تماشا کنید: سفر در زمان یا شباهت دوربین یکی از تماشاگران رقابت بوکس با گوشی هوشمند | P30Tech


                                                تماشا کنید: سفر در زمان یا شباهت دوربین یکی از تماشاگران رقابت بوکس با گوشی هوشمند

سفر در زمان موضوعی است که ریشه در تاریخ علم بشر داشته و بسیاری در طول تاریخ در راستای تحقق آن تلاش کرده‌اند. حال آنکه مشاهده‌ی یک گجت متفاوت در دست یکی از تماشاگران رقابت مایک تایسون و پیتر مک‌نیلی که مربوط به سال‌های میانه‌ی دهه‌ی نود میلادی است، بسیاری را به تعجب واداشته؛ چراکه این گجت یا دوربین بسیار شبیه به گوشی‌های هوشمند امروزی است. با زومیت همراه باشید.


در طول تاریخ علم، همواره تلاش‌های بسیاری برای طراحی و تولید یک ماشین زمان انجام شده است. شاهد این مدعی را باید در داستان‌های متعدد علمی تخیلی بدانیم که تاکنون در مورد ماشین زمان و سفر در طول زمان منتشر شده یا روی پرده‌ی نقره‌ای بصورت فیلم‌های سینمایی نمایش داده شده است. انتشار بخشی از ویدیوی مربوط به مبارزه‌ی مایک تایسون با پیتر مک‌نیلی مربوط به سال ۱۹۹۵ میلادی باعث شده تا بسیاری از علاقمندان به مباحث مربوط به سفر در زمان متعحب شوند. در این ویدیو یکی از تماشاگران، گجتی را در دست دارد که با استفاده از آن به ثبت تصویر از جریان مسابقه می‌پردازد. گجتی که در دست این تماشاگر است، شباهت بسیاری به گوشی‌های هوشمند کنونی مورد استفاده دارد.

همان‌طور که اشاره کردیم این رقابت بین مایک تایسون و پیتر مک‌نیلی بوده و در ۱۹ آگوست سال ۱۹۹۵ میلادی در شهر لاس وگاس بین دو بوکسور سرشناس انجام شده است. انتشار ویدیوی مورد نظر در یوتیوب نه با اشاره به مبارزه، بلکه با پررنگ‌کردن گجتی است که در دست یکی از تماشاگران قرار دارد. همان‌طور که می‌دانید شکل و شمایل گوشی‌های مورد استفاده از سال ۲۰۰۰ میلادی تغییر کرده و رفته رفته طی یک دگردیسی چند ساله، به حالت امروزی رسیده است؛ حال آنکه گجت مورد استفاده توسط فرد مورد نظر شباهت زیادی به گوشی‌های امروزی دارد.

البته کانال AllThings Creepy که در یوتیوب فعالیت می‌کند با بررسی ویدیوی مورد نظر فرضیه‌های دیگری را در این خصوص مطرح کرده است. این کانال به این موضوع اشاره کرده که در سال ۱۹۹۵، دوربین‌های کامپکتی وجود داشته‌اند که از نظر ظاهر و فرم‌فکتور بسیار شبیه به گوشی‌های کنونی بوده‌اند؛ برای مثال می‌توان به QV-100 کاسیو و Fotoman لاجیتک اشاره کرد.

نظر شما در این خصوص چیست؟ اگر شما به ماشین زمان دسترسی داشتید، در صورت سفر به گذشته چه صحنه‌هایی را با دوربین گوشی هوشمندتان به ثبت می‌رساندید؟


وبسایت پی سی تک | تخصصی ترین مرکز جمع آوری و ارایه اخبار ، آموزش و مطالب دنیای آی تی و فناوری می باشد . هدف ما در این سایت ارایه برترین مطالب در حوزه فناوری اطلاعات و تکنولوژی می باشد و سعی ما در این است که از برترین و معتبرترین پایگاههای اینترنتی ایران و جهان جدیدترین اخبار و آموزشها را در اختیار کاربران قرار دهیم و روز به روز بر تعداد منابع ما افزوده خواهد شد .


مشاهده منبع خبر
رای:
1
ده جنگ افزار قدرتمند جهان | P30Tech
با گرانترین و لوکس‌ترین پرواز جهان آشنا شوید | P30...

محبوبترین مطالب

ایسوس در زمان رونمایی از لپ‌تاپ، گوشی هوشمند و روبات خود حرفی از هدست واقعیت مجازی به میان نیاورد. اما این کمپانی هدست "ASUS VR" را هم امروز در معرض دید...
یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های روبات ZenBo، امکان اتصال به دستگاه‌های هوشمند درون خانه و وسایل سنتی فناوری است. شما به کمک این روبات می‌توانید م...
ددپول  Deadpool (رایان رینولدز) ابر قهرمانی است بسیار شوخ، او پیش از اینکه یک ابرقهرمان باشد یک نظامی بود که دچار یک بیماری لاعلاج میشود و تصمیم میگیرد توسط کسانی که مدعی هستند میتوانند بیماری او را د...
 به تازگی سازندگان سری F1 یعنی اعضای شرکت بازی سازی Codemasters هواداران مسابقات سالانه ی فرمول یک را از دلتنگی نجات داده و به معرفی رسمی جدید ترین نسخه از این مجموعه یعنی بازی F1 2016 پرداخته اند. اث...