تسلا ۲ میلیارد دلار از سهام خود را عرضه می‌ کند | P30Tech


حدود ۱.۴ میلیارد دلار با فروش سهم‌های جدید تسلا و ۶۰۰ میلیون دلار نیز از طریق فروش سهام مدیرعامل این شرکت کسب خواهد شد. این اقدام ایلان ماسک برای فروش سهام خود، برای پوشش مالیات ناشی از این خرید و فروش بیان شده است. بخش بزرگی از پول‌های کسب شده صرف گسترش کارخانه تسلا در فریمانت کالیفرنیا خواهد شد. کارخانه‌ای که خود را برای تولید تسلا ۳ آماده می‌کند. بنا به گفته‌های این شرکت، تولید این خودرو از انتهای سال ۲۰۱۷ آغاز خواهد شد.

به گفته بسیاری از تحلیلگران، این شرکت با موانع زیادی در راه پیشرفت خود مواجه خواهد بود. به گفته آنان تسلا نخواهد توانست به اهداف خود همانند ساخت ۵۰۰ هزار خودرو تا ابتدای سال ۲۰۱۸ برسد. این رقم در حالی اعلام شده است که تولید سال گذشته تسلا تنها ۵۰ هزار خودرو بوده است.

به عنوان مثال تسلا برای تولید درب‌های جدید موسوم به بال فالکون برای کراس‌اوور مدل ایکس با مشکلاتی مواجه بوده است. از مشکلات دیگری که اخیراً به سراغ این شرکت آمده، رسوایی مربوط به پرداخت حقوق کارگران خارجی این شرکت بوده است.

تسلا

مساله دیگری که بیشتر کارشناسان را نگران می‌کند این است که تسلا در همین گزارش اعلام کرده که ۲۸۳ میلیون دلار از درآمد ۱.۱۵ میلیارد دلاری خود را در سه ماهه ابتدایی سال از دست داده است. در سال ۲۰۱۵ نیز ۸۸۸ میلیون دلار از ۴ میلیارد دلار درآمد این شرکت از دست رفته بود. از دست رفتن این مبالغ باعث شده است که از سال ۲۰۱۰ تاکنون، تسلا برای کسب درآمد، چندین بار سهام خود را به فروش بگذارد. البته باید در نظر داشت که برای شرکت بزرگی همانند تسلا که به تولید خودرو در مقادیر انبوه می‌پردازد و در نتیجه سهام زیادی را دارا است، فروش سهام دور از انتظار نیست.

با وجود مشکلات فراوان، قیمت هر سهم تسلا همچنان بالا باقی مانده است. شاید این ثبات به دلیل اعتماد سرمایه‌گذاران به سیاست‌های تداخلی تسلا است. سیاست‌هایی که نه تنها در زمینه خودرو، بلکه در زمینه‌های تولید باتری و ذخیره انرژی به کمک این شرکت می‌آیند.

شکی نیست که تسلا با تولید محصولات جدید خود قصد دارد توجه بازار را جلب کند. چرا که از همین حالا برای مدل ۳ که هنوز حتی طراحی داخلی و کابین آن نیز نهایی نشده، در حال جذب سپرده‌های مالی است.


وبسایت پی سی تک | تخصصی ترین مرکز جمع آوری و ارایه اخبار ، آموزش و مطالب دنیای آی تی و فناوری می باشد . هدف ما در این سایت ارایه برترین مطالب در حوزه فناوری اطلاعات و تکنولوژی می باشد و سعی ما در این است که از برترین و معتبرترین پایگاههای اینترنتی ایران و جهان جدیدترین اخبار و آموزشها را در اختیار کاربران قرار دهیم و روز به روز بر تعداد منابع ما افزوده خواهد شد .


مشاهده منبع خبر
رای:
1
تسلا ۲ میلیارد دلار از سهام خود را عرضه می‌ کند ...
تماشا کنید: تیزر ویدیویی پهپاد شیائومی پیش از معرف...

محبوبترین مطالب

ددپول  Deadpool (رایان رینولدز) ابر قهرمانی است بسیار شوخ، او پیش از اینکه یک ابرقهرمان باشد یک نظامی بود که دچار یک بیماری لاعلاج میشود و تصمیم میگیرد توسط کسانی که مدعی هستند میتوانند بیماری او را د...
چگونه ریاضیدانان بزرگ همانند استفان هاوکینگ و آلبرت اینشتین چگونه می‌توانند مسیر خود را از درک مفاهیم اساسی ریاضی شروع کنند و در نهایت به جایگاهی برسند که ...
یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های روبات ZenBo، امکان اتصال به دستگاه‌های هوشمند درون خانه و وسایل سنتی فناوری است. شما به کمک این روبات می‌توانید م...