مادرید بزرگترین ناوگان تاکسیرانی برقی را خواهد داشت | P30Tech


                                                مادرید بزرگترین ناوگان تاکسیرانی برقی را خواهد داشت

کشورهای اروپایی در ناوگان تاکسیرانی خود در کنار خودروهای دیزلی، بنزینی و هیبریدی از تعدادی نیسان لیف الکتریکی نیز استفاده می‌کنند، یکی از این کشورها اسپانیا است و حالا این کشور به دنبال به خدمت گرفتن تعداد بیشتری از این خودرو است. همراه زومیت باشید.


در نمایشگاه خودروی مادرید ۲۰۱۶ نیسان موفق شد تا قرارداد فروش ۱۱۰ دستگاه مدل الکتریکی لیف را با شرکت تاکسیرانی Ciudad امضا کند. بر اساس اعلام نیسان این بزرگتین قرارداد فروش تاکسی‌های لیف تاکنون است.

با تحویل گرفتن این تاکسی‌ها مادرید با کنار زدن آمستردام (که ۱۰۰ عدد تاکسی لیف را در خدمت دارد) خود را به عنوان بزرگترین دارنده‌ی ناوگان تاکسی‌های برقی معرفی خواهد کرد.

نیسان لیف

تمامی نیسان لیف‌های در نظر گرفته شده برای شهر مادرید در خود اسپانیا و در کارخانه‌ی نیسان در شهر بارسلونا تولید می‌شوند و مجهز به باتری بزرگ ۳۰ کیلووات ساعتی هستند که در مدل ۲۰۱۶ به این خودرو اضافه شده است. اسپانیا هم اکنون نیز در کنار هلند و انگلستان، بزرگترین استفاده کننده از تاکسی‌های الکتریکی است.

نیسان در کنار مدل لیف، مدل e-NV200 را نیز که یک ون الکتریکی است بری ناوگان تاکسیرانی به فروش می‌رساند. مدل بنزینی نیسان e-NV200 که NV200 نام دارد، تاکسی استاندارد شهر نیویورک است. نیسان قبلا نسخه‌ی تاکسی لیف را در امریکا معرفی کرده بود اما این مدل در امریکا هیچ سفارش گسترده‌ای برای خدمت به عنوان تاکسی را دریافت نکرد. در دوران مدیریت شهردار سابق نیویورک، مایکل بلومبرگ مطالعاتی در زمینه‌ی بکارگیری تاکسی‌های الکتریکی انجام شد اما با آمدن شهردار جدید، بیل دبلاسیو، اینطور به نظر می‌رسد که تمامی این تلاش‌ها متوقف شده است.

نیسان لیف

از طرف دیگر نیسان مدعی است که توانسته تعداد ۸۰۰ دستگاه ون الکتریکی e-VN200 تاکسی را به فروش برساند که اکثر انها در کشورهای اروپایی در حال خدمت رسانی هستند.

در کانادا نیز شرکت تاکسیرانی مونترال در حال انجام مذاکراتی برای استفاده از خودروهای برقی در ناوگانش است.

شرکت Taxi Hochelaga نیز اعلام کرده است که قصد دارد تا سال ۲۰۱۹ ناوگان تاکسی‌های الکتریکی خود را به تعداد ۲۰۰ دستگاه گسترش دهد.

اگر برنامه‌های این شرکت ها به درستی پیش برود، کانادا از بزرگترین ناوگان تاکسی های الکتریکی بهره مند خواهد شد و قطعا در صورت انتخاب خودرو، نیسان لیف یکی از بهترین گزینه‌ها است و پیش‌بینی می‌شود که بخش بزرگی از این ناوگان را خودروهای نیسان لیف تشکیل دهند.


وبسایت پی سی تک | تخصصی ترین مرکز جمع آوری و ارایه اخبار ، آموزش و مطالب دنیای آی تی و فناوری می باشد . هدف ما در این سایت ارایه برترین مطالب در حوزه فناوری اطلاعات و تکنولوژی می باشد و سعی ما در این است که از برترین و معتبرترین پایگاههای اینترنتی ایران و جهان جدیدترین اخبار و آموزشها را در اختیار کاربران قرار دهیم و روز به روز بر تعداد منابع ما افزوده خواهد شد .


مشاهده منبع خبر
رای:
1
غیرفعال کردن بخش های دلخواه از اپلیکیشن ها با Disa...
رکورد حافظه های رم DDR4 شکسته شد! | P30Tech

محبوبترین مطالب

ددپول  Deadpool (رایان رینولدز) ابر قهرمانی است بسیار شوخ، او پیش از اینکه یک ابرقهرمان باشد یک نظامی بود که دچار یک بیماری لاعلاج میشود و تصمیم میگیرد توسط کسانی که مدعی هستند میتوانند بیماری او را د...
چگونه ریاضیدانان بزرگ همانند استفان هاوکینگ و آلبرت اینشتین چگونه می‌توانند مسیر خود را از درک مفاهیم اساسی ریاضی شروع کنند و در نهایت به جایگاهی برسند که ...
یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های روبات ZenBo، امکان اتصال به دستگاه‌های هوشمند درون خانه و وسایل سنتی فناوری است. شما به کمک این روبات می‌توانید م...