روانشناسان روشی ساده اما علمی برای مقابله با اعتیاد به گوشی همراه ارائه کردند | P30Tech


                                                تعرفه سیم کارت های دائمی همراه اول، ایرانسل و رایتل در یک نگاه
اعتیاد به گوشی هوشمند

آیا شما به استفاده از گوشی همراه اعتیاد دارید؟وقتی باتری گوشی شما در حال تمام شدن است و یا وقتی که گوشی تان را پیدا نمی کنید عصبی و بی حوصله می شوید؟آیا در تمرکز دچار مشکل می شوید؟وقتی در مکان هایی هستید که گوشی شما آنتن نمی دهد سریع عصبی می شوید؟آیا در سینما و در حال تماشای یک فیلم که نمی توانید از گوشی خود استفاده کنید احساس ناراحتی می کنید؟طبق پژوهشی که در انگلستان به انجام رسید محققان دریافتند که کاربران انگلیسی به طور مانگین نیاز دارند تا هر یک ساعت به گوشی خود سری بزنند و مدتی را به آن مشغول شوند،بنا بر مقاله ای که توسط گروه The Atlantic گرد آوری شد ، راه چاره ی کاربر برای کاهش وابستگی به گوشی همراه فوق العاده ساده و علمی و موثر می باشد ، فقط کافیست تا سری به تنظیمات گوشی هوشمند خود بزنید و از قسمت تنظیمات رنگهای گوشی را سیاه و سفید کنید ، بنا به گفته ی دانشمندان در میان رنگ ها این رنگ قرمز می باشد که بیشترین هیجان را در مغز ایجاد می کند و به همین دلیل است که تابلو های هشدار راهنمایی و رانندگی و دیگر تابلو های مهم را به رنگ قرمز در می آورند ، چشم انسان به طور ذاتی واکنش خاصی را به این رنگ نشان می دهد و با توجه به اینکه رنگ قرمز قسمت عمده ای از رنگ صفحه ی نمایش گوشی های هوشمند را تشکیل می دهد محققان بر این باورند که با سیاه و سفید کردن صفحه ی نمایش به طور موقت کاربر خواهد توانست تا وابستگی خود به گوشی هوشمند را کمتر کند ، در واقع شما خواهید توانست تا بیشتر از یک ساعت از گوشی خود دور بمانید ، این مدت زمان یک ساعته طبق آمارهای به دست آمده بیشترین رکورد ۷۲ درصد از کاربران برای دور ماندن از گوشی هوشمند شان می باشد.

اگر گوشی شما آیفون می باشد به قسمت Setting رفته و پس از ورود به زیر شاخه ی General به قسمت Accessibility بروید ، از این قسمت می توانید با فعال کردن گزینه ی Greyscale گوشی خود را سیاه و سفید نمایید ، اگر گوشی شما اندرویدی می باشد ( نسخه ی ۵ و بالاتر ) کافیست از قسمت Setting به زیر شاخه ی About Phone بروید ، در قسمت مذکور می توانید Build Number گوشی تان را ببینید و اگر بر روی آن صفحه ی گوشی را لمس کنید به قسمت Developer Options می روید ، تیک آن را فعال کرده و به قسمت Hardware Accelerated Rendering بروید ، گزینه ی Simulate color options را انتخاب کنید و آن را بر روی گزینه ی Monochromacy قرار دهید.

اگر بتوانید به مدت ۲ هفته یک روز در میان این تنظیمات را فعال کنید در پایان ۱۴ روز تمایل ذهنی شما نسبت به زیاده روی کار با گوشی کاهش خواهد یافت.

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.


وبسایت پی سی تک | تخصصی ترین مرکز جمع آوری و ارایه اخبار ، آموزش و مطالب دنیای آی تی و فناوری می باشد . هدف ما در این سایت ارایه برترین مطالب در حوزه فناوری اطلاعات و تکنولوژی می باشد و سعی ما در این است که از برترین و معتبرترین پایگاههای اینترنتی ایران و جهان جدیدترین اخبار و آموزشها را در اختیار کاربران قرار دهیم و روز به روز بر تعداد منابع ما افزوده خواهد شد .


مشاهده منبع خبر
رای:
1
تماشا کنید: نخل طلایی کن چگونه ساخته می‌شود؟ | P30...
قیمت جدید خودروهای ایران خودرو و سایپا توسط مرکز م...

محبوبترین مطالب

ددپول  Deadpool (رایان رینولدز) ابر قهرمانی است بسیار شوخ، او پیش از اینکه یک ابرقهرمان باشد یک نظامی بود که دچار یک بیماری لاعلاج میشود و تصمیم میگیرد توسط کسانی که مدعی هستند میتوانند بیماری او را د...
چگونه ریاضیدانان بزرگ همانند استفان هاوکینگ و آلبرت اینشتین چگونه می‌توانند مسیر خود را از درک مفاهیم اساسی ریاضی شروع کنند و در نهایت به جایگاهی برسند که ...
یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های روبات ZenBo، امکان اتصال به دستگاه‌های هوشمند درون خانه و وسایل سنتی فناوری است. شما به کمک این روبات می‌توانید م...