سهم هیوندای، کیا و تویوتا از بازار ایران چقدر است؟ | P30Tech


                                                سهم هیوندای، کیا و تویوتا از بازار ایران چقدر است؟

نايب رئيس انجمن واردکنندگان خودرو با اشاره به روند کاهشی خودروسازان کره‌ای در ایران، سهم بازار برندهای هیوندای، کیا و تویوتا از بازار ایران را اعلام کرد. غول‌های خودروسازی کره‌جنوبی بخش عمده‌ای از بازار خودروهای وارداتی را در اختیار دارند. برای اطلاع از سهم بازار هر یک از برندهای هیوندای، کیا و تویوتا، همراه زومیت باشید.


کوروش مرشد سلوک در مورد سهم برندهای معتبر خودروسازی از بازار خودروهای وارداتی ایران در سال ۹۴ اعلام کرد: «در سال گذشته هیوندای ۳۶ درصد، کیا ۲۰ درصد، تویوتا ۱۶ درصد و رنو ۷ درصد از بازار خودروی ایران را در اختیار داشتند و مابقی بازار نیز مربوط به سایر برندها است.» این آمار اعلامی در مورد بازار خودروهای وارداتی است و بازار خودروی داخلی در آن اعمال نشده است.

بدین ترتیب ۵۶ درصد بازار خودروهای وارداتی ایران در اختیار دو برند معتبر کره‌ای یعنی هیوندای و کیا است.

نايب رئیس انجمن واردکنندگان خودرو ادامه داد: «بر اساس اطلاعات به دست آمده سهم برندهای کره‌ای هیوندای و کیا در بازار خودروهای وارداتی ایران رو به کاهش است.»

مرشد سلوک در مورد گارانتی خودروهای وارداتی توضیح داد: «نمایندگی‌های رسمی واردکننده‌ی خودرو به آن دسته از خودروهایی که از سوی واردکنندگان غیر رسمی وارد شده و مشکلات دارند، گارانتی ارائه نمی‌کنند.»

نایب رئیس انجمن واردکنندگان خودرو اضافه کرد: «گارانتی باید مورد اطمینان مشتریان باشید زیرا که گارانتی در راستای رضایت مشتری است. به همین خاظر نمایندگی‌های رسمی قاطعانه بر این موضوع استوارند و به خودروهای وارد شده از راه‌های غیر رسمی گارانتی نمی‌دهند.»

مرشد سلوک درباره انجمن واردکنندگان خودرو گفت: «این انجمن از ۲ سال پیش در اتاق بازرگانی ایران به ثبت رسید و تاکنون بیش از ۹۵ درصد برندهای وارداتی خودرو و بیش از ۸۵ درصد واردکنندگان خودرو عضو این انجمن هستند. در حال حاضر انجمن واردکنندگان خودرو عضو شورای سیاست‌گذاری خودرو است.»


وبسایت پی سی تک | تخصصی ترین مرکز جمع آوری و ارایه اخبار ، آموزش و مطالب دنیای آی تی و فناوری می باشد . هدف ما در این سایت ارایه برترین مطالب در حوزه فناوری اطلاعات و تکنولوژی می باشد و سعی ما در این است که از برترین و معتبرترین پایگاههای اینترنتی ایران و جهان جدیدترین اخبار و آموزشها را در اختیار کاربران قرار دهیم و روز به روز بر تعداد منابع ما افزوده خواهد شد .


مشاهده منبع خبر
رای:
1
سایت مرکز آمار ایران روز سه شنبه توسط داعش هک شد +...
بازخورد منتقدین نسبت به فیلم فروشنده چگونه بوده اس...

محبوبترین مطالب

چگونه ریاضیدانان بزرگ همانند استفان هاوکینگ و آلبرت اینشتین چگونه می‌توانند مسیر خود را از درک مفاهیم اساسی ریاضی شروع کنند و در نهایت به جایگاهی برسند که ...
ددپول  Deadpool (رایان رینولدز) ابر قهرمانی است بسیار شوخ، او پیش از اینکه یک ابرقهرمان باشد یک نظامی بود که دچار یک بیماری لاعلاج میشود و تصمیم میگیرد توسط کسانی که مدعی هستند میتوانند بیماری او را د...
ایسوس در زمان رونمایی از لپ‌تاپ، گوشی هوشمند و روبات خود حرفی از هدست واقعیت مجازی به میان نیاورد. اما این کمپانی هدست "ASUS VR" را هم امروز در معرض دید...
یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های روبات ZenBo، امکان اتصال به دستگاه‌های هوشمند درون خانه و وسایل سنتی فناوری است. شما به کمک این روبات می‌توانید م...