بررسی عملکرد پردازنده های گرافیکی در اجرای بازی Homefront: The Revolution (بخش پایانی) | P30Tech


 

همان گونه که در بخش نخست این مطلب نیز به آن اشاره شد موارد موجود در این متن بر اساس بررسی صورت گرفته توسط وب سایت روسی Game GPU تنظیم شده اند و تمامی نتایج حاصل از میزان کارایی کارت های گرافیک آشنای دو برند انویدیا و AMD در جریان اجرای بازی Homefront: The Revolution بر اساس نتایجی است که توسط منبع مذکور به دست آمده است. در بخش نخست این مطلب با بررسی کارایی پردازنده های گرافیکی دو برند انویدیا و AMD در فرآیند اجرای بازی Homefront: The Revolution تحت کیفیت تصویری 1920 در 1080 پیکسلی و تنظیمات گرافیکی بیشینه با این نتیجه روبرو شدیم که محصولات انویدیا عملکرد نسبتاً بهتری را در امر اجرای بهینه ی این بازی تحت شریط یاد شده از خود به نمایش گذاشته اند. نکته ای که کم و بیش در کیفیت تصویری 2560 در 1440 پیکسلی هم قابل مشاهده است.

 home3

در تصویر بالا می توان عملکرد کارت های گرافیک دو برند انویدیا و AMD را در جریان اجرای بازی Homefront: The Revolution تحت کیفیت تصویری 2560 در 1440 پیکسلی و تنظیمات گرافیکی بیشینه مشاهده کرد. بر اساس نتایج به دست آمده از این بررسی مشاهده می شود که بسیاری از مدل های موجود در این لیست که به شکل قابل قبولی قادر به اجرای بازی Homefront: The Revolution  تحت کیفیت تصویری 1920 در 1080 پیکسلی و تنظیمات گرافیکی بیشینه با کیفیت متوسط بوده اند، از پس اجرای بهینه ی این بازی تحت کیفیت تصویری 2560 در 1440 پیکسلی با همان تنظیمات گرافیکی بیشینه بر نمی آیند و به طور کل از لیست انتخاب های موجود برای اجرای مطلوب بازی Homefront: The Revolution خارج می شوند. به عبارت بهتر تعداد کل کارت های گرافیک قابل انتخاب موجود در رده بندی فوق به منظور بهره مندی از نرخ فریم مناسب در امر اجرای بازی Homefront: The Revolution تحت کیفیت تصویری 2560 در 1440 پیکسلی (و تنظیمات گرافیکی بیشینه) تقریباً رقمی نزدیک به نصف تعداد انتخاب های ممکن تحت کیفیت تصویری تمام اچ دی خواهد بود. به بیان ساده تر اگر ملاک را بر روی انتظارات کنسولی قرار دهیم (متوسط نرخ فریم دریافتی 30 فریم در ثانیه)تمام محصولاتی که در این لیست جایگاه بالا تری نسبت به کارت گرافیک Radeon R9 280 X را به خود اختصاص داده اند (در کنار خود این محصول) می توانند انتخاب های بسیار مناسبی برای اجرای بازی Homefront: The Revolution با کیفیتی مقبول تحت شرایط یاد شده باشند. اما اگر بخواهیم حالت ایده آل را در نظر بگیریم (بهره مندی از نرخ متوسط خروجی 40 فریم در ثانیه) تعداد انتخاب های مناسب از میان محصولات موجود در این لیست برای اجرای بهینه ی بازی Homefront: The Revolution تحت کیفیت تصویری 2560 در 1440 پیکسلی و تنظیمات گرافیکی بیشینه تنها پنج شش محصول حاضر در صدر جدول رده بندی فوق را شامل خواهد شد.

 home4

بر خلاف دو کیفیت تصویری 1920 در 1080 پیکسلی و همچنین کیفیت تصویری 2560 در 1440 پیکسلی که هر کدام از آن ها نمایندگان قابل اتکایی به منظور اجرای بهینه ی بازی Homefront: The Revolution تحت تنظیمات گرافیکی بیشینه داشتند، در کیفیت تصویری 3840 در 2160 پیکسلی شاهد این نکته هستیم که تقریباً هیچ کدام از کارت های گرافیکی موجود در این لیست عملکرد ایده آلی را در امر اجرای بازی Homefront: The Revolution تحت تنظیمات گرافیکی بیشینه از خود به نمایش نگذاشته اند. شاید بتوان ادعا کرد که نتایج حاصل از این بررسی نشان از آن دارد که بازی Homefront: The Revolution گزینه ی چندان مناسبی برای اجرا توسط یک کارت گرافیک واحد تحت کیفیت تصویری 3840 در 2160 پیکسلی و تنظیمات گرافیکی بیشینه به شمار نمی رود و شاید بهتر آن است که علاقه مندان به اجرای بازی Homefront: The Revolution تحت کیفیت تصویری مذکور (همراه با تنظیمات گرافیکی بیشینه) به منظور انجام این هدف تا زمان عرضه شدن محصولات جدید انویدیا (از جمله کارت گرافیک GTX 1080) انتظار بکشند. در هر صورت بهتر است به منظور بهره مندی از کیفیت اجرای مناسب در بازی Homefront: The Revolution (تحت تنظیمات گرافیکی بیشینه) به سراغ کیفیت های تصویری پایین تر از حالت 4K رفت و شانس خود را با این کیفیت های تصویری امتحان کرد.

