اپل در تلاش برای حذف دکمه فیزیکی و گرد خانگی آیفون | P30Tech


                                                اپل در تلاش برای حذف دکمه فیزیکی و گرد خانگی آیفون

بنابر آخرین شایعات، آیفون‌هایی که قرار است در سال ۲۰۱۷ معرفی شوند همان آیفون‌هایی خواهند بود که در آن‌ها قرار است تغییرات گسترده‌ای رخ دهد. اپل به تازگی پتنتی به ثبت رسانده که این شایعات را بیش از پیش تقویت می‌کنند. با زومیت همراه باشید.


همانطور که اطلاع دارید، اپل معمولا هر دو سال یک بار طراحی آیفون‌های خود را متحول می‌کند تا به دستگاهی با ظاهری متفاوت دست یابد. اما این بار قرار نیست این اتفاق پس از دو سال بیفتد. در حالی که بسیاری از طرفداران شرکت منتظر هستند تا آیفون ۷ با تغییرات زیاد در ظاهر و همچنین فناوری‌های جدید معرفی شود اما اپل تغییرات گسترده آیفون‌ها را برای سال ۲۰۱۷ کنار گذاشته است.

آیفون‌های سال ۲۰۱۷ قرار است به نمایشگرهایی بدون حاشیه و بدون دکمه فیزیکی خانگی (Home) معرفی شوند. اما اگر قرار است اپل دکمه گِرد هوم را حذف کند، پس تاچ‌ آیدی قرار است چگونه در سال ۲۰۱۷ کار کند؟ ظاهرا اپل در تلاش است با پتنت جدیدی که ثبت کرده تاچ آیدی را در زیر نمایشگر دستگاه قرار دهد تا این فناوری بدون دکمه فیزیکی کار کند. این فناوری قرار است از سه راه مختلف اثر انگشت را شناسایی کند؛ نوری، خازنی یا صوتی.

تاچ آیدی

هر کدام از این سه روش خوبی‌ها و بدی‌های خاص خود را دارند. اما احتمالا روش صوتی یکی از بهترین و دقیق‌ترین گزینه‌ها برای شناسایی دارنده دستگاه است که کوالکام سنس آی‌دی نیز از آن استفاده می‌کند. این فناوری البته هنوز در آزمایشگاه‌ها به سر می‌برد و به صورت عملی هیچکدام از سازندگان دستگاه‌های همراه از آن استفاده نکرده‌اند.

البته پتنتی که امروز منتشر شده نیز تضمینی برای به حقیقت پیوستن آیفون‌های بدون دکمه خانگی نخواهد بود اما این موضوع حداقل نشان‌ دهنده این است که اپل در تلاش است با حذف دکمه‌های خانگی و ایجاد فضای بیشتر در بخش پایینی تغییرات بیشتری در آیفون‌ها به وجود آورد.


وبسایت پی سی تک | تخصصی ترین مرکز جمع آوری و ارایه اخبار ، آموزش و مطالب دنیای آی تی و فناوری می باشد . هدف ما در این سایت ارایه برترین مطالب در حوزه فناوری اطلاعات و تکنولوژی می باشد و سعی ما در این است که از برترین و معتبرترین پایگاههای اینترنتی ایران و جهان جدیدترین اخبار و آموزشها را در اختیار کاربران قرار دهیم و روز به روز بر تعداد منابع ما افزوده خواهد شد .


مشاهده منبع خبر
رای:
1
فبلت Nubia Z11 Max هجدهم خرداد معرفی خواهد شد | P3...
راهکار افزایش قدرت حافظه در جدیدترین تحقیقات علمی ...

محبوبترین مطالب

ددپول  Deadpool (رایان رینولدز) ابر قهرمانی است بسیار شوخ، او پیش از اینکه یک ابرقهرمان باشد یک نظامی بود که دچار یک بیماری لاعلاج میشود و تصمیم میگیرد توسط کسانی که مدعی هستند میتوانند بیماری او را د...
چگونه ریاضیدانان بزرگ همانند استفان هاوکینگ و آلبرت اینشتین چگونه می‌توانند مسیر خود را از درک مفاهیم اساسی ریاضی شروع کنند و در نهایت به جایگاهی برسند که ...
یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های روبات ZenBo، امکان اتصال به دستگاه‌های هوشمند درون خانه و وسایل سنتی فناوری است. شما به کمک این روبات می‌توانید م...