7 خودروی هندی با صفر ستاره‌ ایمنی! | P30Tech


                                                7 خودروی هندی با صفر ستاره‌ ایمنی!

با ورود نخست ‌وزیر هند به کشورمان خبرهایی از شروع همکاری خودروسازان هندی مانند تاتاموتورز با ایران‌خودرو به گوش می‌رسد. هند نیز مانند ایران کشوری در حال توسعه است که به دنبال پیدا کردن بازارهایی جدید برای فروش محصولاتش است اما این محصولات جدید تا چه حد ایمن هستند؟ با زومیت همراه باشید.


بسیاری از علاقمندان به خودرو از وجود موانعی دست‌و‌پا‌گیر در طراحی و ساخت خودرو که لذت رانندگی را از بین می‌برد شکایت دارند. اکثر این قوانین بر روی ایمنی خودرو‌ها تاکید دارد تا در طی بروز حوادث جان انسان‌ها حفظ شود. در کشور‌های پیشرفته موسساتی بر ایمنی خودروهای تولیدی نظارت کرده و با دادن امتیازاتی آن‌ها را رده‌بندی می‌کنند. یکی از این موسسات NCAP است که به تازگی با آزمایشاتی، ایمنی 7 خودروی پرفروش هند را بررسی کرده است.

Mahindra

این خودرو‌ها شامل هیوندای آیون، مدل‌های مختلف رنو Kwid،دو مدل از ماروتی و خودروی شاسی‌بلند هندی به نام میهاندرا اسکورپیو را شامل می‌شود. این خودروها همگی به طور اختصاص برای بازار هند طراحی و در همین کشور ساخته می‌شوند. این موضوع کاملا قابل درک است که خودرویی برای بازارهای کشور‌های در حال توسعه‌ساخته می‌شوند به علت قیمت پایین دارای تجهیزات رفاهی کمی باشند اما این که در تست تصادفات حتی پایین‌ترین امتیاز را بدست نیاورند به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

هیچ یک از 7 خودروی حاضر در این تست حتی 1 ستاره‌ی ایمنی را کسب نکرده و حتی با وجود ایربگ راننده در برخی از مدل‌های رنو، باز هم شدت جراحات و ضربات وارده به راننده و سرنشینان در حد بسیار خطرناکی ارزیابی شد.

Mahindra

نکته‌ی جالب توجه در این تست اینجا است که خودروی شاسی‌بلند میهاندرا که توسط مهندسین هندی طراحی و ساخته شده است، در بین تمامی خودروهای این تست، دارای بزرگترین ابعاد بدنه و بیشترین فاصله‌ی بین دو محور بود ولی با اینهمه پایین‌ترین امتیاز ممکن را بدست آورده و بیشترین صدمات را به سرنشینان وارد کرد به طوری که با خم‌شدگی ستون A و تاشدگی شدید سقف مواجه شد.

شرکت میهاندرا چند سالی است که در تلاش برای صادرات خودروهای کم‌کیفیت و ناامن خود به بازارهای جهانی است که خوشبختانه تا به امروز موفق به این کار نشده است. البته امیدواریم این خوشحالی همچنان پا برجا باقی بماند و شاهد ورود و مونتاژ محصولاتی چنین رده پایین در کشورمان نباشیم.

دیوید وارد رئیس موسسه NCAP بعد از اعلام این نتایج گفت:" بسیار واضح است که هیچ خودروسازی در هیچ جای جهان نباید محصولاتی در این حد ناامن و غیر استانداردی بسازد."

Mahindra

با قوت گرفتن مذاکرات همکاری بین خودروسازان هندی و ایرانی یکی از کارشناسان صنعت خودروسازی ایران به نام آقای امرالله امینی ابراز نگرانی کرده و اظهار داشت: «از آنجا که خودروسازان هندی استراتژی تولیدشان بر اساس ارزان بودن است، محصولاتشان دارای کیفیت بسیار پایین است.» خبرگزاری ایسنا از قول این کارشناس افزوده: «امیدوارم موضوع این مذاکرات صحت نداشته باشد وگرنه باید به حال صنعت خودرویی که مشتری خودروهای هندی می‌شود گریه کرد.»

اگر خودروهای بی‌کیفیت و ناامن هندی نیز در کشور تولید شوند، جاده‌های ما به کارنیوالی از انواع ارابه‌های مرگی تبدیل می‌شوند که هیچ کدامشان حتی از حداقل امکانات ایمنی برای حفظ کردن جان سرنشینان خود در مواقع خطر برخوردار نیستند. به نظر می‌رسد مسئله ایمنی و جان سرنشینان همان اندازه برای هندی‌ها مضحک و بی‌اهمیت است که فیلم‌های بالیوودی با آن در جهان شناخته می‌شوند!


وبسایت پی سی تک | تخصصی ترین مرکز جمع آوری و ارایه اخبار ، آموزش و مطالب دنیای آی تی و فناوری می باشد . هدف ما در این سایت ارایه برترین مطالب در حوزه فناوری اطلاعات و تکنولوژی می باشد و سعی ما در این است که از برترین و معتبرترین پایگاههای اینترنتی ایران و جهان جدیدترین اخبار و آموزشها را در اختیار کاربران قرار دهیم و روز به روز بر تعداد منابع ما افزوده خواهد شد .


مشاهده منبع خبر
رای:
1
بررسی ویدیویی بازی DOOM | P30Tech
ساماندهی و نظارت بر پیام رسان ها هفته‌ آینده بررسی...

محبوبترین مطالب

ددپول  Deadpool (رایان رینولدز) ابر قهرمانی است بسیار شوخ، او پیش از اینکه یک ابرقهرمان باشد یک نظامی بود که دچار یک بیماری لاعلاج میشود و تصمیم میگیرد توسط کسانی که مدعی هستند میتوانند بیماری او را د...
چگونه ریاضیدانان بزرگ همانند استفان هاوکینگ و آلبرت اینشتین چگونه می‌توانند مسیر خود را از درک مفاهیم اساسی ریاضی شروع کنند و در نهایت به جایگاهی برسند که ...
یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های روبات ZenBo، امکان اتصال به دستگاه‌های هوشمند درون خانه و وسایل سنتی فناوری است. شما به کمک این روبات می‌توانید م...
ایسوس در زمان رونمایی از لپ‌تاپ، گوشی هوشمند و روبات خود حرفی از هدست واقعیت مجازی به میان نیاورد. اما این کمپانی هدست "ASUS VR" را هم امروز در معرض دید...