خوب، بد، زشت: تشریح امنیت پیام رسان Allo توسط گوگل | P30Tech


 خوب، بد، زشت: تشریح امنیت پیام رسان Allo توسط گوگل

چند روز پیش همایش سالیانه ی I/O گوگل برگزار شد که در طی این کنفرانس اپلیکیشن پیام رسان Allo به همراه اپلیکیشن گفت و گوی تصویری Dou که با FaceTime اپل نیز کار میکند، از سوی گوگل رونمایی شد. گوگل تاکنون اپلیکیشن چت شایسته ای برای خود نداشته است و امید دارد تا با اپلیکیشن های جدید این نقص خود را برطرف کند. با توجه به نمایش گوگل از امکانات این اپلیکیشن ها میتوان به راحتی فهمید که با برنامه های بسیار جذابی روبرو هستیم که ارتباط سریع و هوشمندی را برای کاربر به ارمغان میآورد. اما همواره یکی از مهمترین مسائل برای کاربران بحث امنیت و حریم شخصی است.


 

مطمئنا اگر از کسانی باشید که اخبار دنیای فناوری را پیگیری میکنید متوجه شده اید که 2016 با نام سال رمزگذاری شناخته میشود. اپل و FBI دعوای سختی را در زمینه ی رمزگذاری با یکدیگر داشتند و اکنون رمزگذاری به یک ویژگی کلیدی برای کمپانی ها تبدیل شده است و کمپانی های فناوری بیش از پیش از این ویژگی حمایت میکنند. واتس اپ اخیرا ویژگی رمزگذاری قدرتمندی را با نام end-to-end معرفی کرد که بدین معناست که تمامی تماس و پیام هایی که داخل این برنامه صورت میگیرند، فقط و فقط در دسترس گیرنده و فرستنده هستند.

اپلیکیشن Dou گوگل با سیستم رمزگذاری end-to-end همراه شده است و از تمامی چت های ویدئویی شما محافظت میکند  تا توسط گروه های متفرقه رصد نشوند. در سوی دیگر پیغام رسان Allo این قابلیت را به شما ارائه نمیدهد و این اپلیکیشن سیستم رمزگذاری  end-to-end را به صورت پیشفرض همراه خود ندارد. به طوری که Allo برای چت کردن، حالتی به نام حالت ناشناس دارد که از قابلیت رمزگذاری end-to-end بهره مند است اما مسئله اینجاست که در حالت ناشناس بسیار از ویژگی های جذاب Allo غیر فعال هستند. نکته ی جذابی که در مورد سیستم رمزگذاری تمام و کمال Allo وجود دارد این است که این حالت بر اساس تکنولوژی اپلیکیشن چت معروف و محبوب Signal توسط Edward Snowden توسعه داده شده است و اخیرا این تکنولوژی به واتس اپ بازگشته است.

همان طور که در معرفی اپلیکیشن Allo گفتیم، این برنامه با دستیار مجازی جدید Google Assistance یکپارچه شده است و کاربران قادر به استفاده از دستیار مجازی در پیام رسان Allo هستند و همین باعث میشود تا این دستیار مجازی به اطلاعات شما دسترسی داشته باشد و در نتیجه شما نمیتوانید انتظار وجود سیستم رمزگذاری end-to-end را در این حالت داشته باشید زیرا که شخص سومی هر چند مجازی به پیام های شما دسترسی دارد و میتواند آنها را بخواند. با اینکه این دستیار از هوش مصنوعی گوگل سرچشمه میگیرد و یک هکر یا حتی یک مامور امنیتی نیست، اما حقیقت این است که یک شخص سوم میتواند پیام های شما را بخواند و این ناقض سیستم رمزگذاری end-to-end است. اما با این حال که Allo فاقد سیستم رمزگذاری end-to-end است با این وجود سیستم امنیتی  Transit در این اپلیکیشن همچنان پا برجاست.

بسیاری از کاربران این مشکل را یک مشکل واقعی نمیدانند و به هر حال این یک مصالحه از سوی کاربران خواهد بود که باید با آن موافق باشید. شما نمیتوانید بدون موافقت گوگل در زندگی خود از Google Now یا Google Home و یا حتی Google Assistant استفاده کنید. اما مطمئنا تحسین گوگل به دلیل عدم اطلاع دادن به کاربران در مورد اینکه سیستم امنیتی end-to-end به صورت پیشفرض در پیغام رسان Allo وجود ندارد، کار اشتباهی است. نظر خود را در مورد امنیت پیغام رسان های جدید گوگل با ما در میان بگذارید.


وبسایت پی سی تک | تخصصی ترین مرکز جمع آوری و ارایه اخبار ، آموزش و مطالب دنیای آی تی و فناوری می باشد . هدف ما در این سایت ارایه برترین مطالب در حوزه فناوری اطلاعات و تکنولوژی می باشد و سعی ما در این است که از برترین و معتبرترین پایگاههای اینترنتی ایران و جهان جدیدترین اخبار و آموزشها را در اختیار کاربران قرار دهیم و روز به روز بر تعداد منابع ما افزوده خواهد شد .


مشاهده منبع خبر
رای:
1
تشخیص معادلات دست نویس ریاضی توسط لنز دوربین آیفون...
پر طرفدار ترین گوشی های هوشمند ۲۰۱۶ کدامند ؟ | P30...

محبوبترین مطالب

ددپول  Deadpool (رایان رینولدز) ابر قهرمانی است بسیار شوخ، او پیش از اینکه یک ابرقهرمان باشد یک نظامی بود که دچار یک بیماری لاعلاج میشود و تصمیم میگیرد توسط کسانی که مدعی هستند میتوانند بیماری او را د...
چگونه ریاضیدانان بزرگ همانند استفان هاوکینگ و آلبرت اینشتین چگونه می‌توانند مسیر خود را از درک مفاهیم اساسی ریاضی شروع کنند و در نهایت به جایگاهی برسند که ...
یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های روبات ZenBo، امکان اتصال به دستگاه‌های هوشمند درون خانه و وسایل سنتی فناوری است. شما به کمک این روبات می‌توانید م...
ایسوس در زمان رونمایی از لپ‌تاپ، گوشی هوشمند و روبات خود حرفی از هدست واقعیت مجازی به میان نیاورد. اما این کمپانی هدست "ASUS VR" را هم امروز در معرض دید...