با فناوری جدید Continental می‌توانید با انگشتان خود هرکاری بکنید! | P30Tech


                                                با فناوری جدید Continental می‌توانید با انگشتان خود هرکاری بکنید!

اگر با دیدن فناوری که بی‌ام‌و روی نسل جدید خودرو‌های سری ۷ خود قرار داده است و توسط آن راننده می‌تواند با اشاره ای کنترل قابلیت‌های خودرو را در دست گیرد، شگفت زده شده‌اید، باید به شما بگوییم در آینده‌ای نه چندان دور دیگر حتی نیازی به برداشتن دست خود از روی فرمان خودرو نیز نخواهید داشت. با زومیت همراه باشید.


این ایده توسط شرکت Continental مطرح شده است. شرکتی آلمانی که در زمینه خودرو فعالیت‌های گسترده‌ای دارد. فعالیت در زمینه سیستم ترمز،‌ تایر و امنیت خودرو گرفته تا سیستم انتقال قدرت. جدیدترین پیشنهاد این شرکت برای افزایش امنیت در حین رانندگی، استفاده از دستگاهی موسوم به «منطقه تشخیص» است. دستگاه‌هایی که به جای قرار گرفتن در کنسول وسط خودرو، همانند آنچه در بی‌ام‌و سری۷ وجود دارد، بر روی فرمان قرار می‌گیرند.

این سیستم در حال حاضر از چهار نوع اشاره مختلف پشتیبانی می‌کند. با این چهار مدل اشاره دست می‌توان نقشه مسیر‌یاب خودرو را تنظیم کرد، بین برنامه‌ها و موسیقی‌های مختلف جابجا شد و همچنین تماس‌های ورودی را کنترل کرد.

رالف لنینگنر، رئیس بخش توسعه استراتژی و سیستم‌های درون خودرو، می‌گوید: «راننده می‌تواند به راحتی کنترل کامپیوتر خودرو را با حرکات دست خود به دست بگیرد. این حرکات به گونه‌ای طراحی شده‌اند که همانند استفاده از دستگاه‌های لمسی،‌ هوشمند هستند و راننده با آن‌ها آشنایی دارد.»

مطمئناً تکنولوژی «منطقه تشخیص» Continental فرمان خودرو را از دستگاهی با دکمه‌های فراوان به دستگاهی با زیبایی بیشتر و کاربری راحت‌تر تبدیل خواهد کرد. تنها نکته منفی، اشتباهاتی است که در نزدیک بودن این سیستم با پدال‌های تعویض دنده ممکن است رخ دهد.

این سیستم از دو پنل پلاستیکی تشکیل شده است که در قسمت پشتی فرمان قرار می‌گیرند و توسط انگشت‌های شست راننده کنترل می‌شوند.

به گزارش Autonews، هیچ دستگاه منطقه تشخیصی توسط Continental فروخته نشده است. اما به هر حال این دستگاه نمونه مشابه دیگری ندارد و در صورت استفاده از آن، خریداران باید از محصول Continental استفاده کنند.


وبسایت پی سی تک | تخصصی ترین مرکز جمع آوری و ارایه اخبار ، آموزش و مطالب دنیای آی تی و فناوری می باشد . هدف ما در این سایت ارایه برترین مطالب در حوزه فناوری اطلاعات و تکنولوژی می باشد و سعی ما در این است که از برترین و معتبرترین پایگاههای اینترنتی ایران و جهان جدیدترین اخبار و آموزشها را در اختیار کاربران قرار دهیم و روز به روز بر تعداد منابع ما افزوده خواهد شد .


مشاهده منبع خبر
رای:
1
نگاه نزدیک به لپ تاپ ASUS K555 / X555 | P30Tech
با فناوری جدید Continental می‌توانید با انگشتان خو...

محبوبترین مطالب

ددپول  Deadpool (رایان رینولدز) ابر قهرمانی است بسیار شوخ، او پیش از اینکه یک ابرقهرمان باشد یک نظامی بود که دچار یک بیماری لاعلاج میشود و تصمیم میگیرد توسط کسانی که مدعی هستند میتوانند بیماری او را د...
چگونه ریاضیدانان بزرگ همانند استفان هاوکینگ و آلبرت اینشتین چگونه می‌توانند مسیر خود را از درک مفاهیم اساسی ریاضی شروع کنند و در نهایت به جایگاهی برسند که ...
یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های روبات ZenBo، امکان اتصال به دستگاه‌های هوشمند درون خانه و وسایل سنتی فناوری است. شما به کمک این روبات می‌توانید م...