فروش 350 میلیون گوشی هوشمند در سه ماهه ی ابتدایی 2016 | P30Tech


 فروش 350 میلیون گوشی هوشمند در سه ماهه ی ابتدایی 2016

صنعت فناوری در سال های اخیر دست خوش تغییرات زیاد و مهمی شده است که به طور کلی اکثر این تغییرات مثبت و موفقیت آمیز بوده اند. به خصوص وقتی پای صنعت گوشی های هوشمند در میان باشد برای حس این تغییرات نیازی به توجه فراوان نیست و پیشرفت در این زمینه از فناوری کاملا مشهود بوده است. در حالی که سال به سال صنعت کامپیوتر های شخصی افت کرده است، میل و رغبت به استفاده از گوشی های هوشمند بیشتر و بیشتر شده است. با اینکه این روزها اغلب مردم صاحب حداقل یک گوشی هوشمند هستند اما با آمدن مدل های جدیدتر، عطش کاربران برای فناوری های به روزتر کاملا بروز میکند. به واقع آمار فروش گوشی های هوشمند سرسام آور است.


نکته ی بسیار جالبی که وجود دارد، ایجاد نوعی دوگانگی بین سازندگان کشور های توسعه یافته ای مثل امریکا و کشور های در حال توسعه است که با توجه به آمار، سرعت پیشرفت کمپانی های کشور های توسعه یافته بسیار بالاتر از ابرکمپانی های کشور های توسعه یافته است. و اینجاست که کشوری مانند چین تبدیل به بزرگترین نگرانی برای کمپانی های عظیمی مانند اپل و سامسونگ میشود. سازندگان چینی در چند سال اخیر به شدت در فروش محصولات کمپانی هایی مانند سامسونگ و اپل تاثیر گذاشته اند و بیش از هر زمان دیگری مانع یکه تازی این کمپانی ها شده اند.

بر خلاف بازار تبلت ها که همچنان بی رمق و کم رنگ است و به این روند ادامه میدهد، فروش قدرتمند گوشی های هوشمند همچنان ادامه دارد. بر اساس یک گزارش جدید از سوی شرکت پژوهشی گارتنر، فروش گوشی های هوشمند در سه ماهه ی آغازین سال جاری 3.9 در صد افزایش یافته است و در این مدت تقریبا 350 میلیون دستگاه گوشی هوشمند به فروش رفته است که این آمار بسیار خیره کننده است.

همان طور که در جدول بالا میبینید، چندین اتفاق مهم در طول این مدت رخ داده است. میزان سهم سامسونگ هر چند کم اما در همین دوره نسبت به سال گذشته نزول یافته است اما جایگاه اول خود را با سهم 23.2 در صد حفظ کرده است. در سوی دیگر کاهش فروش اپل در تعداد فروش کاملا مشهود است. اما در اینجا اوپو و هواوی را میتوان برندگان اصلی دانست. فروش هر دو کمپانی نسبت به ربع اول سال گذشته چیزی حدود 10 میلیون دستگاه افزایش یافته است که برای هر دو کمپانی موفقیت بزرگی محسوب میشود. احتمالا علاقمندید که بفهمید در قسمت سیستم عامل ها کدام پلتفرم وضعیت بهتری دارد. در جدول زیر میتوانید نحوه ی تقسیم پلتفرم ها را در بازار گوشی های هوشمند در سه ماهه اول سال جاری مشاهده کنید.

در اینجا اندروید برنده ی بی چون و چرای رقابت است. سهم اندروید نسبت به سال گذشته حدود 5 در صد افزایش یافته است که احتمالا دلیل این اتفاق، کاهش فروش آیفون های اپل است که در جدول قبل به آن نگاه کردیم . اما افزایش فروش کمپانی هایی مانند شیائومی، هواوی و اوپو نیز مطمئنا در این رخداد دست داشته اند. از سوی دیگر افت سهم iOS اپل نیز کاملا حس میشود. اما انتظار میرود به دلیل پتانسیل فروش عظیم آیفون SE، شاهد رشد سیستم عامل اپل در سه ماهه ی دوم سال باشیم.

وضع ویندوز در بازار گوشی های هوشمند غم انگیز است. افول ویندوز همچنان ادامه دارد و میبینیم که سیستم عامل مایکروسافت حتی یک در صد هم از بازار سیستم عامل گوشی های هوشمند سهم کسب نکرده است. اکنون ویندوز موبایل رقیب بلک بری برای کسب آخرین رده در این جدول هستند. تعداد سازندگانی که محصولات با ویندوز 10 موبایل تولید میکنند بسیار محدود است در نتیجه این وضعیت برای مایکروسافت قابل پیش بینی بود. بدون شک ردموندی ها برای بقا در صنعت گوشی های هوشمند کار دشواری دارند.

در نهایت همان طور که اشاره شد، برندگان اصلی رقابت ربع اول سال 2016،  دو سازنده ی چینی هواوی و اوپو بودند که موفق به افزایش رشد فروش چشمگیری شدند. هر چه به جلو تر میرویم، عطش بیشتر سازندگان را برای یک رقابت سفت و سخت میبینیم که مانند هواوی در پی کسب سهم بیشتری از بازار نه تنها در چین بلکه در سر تا سر جهان هستند. نظر شما درباره ی آمار ارائه شده چیست؟


وبسایت پی سی تک | تخصصی ترین مرکز جمع آوری و ارایه اخبار ، آموزش و مطالب دنیای آی تی و فناوری می باشد . هدف ما در این سایت ارایه برترین مطالب در حوزه فناوری اطلاعات و تکنولوژی می باشد و سعی ما در این است که از برترین و معتبرترین پایگاههای اینترنتی ایران و جهان جدیدترین اخبار و آموزشها را در اختیار کاربران قرار دهیم و روز به روز بر تعداد منابع ما افزوده خواهد شد .


مشاهده منبع خبر
رای:
1
عرضه کروم بوک های گوگل برای اولین بار در آمریکا از...
پشتیبانی از تم به نسخه 5.1 کیبورد گوگل اضافه شد ...

محبوبترین مطالب

ددپول  Deadpool (رایان رینولدز) ابر قهرمانی است بسیار شوخ، او پیش از اینکه یک ابرقهرمان باشد یک نظامی بود که دچار یک بیماری لاعلاج میشود و تصمیم میگیرد توسط کسانی که مدعی هستند میتوانند بیماری او را د...
چگونه ریاضیدانان بزرگ همانند استفان هاوکینگ و آلبرت اینشتین چگونه می‌توانند مسیر خود را از درک مفاهیم اساسی ریاضی شروع کنند و در نهایت به جایگاهی برسند که ...
یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های روبات ZenBo، امکان اتصال به دستگاه‌های هوشمند درون خانه و وسایل سنتی فناوری است. شما به کمک این روبات می‌توانید م...