اسنودن: از اپلیکیشن Google Allo استفاده نکنید | P30Tech


                                                اسنودن: از اپلیکیشن Google Allo استفاده نکنید

چهارشنبه شب، گوگل برای رقابت با واتس‌ اپ و دیگر برنامه‌های مشابه، اپلیکیشن پیان‌رسان جدید خود به نام Allo را معرفی کرد. اپلیکیشینی که قابلیت‌های زیادی دارد و از کدگذاری دوطرفه بهره می‌برد. اما ادوارد اسنودن توصیه کرده از این اپلیکیشن استفاده نکنید.


در حالی که استفاده از شبکه‌های اجتماعی و اپلیکیشن‌های پیام‌رسان روز‌به‌روز بیشتر می‌شود، گوگل نیز تصمیم گرفته با معرفی اپلیکیشن Allo یک بار دیگر وارد میدان رقابت شود. به نظر می‌رسد گوگل از هنگ‌اوتز تجربه‌های زیادی اندوخته و این بار اپلیکیشنی درخور توجه را معرفی کرده است. الو ویژگی‌های جذاب زیادی دارد و همانند واتس‌اپ از کدگذاری دوطرفه بهره می‌برد.

اما ادوارد اسنودن، افشاگر مشهور ویکی‌لیکس شب گذشته در توئیتر خود پیشنهاد کرده از این اپلیکیشن استفاده نکنید. وی معتقد است با اینکه گوگل در الو از کدگذاری دوطرف بهره گرفته، ولی چون به صورت پیش‌فرض این قابلیت خاموش است نباید از آن استفاده کرد. او می‌گوید این تصمیم بیشتر یک حرکت بازاری است در حالی که اپلیکیشن‌هایی چون آی‌مسیج و واتس‌اپ به طور کامل کدگذاری شده هستند.

اسنودن در توئیتر خود متذکر شده است که تصمیم گوگل برای غیرفعال کردن کدگذاری دوطرفه به صورت پیش‌فرض در اپلیکیشن جدید Allo خطرناک به نظر می‌رسد و این برنامه‌ی پیام‌رسان را به گزینه‌ای ناامن تبدیل می‌کند.

معمولا اسنودن پیشنهاد می‌کند اگر تمایل دارید گفتگوهای شما شخصی باقی بماند، از امن‌ترین روش‌های موجود استفاده کنید تا مکالمات شما از چشم هکرها و دولت آمریکا دور باشد. اگر قرار است از الو استفاده کنید، همان ابتدا قابلیت کدگذاری دوطرفه را فعال کنید.


وبسایت پی سی تک | تخصصی ترین مرکز جمع آوری و ارایه اخبار ، آموزش و مطالب دنیای آی تی و فناوری می باشد . هدف ما در این سایت ارایه برترین مطالب در حوزه فناوری اطلاعات و تکنولوژی می باشد و سعی ما در این است که از برترین و معتبرترین پایگاههای اینترنتی ایران و جهان جدیدترین اخبار و آموزشها را در اختیار کاربران قرار دهیم و روز به روز بر تعداد منابع ما افزوده خواهد شد .


مشاهده منبع خبر
رای:
1
۳۴ میلیارد دستگاه اینترنت اشیاء تا چهار سال دیگر ر...
اسنودن: از اپلیکیشن Google Allo استفاده نکنید ...

محبوبترین مطالب

ددپول  Deadpool (رایان رینولدز) ابر قهرمانی است بسیار شوخ، او پیش از اینکه یک ابرقهرمان باشد یک نظامی بود که دچار یک بیماری لاعلاج میشود و تصمیم میگیرد توسط کسانی که مدعی هستند میتوانند بیماری او را د...
چگونه ریاضیدانان بزرگ همانند استفان هاوکینگ و آلبرت اینشتین چگونه می‌توانند مسیر خود را از درک مفاهیم اساسی ریاضی شروع کنند و در نهایت به جایگاهی برسند که ...
یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های روبات ZenBo، امکان اتصال به دستگاه‌های هوشمند درون خانه و وسایل سنتی فناوری است. شما به کمک این روبات می‌توانید م...
ایسوس در زمان رونمایی از لپ‌تاپ، گوشی هوشمند و روبات خود حرفی از هدست واقعیت مجازی به میان نیاورد. اما این کمپانی هدست "ASUS VR" را هم امروز در معرض دید...