال به دستگاه‌های هوشمند درون خانه و وسایل سنتی فناوری است. شما به کمک این روبات می‌توانید م...