زیر دریایی ای بدون سرنشین که می تواند ماهها بدون نیاز به سوخت گیری مشغول عملیات باشد. | P30Tech


زیر دریایی بدون سرنشین بویینگ

وقتی نام بویینگ به گوش شما می خورد اولین چیزی که به ذهنتان می رسد ساخت آخرین نسل هواپیماها است،اگر اینطور است باید به اطلاعتان برسانیم که این شرکت خوشنام و معروف از دهه ی ۶۰ میلادی مشغول تحقیق و توسعه و نیز ساخت زیر دریایی هاست.

این شرکت در آخرین تلاش خود موفق به تولید زیر دریایی Echo Voyager  شده است،Echo Voyager با طول ۱۵.۵ متری اش ، بسته به نوع ماموریتش می تواند ماهها به طور خودکار و بدوون سوختگیری مشغول عملیات اطلاعاتی،نظامی و یا تحقیقاتی باشد.

بوینگ پیشتر از این نیز زیر دریایی های بدون سر نشین را طراحی و تولید کرده بود،اما وجه تمایز این زیر دریایی با مدلهای قبلی در این است که دو مدل قبلی نهایتا ۲-۳ روز بدون سوختگیری دوام می آوردند و نیاز بود تا هر ۲ الی ۳ روز یک بار به سطح بیایند و سوختگیری نمایند اما شرکت بویینگ در ساخت Echo Voyager از تکنولوژی Hybrid rechargable power system استفاده نموده که زیر دریایی را قادر می سازد ماهها بدون سوختگیری به ماموریت خود بپردازد.

علاوه بر این نیازی نیست تا مثل مدل های پیشین برای حمل آن از دریا و یا به دریا از وسایل و تجهیزات سنگین استفاده شود،Echo Voyager می تواند در هنگام رسیدن به ساحل و یا به هنگامی که قرار است به آب انداخته شود به قطعات کوچکتری تقسیم و باز شود،که این ویژگی می تواند میلیون ها دلار در طی عملیات مداوم نظامی در صرف هزینه صرفه جویی نماید،این زیر دریایی هر چند وقت یکبار به سطح می آید تا بتواند اطلاعات جمع آوری شده ی خود را برای مراکز هدف مخابره نماید.

 

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.


وبسایت پی سی تک | تخصصی ترین مرکز جمع آوری و ارایه اخبار ، آموزش و مطالب دنیای آی تی و فناوری می باشد . هدف ما در این سایت ارایه برترین مطالب در حوزه فناوری اطلاعات و تکنولوژی می باشد و سعی ما در این است که از برترین و معتبرترین پایگاههای اینترنتی ایران و جهان جدیدترین اخبار و آموزشها را در اختیار کاربران قرار دهیم و روز به روز بر تعداد منابع ما افزوده خواهد شد .


مشاهده منبع خبر
رای:
1
بهترین یخچال فریزر ایرانی | P30Tech
بهترین لپ تاپ های ۲۰۱۵ از نگاه زوم تک | P30Tech

محبوبترین مطالب

ددپول  Deadpool (رایان رینولدز) ابر قهرمانی است بسیار شوخ، او پیش از اینکه یک ابرقهرمان باشد یک نظامی بود که دچار یک بیماری لاعلاج میشود و تصمیم میگیرد توسط کسانی که مدعی هستند میتوانند بیماری او را د...
چگونه ریاضیدانان بزرگ همانند استفان هاوکینگ و آلبرت اینشتین چگونه می‌توانند مسیر خود را از درک مفاهیم اساسی ریاضی شروع کنند و در نهایت به جایگاهی برسند که ...
یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های روبات ZenBo، امکان اتصال به دستگاه‌های هوشمند درون خانه و وسایل سنتی فناوری است. شما به کمک این روبات می‌توانید م...