سرقت ۱۲.۷ میلیون دلار با استفاده از کارت های اعتباری جعلی در کمتر از دو ساعت در ژاپن | P30Tech


                                                سرقت ۱۲.۷ میلیون دلار با استفاده از کارت های اعتباری جعلی در کمتر از دو ساعت در ژاپن

سرقت‌های اخیر انجام شده از کارت‌های بانکی در سال‌های اخیر، نشان از این دارد که امنیت کارت‌های فیزیکی چندان هم بالا نیست؛ حال آنکه سارقان ژاپنی با استفاده از کارت‌های بانکی کپی شده، در کمتر از ۲ ساعت بیش از ۱۲ میلیون دلار به جیب زده‌اند. با زومیت همراه باشید.


بسیاری بر این باورند که کارت‌های بانکی که این روزها همه‌ی مردم از آن‌ها استفاده می‌کنند، دارای امنیت بسیار پایینی هستند؛ بطوریکه می‌توان به سرقت‌های انجام شده در سال‌های اخیر به عنوان شاهدی بر این ادعا اشاره کرد. براساس اطلاعات ارائه شده، سارقان ژاپنی با استفاه از ضعف امنیتی کارت‌های بانکی، در کمتر از دو ساعت بیش از ۱۲.۷ میلیون دلار پول را از کارت‌های بانکی متعدد به سرقت برده‌اند.

پلیس معتقد است که سارقان در مرحله‌ی اول اطلاعات مربوط به بیش از ۱٫۶۰۰ کارت بانکی را از بانک آفریقای جنوبی به سرقت برده و پس از در اختیار گرفتن اطلاعات مورد نیاز، اقدام به چاپ نسخه‌‌ای از کارت‌های بانکی کرده‌اند. کارت‌های جعلی پرینت شده سپس برای دریافت حداکثر پول نقد ممکن از دستگاه‌های خودپرداز ژاپنی مورد استفاده قرار گرفته است. بانک‌های ژاپنی به مشتریان خود اجازه می‌دهند تا حداکثر ۱۰۰٫۰۰۰ ین را بصورت روزانه از طریق ATM‌ دریافت کنند. مقامات امنیتی معتقدند که بیش از ۱۰۰ نفر در انجام این سرقت بزرگ دست داشته‌اند. برای دریافت بیش از ۱۲.۷ میلیون دلار به سرقت رفته با استفاده از ۱٫۶۰۰ کارت بانکی بیش از ۱۴٫۰۰۰ تراکنش انجام شده است.

پلیس کشور‌های ژاپن و آفریقای جنوبی در همکاری با اینترپل در پی آن هستند تا هر چه سریع‌تر افرادی را که در این سرقت بزرگ دست داشته‌اند، دستگیر کنند. براساس اطلاعات ارائه شده، کپی و ایجاد کارت‌های تقلبی بانکی پس از در دست داشتن اطلاعات، امری بسیار ساده است.

در سال‌های گذشته سرقت از کارت‌های بانکی بسیار ساده بود و سارقان به راحتی قادر بودند تا کپی‌های جعلی از کارت‌های اعتباری پیش پرداخت تهیه کرده و در خودپردازهای اقصی نقاط جهان نسبت به دریافت پول نقد اقدام کنند. اما با پیشرفت روش‌های پیشگیری، متدهای مورد استفاده توسط سارقان نیز پیشرفت کرده است.


وبسایت پی سی تک | تخصصی ترین مرکز جمع آوری و ارایه اخبار ، آموزش و مطالب دنیای آی تی و فناوری می باشد . هدف ما در این سایت ارایه برترین مطالب در حوزه فناوری اطلاعات و تکنولوژی می باشد و سعی ما در این است که از برترین و معتبرترین پایگاههای اینترنتی ایران و جهان جدیدترین اخبار و آموزشها را در اختیار کاربران قرار دهیم و روز به روز بر تعداد منابع ما افزوده خواهد شد .


مشاهده منبع خبر
رای:
1
سخت افزارهای ECS در نمایشگاه کامپیوتکس 2016 چه خوا...
دوربین 5D Mark IV کانن با تمرکز بر روی فیلم‌برداری...

محبوبترین مطالب

ددپول  Deadpool (رایان رینولدز) ابر قهرمانی است بسیار شوخ، او پیش از اینکه یک ابرقهرمان باشد یک نظامی بود که دچار یک بیماری لاعلاج میشود و تصمیم میگیرد توسط کسانی که مدعی هستند میتوانند بیماری او را د...
چگونه ریاضیدانان بزرگ همانند استفان هاوکینگ و آلبرت اینشتین چگونه می‌توانند مسیر خود را از درک مفاهیم اساسی ریاضی شروع کنند و در نهایت به جایگاهی برسند که ...
یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های روبات ZenBo، امکان اتصال به دستگاه‌های هوشمند درون خانه و وسایل سنتی فناوری است. شما به کمک این روبات می‌توانید م...