تست نهایی ترابردپذیری آغاز شد؛ یک هفته تا آغاز طرح | P30Tech


                                                تست نهایی ترابردپذیری آغاز شد؛ یک هفته تا آغاز طرح

معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از تست نهایی طرح ترابردپذیری شماره تلفن همراه اطلاع داد و اعلام کرد که در صورت موفق بودن این تست، احتمالاً هفته آینده این طرح عملیاتی شود. با اجرای طرح ترابردپذیری مهاجرت کاربران بین اپراتورها بدون تعویض یا تغییر شماره امکان پذیر می‌شود. همراه زومیت باشید.


صادق عباسی شاهکوه در مورد اجرای طرح ترابردپذیری توضیح داد:«شرایط اجرای طرح برای همه‌ی مشترکان تلفن همراه، تقریبا آماده است. در این زمینه تست‌های اولیه را برای اطمینان از آمادگی شبکه‌ اپراتورهای تلفن همراه انجام داده و اطمینان حاصل کرده‌ایم. در تست‌های متعددی که تا کنون برای اجرای ترابردپذیری شماره تلفن همراه انجام داده‌ایم که در آنها با مشکلی روبرو نشده‌ایم.»

مقاله‌های مرتبط

زوم‌ کست: همه چیز در مورد ترابردپذیری شماره تلفن همراه

قیمت ترابردپذیری تصحیح شد

ترابردپذیری شماره تلفن همراه چه مزایا و معایبی دارد؟

معاون رگولاتوری ادامه داد:«البته این تست‌ها برای تعداد محدود سیم‌کارت انجام شده است. به همین خاطر قصد داریم در تست نهایی شبکه را برای کل مشترکان آزمایش کنیم تا مطمئن شویم پس از مهاجرت مشترکان به اپراتور دیگر، در برقراری مکالمه و پیامک، مشکلی به‌وجود نمی‌آید.»

عباسی شاهکوه افزود:«تا پیش از این مهاجرت یک سیم‌کارت به شبکه اپراتور دیگر را به صورت تک به تک تست کرده‌ایم با ۹۹ درصد موفقیت همراه بوده است. هم اکنون در تست پایانی، قرار است مهاجرت مشترکان به شبکه‌ اپراتور‌های دیگر را در کل شبکه و شرایط واقعی تست کنیم تا اطمینان کامل از عدم ایجاد اختلال در صورت اجرای طرح حاصل شود.در صورت موفقیت آمیز بودن تست نهایی، ممکن است ظرف یک هفته آینده طرح ترابردپذیری شماره تلفن همراه عملیاتی شود.»

به گفته شاهکوه، ممکن است در ابتدای اجرای این طرح، امکان مهاجرت به اپراتورها را برای تعداد محدودی مشترک فراهم شود تا شبکه‌های اپراتورها از لحاظ فنی دچار اختلال نشود اما پس از آن، امکان استفاده از این طرح بدون محدودیت خواهد بود.  تمامی مراحل اجرای این طرح الکترونیکی است ولی مرحله‌ی تحویل و دریافت سیم‌کارت توسط مشترک، به صورت فیزیکی خواهد بود.

هزینه هر بار ترابردپذیری هر مشترک تلفن همراه میان دو اپراتور ۵ هزار تومان است.


وبسایت پی سی تک | تخصصی ترین مرکز جمع آوری و ارایه اخبار ، آموزش و مطالب دنیای آی تی و فناوری می باشد . هدف ما در این سایت ارایه برترین مطالب در حوزه فناوری اطلاعات و تکنولوژی می باشد و سعی ما در این است که از برترین و معتبرترین پایگاههای اینترنتی ایران و جهان جدیدترین اخبار و آموزشها را در اختیار کاربران قرار دهیم و روز به روز بر تعداد منابع ما افزوده خواهد شد .


مشاهده منبع خبر
رای:
1
پرواز بر فراز استادیوم: تاریخ انتشار بازی Kick Off...
تست نهایی ترابردپذیری آغاز شد؛ یک هفته تا آغاز طرح...

محبوبترین مطالب

ددپول  Deadpool (رایان رینولدز) ابر قهرمانی است بسیار شوخ، او پیش از اینکه یک ابرقهرمان باشد یک نظامی بود که دچار یک بیماری لاعلاج میشود و تصمیم میگیرد توسط کسانی که مدعی هستند میتوانند بیماری او را د...
چگونه ریاضیدانان بزرگ همانند استفان هاوکینگ و آلبرت اینشتین چگونه می‌توانند مسیر خود را از درک مفاهیم اساسی ریاضی شروع کنند و در نهایت به جایگاهی برسند که ...
یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های روبات ZenBo، امکان اتصال به دستگاه‌های هوشمند درون خانه و وسایل سنتی فناوری است. شما به کمک این روبات می‌توانید م...