نوکیا برای کاهش هزینه ها بیش از هزار کارگر خود در فنلاند را اخراج میکند | P30Tech


 نوکیا برای کاهش هزینه ها بیش از هزار کارگر خود در فنلاند را اخراج میکند

روز جمعه نوکیا، کمپانی تجهیزات مخابراتی عظیم فنلاندی، شایعات اخیری که مبنی بر کاهش نیرو های این کمپانی در کشور خانگی بود را تائید کرد. مدیر سابق صنعت گوشی های موبایل اعلام کرد که جهت برنامه ی بازسازی کمپانی نوکیا که از ماه پیش آغاز شده است و انتظار میرود که در خوش بینانه ترین حالت دو سال دیگر طول بکشد، غول فنلاندی دست کم 1000 تن از نیروی کاری خود را در فنلاند اخراج خواهد کرد. به نظر میرسد هزینه های زیاد باعث و بانی این اقدام نوکیا هستند.


 

طبق گزارش، کمپانی به دنبال کاهش هزینه ها است و این تعدیل نیرو مبلغی حدود 900 میلیون یورو ( 1 میلیارد دلار ) صرفه جویی برای نوکیا به دنبال دارد. شغل های از دست رفته شامل تاسیسات کمپانی های Espoo، Oulu و Tampere  در فنلاند میشود. نوکیا تاکنون بیش از 104000 هزار نیروی کاری خود را در سراسر جهان کاهش داده است که 6850 نفر از این تعداد مربوط به تاسیسات در فنلاند میشود.

با اینکه نوکیا به دنبال کاهش نیروی کاری و هزینه های خود است، اما این کمپانی در انتظار ورود به دنیای گوشی های موبایل به سر میبرد. پس از تصاحب بخش موبایل نوکیا توسط مایکروسافت در سال 2014، این کمپانی مادام در حال کاهش فروش و از دست دادن بازار موبایل بوده است تا جایی که اکنون سهم نوکیا از بازار گوشی های موبایل تقریبا به صفر رسیده است. اما نوکیا نه تنها رسما اعلام کرده است که به زودی به بازار گوشی های هوشمند وارد میشود بلکه مشخص شده است که اندروید، پلتفرم انتخابی غول فنلاندی برای ورود مجدد به بازار اسمارتفون هاست. چند روزی میشود که برند نوکیا به تصاحب کمپانی جهانی HMD که زیر نظر فاکسکان تایوان است درآمده و این دو بیش از پیش به دنبال ورود دوباره ی قدرتمند نوکیا به دنیای گوشی های موبایل هستند. در همین حین نوکیا نیز انتظار دارد که HMD با اختیار کاملی که از تجهیزات و پتنت ها و دستاورد های این کمپانی در اختیار دارد، از این امکانات به درستی در راستای به اوج رساندن نوکیا استفاده کند. همچنین HMD به شدت برای بازاریابی جهانی و مطرح کردن دوباره ی برند نوکیا در دنیای موبایل انگیزه دارد.

در حالی که به واقع نوکیا دیگر هیچ گوشی موبایلی را تولید نخواهد کرد، HMD این قول را داده است که محصولاتی که با نام نوکیا عرضه خواهند شد، همانند محصولات سابق نوکیا از کیفیت ساخت خوب، طراحی مناسب و نوآوری های جالبی بهره مند خواهند بود. امید است که محصولات جدیدی که با برند نوکیا وارد بازار خواهند شد، با کیفیت ساخت بالای خود یاد نوکیای سابق را برای ما تداعی کنند. نظر شما در این خصوص چیست؟


وبسایت پی سی تک | تخصصی ترین مرکز جمع آوری و ارایه اخبار ، آموزش و مطالب دنیای آی تی و فناوری می باشد . هدف ما در این سایت ارایه برترین مطالب در حوزه فناوری اطلاعات و تکنولوژی می باشد و سعی ما در این است که از برترین و معتبرترین پایگاههای اینترنتی ایران و جهان جدیدترین اخبار و آموزشها را در اختیار کاربران قرار دهیم و روز به روز بر تعداد منابع ما افزوده خواهد شد .


مشاهده منبع خبر
رای:
1
دستیابی به رکوردی جدید در بهره‌ وری سلول‌ های خورش...
نوکیا برای کاهش هزینه ها بیش از هزار کارگر خود در ...

محبوبترین مطالب

ددپول  Deadpool (رایان رینولدز) ابر قهرمانی است بسیار شوخ، او پیش از اینکه یک ابرقهرمان باشد یک نظامی بود که دچار یک بیماری لاعلاج میشود و تصمیم میگیرد توسط کسانی که مدعی هستند میتوانند بیماری او را د...
چگونه ریاضیدانان بزرگ همانند استفان هاوکینگ و آلبرت اینشتین چگونه می‌توانند مسیر خود را از درک مفاهیم اساسی ریاضی شروع کنند و در نهایت به جایگاهی برسند که ...
یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های روبات ZenBo، امکان اتصال به دستگاه‌های هوشمند درون خانه و وسایل سنتی فناوری است. شما به کمک این روبات می‌توانید م...