 home5

در این میان اگر چه با توجه به نتایج به دست آمده از بررسی عملکرد کارت های گرافیک مختلف در امر اجرای بازی Homefront: The Revolution می توان این اثر را یک بازی نسبتاً پر چالش برای پردازنده های گرافیکی به شمار آورد، اما در عین حال این چالش را شاید نتوان شامل حال میزان بهره گیری از حافظه ی گرافیکی موجود در این پردازنده های گرافیکی به منظور اجرای بهینه ی بازی Homefront: The Revolution بر روی سیستم های کامپیوتری قلمداد کرد. به بیان بهتر اجرای بازی Homefront: The Revolution توسط کارت های گرافیک مختلف دو برند انویدیا و AMD به طور میانگین حافظه ای گرافیکی به میزان 2 گیگا بایت را تحت کیفیت تصویری 1920 در 1080 پیکسلی و تنظیمات گرافیک حداکثری از این محصولات طلب می کند. رقمی که در رابطه با اجرای این بازی تحت کیفیت تصویری 2560 در 1440 پیکسلی هم کم و بیش بی تغییر باقی می ماند. با این حال در کیفیت تصویری 3840 در 2160 پیکسلی شاهد حاصل شدن رقم بهینه ی 3 گیگا بایت در بخش مصرف میزان حافظه ی گرافیکی کارت های گرافیک اجرا کننده ی بازی Homefront: The Revolution تحت تنظیمات گرافیکی بیشینه هستیم. در هر صورت فارغ از نوع عملکرد پردازنده های گرافیکی مهم موجود در بازار در زمینه ی اجرای بهینه ی بازی Homefront: The Revolution تحت کیفیت های تصویری مختلف (و همچنین فارغ از خوب یا بد بودن این عملکرد) علاقه مندان به موتور گرافیکی انحصاری شرکت کرایتک یعنی موتور گرافیکی کرای انجین بالاخره پس از مدت ها شاهد ساخته شدن اثری با ساختار AAA توسط این موتور گرافیکی اختصاصی هستند که این امکان را برای آن ها به وجود آورده است تا با تجربه ی آن به بررسی میزان توانایی این موتور گرافیکی در امر ساخت بازی های کامپیوتری مهم روز بپردازند. 


وبسایت پی سی تک | تخصصی ترین مرکز جمع آوری و ارایه اخبار ، آموزش و مطالب دنیای آی تی و فناوری می باشد . هدف ما در این سایت ارایه برترین مطالب در حوزه فناوری اطلاعات و تکنولوژی می باشد و سعی ما در این است که از برترین و معتبرترین پایگاههای اینترنتی ایران و جهان جدیدترین اخبار و آموزشها را در اختیار کاربران قرار دهیم و روز به روز بر تعداد منابع ما افزوده خواهد شد .


مشاهده منبع خبر
رای:
1
بررسی عملکرد پردازنده های گرافیکی در اجرای بازی Ho...
چگونه میتوان اکانت جیمیل را بر روی گوشی آيفون ست ک...

محبوبترین مطالب

ددپول  Deadpool (رایان رینولدز) ابر قهرمانی است بسیار شوخ، او پیش از اینکه یک ابرقهرمان باشد یک نظامی بود که دچار یک بیماری لاعلاج میشود و تصمیم میگیرد توسط کسانی که مدعی هستند میتوانند بیماری او را د...
چگونه ریاضیدانان بزرگ همانند استفان هاوکینگ و آلبرت اینشتین چگونه می‌توانند مسیر خود را از درک مفاهیم اساسی ریاضی شروع کنند و در نهایت به جایگاهی برسند که ...
یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های روبات ZenBo، امکان اتصال به دستگاه‌های هوشمند درون خانه و وسایل سنتی فناوری است. شما به کمک این روبات می‌توانید م...