داغ داغ:نتایج بنچمارک کارت گرافیک های جدید AMD در برابر Nvidia منتشر شد! | P30Tech


 

AMD نیز در روزهای گذشته کارت گرافیک های Radeon 400 مورد استفاده در لپ تاپ ها را معرفی کرد.متاسفانه از مشخصات اینطور بر می آمد که به جز 2 الی 3 مدل از این کارت گرافیک ها،باقی حرف چندانی برای گفتن ندارند.آن هم حالا که انویدیا یک تراشه بسیار قدرتمند با نام GTX1080M را در چنته دارد که می تواند حتی از پس تایتان نیز برآید!

از تمام اینها که بگذریم،AMD به طور رسمی برخی از اطلاعات کارت گرافیک های ستاره قطبی را منتشر کرده است.خوب همانطور که می دانید،ستاره قطبی 10 (Polaris 10) برای کارت گرافیک های پرچمدار مورد استفاده قرار خواهد گرفت.این معماری ریشه های اصلی سری 490 را تشکیل می دهد.این اطلاعات اضافه می کند که بر خلاف صحبت های گذشته،سری 480 نیز از معماری P10 بهره خواهند برد که اگر این امر درست باشد،حتی می توان 480 را با کارت گرافیک های 390 جایگزین کرده و صرفه اقتصادی آن بالا است.یکی از نکات حائز اهمیت در آن است که AMD تنها چند هفته پیش سیلیون های ستاره قطبی را در اختیار تولید کنندگان قرار داده است.بر اساس همین اطلاعات،این ارسال در شرایطی بسیار امنیتی و محفوظ انجام گرفته است.AMD به شرکای تجاری شدیدا دستور داده است که از ارائه کوچکترین اطلاعات پرهیز کرده و از نمایش آنها در حال حاضر بپرهیزند.

تا پیش از این،اطلاعات درز کرده از AMD حاکی از آن بود که کارت گرافیک های 480/X در کامپیوتکس رونمایی خواهند شد.اما این تصمیم هم اکنون عوض شده است و نه تنها خبری از سری 480 در کامپیوتکس نیست،بلکه احتمالا در بهترین حالت،تولید کنندگان سخت افزار تنها به معرفی کولرهای P10 خواهند پرداخت!متاسفانه AMD آرایش حمله خود را به کلی تغییر داده است.دلیل آن هم به روشنی مشخص نیست،اما در همین چند هفته که کارت گرافیک های پاسکال وارد بازار شده اند،AMD در حال تغییرات بنیادین در سیاست های خود است.به عنوان مثال می توان به عرضه زود هنگام Vega در سال 2016 اشاره کرد.در نتیجه تا به اینجای کار،در انتظار حجوم کارت گرافیک های میان رده 480 نباشید.

وقتی که تنها در چند ساعت همه چیز بهم میریزد!

ادامه اطلاعات تنها 3 ساعت پس از موارد ذکر شده در بالا منتشر شد.این اطلاعات که ظاهرا از پایگاه داده Futuremark منتشر شده است،نتایج تست 3 کارت گرافیک AMD را دل خود دارد!در طی روند این بنچمارکها،خبری از نام کارت گرافیک ها وجود ندارد.تنها نام فنی سیلیکون را می توان مشاهده کرد.نکته مشترک در این اسامی شروع با 67DF است که پیش از آن هم برای کارت گرافیک های ستاره قطبی شاهد آن بوده ایم.هیچ یک از 3 کارت گرافیک توانایی رسیدن به پرفومنس 1080 را ندارند.اما از توان آنها پیدا است که فاصله پرفورمنس در بین این 3 محصول بسیار زیاد است.در نتیجه می توان شاهد یک قیمت نهایی ترتیبی و مناسب بود.

کارت گرافیک 67DF:C7 نیز تنها محصولی است که با پرفورمنس مشابه با GTX1080 در این جدول به چشم می خورد.در صورتی که قیمت نهایی و توان حرارتی آن نیز با GTX1080 یکی و کمتر باشد،ارزش خرید مناسبی پیدا خواهد کرد.در حال حاضر اطلاعات دیگری از این 3 کارت گرافیک در دست نیست.


وبسایت پی سی تک | تخصصی ترین مرکز جمع آوری و ارایه اخبار ، آموزش و مطالب دنیای آی تی و فناوری می باشد . هدف ما در این سایت ارایه برترین مطالب در حوزه فناوری اطلاعات و تکنولوژی می باشد و سعی ما در این است که از برترین و معتبرترین پایگاههای اینترنتی ایران و جهان جدیدترین اخبار و آموزشها را در اختیار کاربران قرار دهیم و روز به روز بر تعداد منابع ما افزوده خواهد شد .


مشاهده منبع خبر
رای:
1
داغ داغ:نتایج بنچمارک کارت گرافیک های جدید AMD در ...
آمار فروش گوشی های هوشمند در سه ماهه اول ۲۰۱۶ ...

محبوبترین مطالب

ددپول  Deadpool (رایان رینولدز) ابر قهرمانی است بسیار شوخ، او پیش از اینکه یک ابرقهرمان باشد یک نظامی بود که دچار یک بیماری لاعلاج میشود و تصمیم میگیرد توسط کسانی که مدعی هستند میتوانند بیماری او را د...
چگونه ریاضیدانان بزرگ همانند استفان هاوکینگ و آلبرت اینشتین چگونه می‌توانند مسیر خود را از درک مفاهیم اساسی ریاضی شروع کنند و در نهایت به جایگاهی برسند که ...
یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های روبات ZenBo، امکان اتصال به دستگاه‌های هوشمند درون خانه و وسایل سنتی فناوری است. شما به کمک این روبات می‌توانید م...