۹ مورد جزعی درباره سیستم عامل iOS آیفون | P30Tech


                                                ۹ مورد جزعی درباره سیستم عامل iOS آیفون

کمپانی اپل به دقت در جزئیات و طراحی‌های دقیق شهرت خاصی دارد. این دقت نظر در سیستم عامل گوشی‌های همراه این کمپانی هم لحاظ شده است. در ادامه با زومیت همراه باشید تا نگاهی به ۹ مورد کوچک در باره‌ی بخش نرم‌افزاری گوشی‌های آیفون داشته باشیم.


در سیستم عامل گوشی‌های آیفون جزئیات خیلی کوچکی وجود دارد که احتمالا به آن‌ها توجه نکرده‌اید. بعضی از این جزئیات به منظور خاصی لحاظ شده‌اند و بعضی نشان از وسواس اپل در طراحی محصولات خود دارد.

در ادامه نگاهی به این جزئیات خواهیم داشت:

۱- روشنایی روی صفحه‌ی قفل که از چپ به راست تابیده می‌شود، جهت باز شدن قفل صفحه را نشان می‌دهد.

۲- روی آیکون چراغ قوه‌ی آیفون یک دکمه وجود دارد که در حالت فعال کردن آن تغییر موقعیت می‌دهد.

۳- ثانیه شمار اپلیکیشن ساعت حرکت می‌کند. جدا از وال‌پیپرهای زنده، این ثانیه شمار تنها مورد متحرک در صفحه نمایش آیفون است.

۴- در Apple Maps نور روشنایی بسته به موقعیت زمانی تغییر می‌کند.

۵- چنانچه چند اثر انگشت در قسمت تنظیمات قبلا ذخیره کرده باشید، در هنگام اسکن هر یک از اثرهای انگشت، نمایش آن به صورت هایلایت خواهد بود.

۶- در صفحه کلید آیفون با ضربه زدن به کلید shift تمام حروف انگلیسی به حالت بزرگ نمایش داده می‌شود.

قبل از آن در iOS 9، حروف الفبای تمام کلیدها به صورت بزرگ نمایش داده می‌شد حتی اگر در حال تایپ حروف کوچک بودید.

۷- پاسخ به تماس در حالتی که گوشی شما قفل است با حالتی که قفل نیست تفاوت دارد.

در حالتی که گوشی قفل نیست برای پاسخ دادن تماس باید از چپ به راست سوایپ کنید. از این رو هیچ موقع در مواقعی که گوشی در جیب شما قرار دارد، امکان گرفتن تماس تصادفی وجود ندارد.

۸- Spotlight اعداد پی و نپر را نشان خواهد داد.

پی و نپر دو عدد معروف در ریاضی هستند. ضمن این که Spotlight این قابلیت را دارد که مواردی دیگر چون واحد پول، فاصله، جرم و دیگر پارامترها را در سیستم متریک به یکدیگر تبدیل کند.

۹- عدد ۲۸۰ روی Apple Maps اشاره به بزرگراه Interstate 280 دارد که در نزدیکی ستاد مرکزی اپل قرار دارد.

حتی اگر اپل از مقر فعلی جابه جا شود باز هم عدد ۲۸۰ جایگاه خود را حفظ خواهد کرد!

 اگر نکته‌ی دیگری مد نظر شما است آن را با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.


وبسایت پی سی تک | تخصصی ترین مرکز جمع آوری و ارایه اخبار ، آموزش و مطالب دنیای آی تی و فناوری می باشد . هدف ما در این سایت ارایه برترین مطالب در حوزه فناوری اطلاعات و تکنولوژی می باشد و سعی ما در این است که از برترین و معتبرترین پایگاههای اینترنتی ایران و جهان جدیدترین اخبار و آموزشها را در اختیار کاربران قرار دهیم و روز به روز بر تعداد منابع ما افزوده خواهد شد .


مشاهده منبع خبر
رای:
1
الهام گیری از تار عنکبوت برای ساخت الیاف خود جمع ش...
۹ مورد جزعی درباره سیستم عامل iOS آیفون ...

محبوبترین مطالب

ددپول  Deadpool (رایان رینولدز) ابر قهرمانی است بسیار شوخ، او پیش از اینکه یک ابرقهرمان باشد یک نظامی بود که دچار یک بیماری لاعلاج میشود و تصمیم میگیرد توسط کسانی که مدعی هستند میتوانند بیماری او را د...
ایسوس در زمان رونمایی از لپ‌تاپ، گوشی هوشمند و روبات خود حرفی از هدست واقعیت مجازی به میان نیاورد. اما این کمپانی هدست "ASUS VR" را هم امروز در معرض دید...
یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های روبات ZenBo، امکان اتصال به دستگاه‌های هوشمند درون خانه و وسایل سنتی فناوری است. شما به کمک این روبات می‌توانید م...
امروز رسما نمایشگاه کامپیوتکس تایوان کار خود را آغاز کرد و کمپانی ها از جدیدترین فناوری ها و محصولات خود در این گردهمایی بزرگ و مهم رونمایی میکنند. بدون شک ایسوس همواره یکی از فعال ترین کمپانی های فعا...