غیرفعال کردن بخش های دلخواه از اپلیکیشن ها با Disable Service (نیازمند روت) - زوم‌اپ | P30Tech


اپلیکیشن یا بازی‌هایی که در گوشی اندروید نصب می‌کنید، در پس‌زمینه‌ی گوشی به فعالیت‌های مختلفی می‌پردازند. برای مثال اپلیکیشن گالری عکس QuickPic، حتی زمانی که از آن استفاده نمی‌کنید در بخش Running Service اندروید با دو فعالیت CloudService و SyncService حضور دارد که به بخش آنلاین برنامه و فضای ابری آن مربوط می‌شود. این در حالی است که اکثر کاربران QuickPic از این برنامه تنها برای نمایش عکس‌ها استفاده می‌کنند و نیازی به بخش فضای ابری آن ندارند و وجود این دو فعالیت در پس‌زمینه‌ی گوشی، نه تنها کاربردی برای این کاربران ندارد، بلکه باعث اشغال فضایی هرچند اندک از رم گوشی نیز می‌شود. به لطف اپلیکیشن Disable Service می‌توانید روی تمام فعالیت‌های مربوط به یک اپلیکیشن نظارت داشته باشید و مواردی که نیازی به آن‌ها ندارید را غیرفعال کنید. برای مثال می‌توانید تمامی سرویس‌های آنلاین QuickPic را غیر فعال کنید. با این کار با وجود آنکه ویژگی‌های آنلاین و فضای ابری برنامه به طور کامل از دسترس خارج می‌شوند، اما همچنان قادر به استفاده از بخش گالری عکس این برنامه خواهید بود. 

کارکرد Disable Service به این صورت است که به محض اجرا، لیستی از تمام اپلیکیشن‌های سیستمی و همچنین اپلیکیشن‌های نصب شده توسط کاربر را نمایش می‌دهد که مقابل هرکدام یک عدد خاکستری رنگ نوشته شده؛ این عدد مربوط به تعداد فعالیت‌هایی است که آن اپلیکیشن قادر به انجام آن است (در حالت کلی). برای مثال QuickPic دارای ۱۱ فعالیت قابل انجام است که می‌توانید با لمس برنامه و مشاهده‌ی این فعالیت‌ها، هر کدام را که مایل بودید غیرفعال کنید. با غیرفعال‌سازی فعالیت‌های هر اپلیکیشن، یک عدد قرمز رنگ نیز به لیست اولیه اضافه می‌شود که تعداد فعالیت‌های بلاک شده را نمایش می‌دهد. برای مثال در اسکرین‌شات بالا مشاهده می‌کنید که ۴ مورد از فعالیت‌های QuickPic غیرفعال شده است. در مقابل برخی برنامه‌ها نیز یک عدد آبی رنگ نوشته شده که به معنای حضور داشتن آن اپ در بخش Running Service و تعداد فعالیت‌های در حال اجرا است. با لمس این برنامه‌ها لیست فعالیت‌های قابل انجام، نمایش داده می‌شود که موارد در حال اجرا با رنگ آبی مشخص شده‌اند و در صورت تمایل می‌توانید آن‌ها را غیر فعال کنید.

البته همه چیز به همین سادگی نخواهد بود و ممکن است با غیرفعال کردن برخی از فعالیت‌ها، کارکرد کلی آن برنامه نیز با مشکل مواجه شود. برای مثال با برداشتن تیک CloudService, CoreService, SyncService و QuickPic Service تداخلی در عملکرد اپلیکیشن QuickPic به وجود نیامد. اما زمانی که فعالیت در حال انجام کافه بازار را (AppDownloadService) غیر فعال کردیم، این مارکت دیگر قادر به دانلود برنامه‌ها نبود. از همین رو لازم است تا تنها در صورت آگاهی از فعالیت‌های نوشته شده، اقدام به غیرفعال کردن آن‌ها کنید. با این وجود جایی برای نگرانی نیست و می‌توانید به صورت آزمون و خطا این فعالیت‌ها را غیرفعال کنید و در صورتی که تداخلی در عملکرد برنامه مشاهده کردید، مجددا آن را فعال کنید. با استفاده‌ی صحیح از این ویژگی می‌توانید فضای رم گوشی را تا حد چشمگیری آزاد کنید.

نکته: توصیه می‌کنیم که از انجام حالت آزمون و خطا برای اپلیکیشن‌های سیستمی خودداری کنید تا کارکرد گوشی با مشکل خاصی مواجه نشود.

نکات مثبت

امکان غیرفعالسازی بخشی از فعالیت های یک اپلیکیشن رابط کاربری گویا و مشخص رایگان بودن برنامه

نکات منفی

نکته‌ی منفی خاصی ندارد.
دانلود اپلیکیشن
پلی‌استور

وبسایت پی سی تک | تخصصی ترین مرکز جمع آوری و ارایه اخبار ، آموزش و مطالب دنیای آی تی و فناوری می باشد . هدف ما در این سایت ارایه برترین مطالب در حوزه فناوری اطلاعات و تکنولوژی می باشد و سعی ما در این است که از برترین و معتبرترین پایگاههای اینترنتی ایران و جهان جدیدترین اخبار و آموزشها را در اختیار کاربران قرار دهیم و روز به روز بر تعداد منابع ما افزوده خواهد شد .


مشاهده منبع خبر
رای:
1
غیرفعال کردن بخش های دلخواه از اپلیکیشن ها با Disa...
غیرفعال کردن بخش های دلخواه از اپلیکیشن ها با Disa...

محبوبترین مطالب

ددپول  Deadpool (رایان رینولدز) ابر قهرمانی است بسیار شوخ، او پیش از اینکه یک ابرقهرمان باشد یک نظامی بود که دچار یک بیماری لاعلاج میشود و تصمیم میگیرد توسط کسانی که مدعی هستند میتوانند بیماری او را د...
چگونه ریاضیدانان بزرگ همانند استفان هاوکینگ و آلبرت اینشتین چگونه می‌توانند مسیر خود را از درک مفاهیم اساسی ریاضی شروع کنند و در نهایت به جایگاهی برسند که ...
یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های روبات ZenBo، امکان اتصال به دستگاه‌های هوشمند درون خانه و وسایل سنتی فناوری است. شما به کمک این روبات می‌توانید م...