وارن بافت بیش از ۹ میلیون قطعه سهم اپل به ارزش یک میلیارد دلار را در اختیار دارد | P30Tech


                                                وارن بافت بیش از ۹ میلیون قطعه سهم اپل به ارزش یک میلیارد دلار را در اختیار دارد

دیروز در زومیت از علاقه‌ی وارن بافت، میلیاردر و کارآفرین آمریکایی به خرید سرویس جستجو و خبر یاهو خواندید. حال اطلاعات ارائه شده نشان از این دارد که کمپانی برکشایر هاثاوی که بزرگ‌ترین سهامدار آن وارن بافت است، بیش از یک میلیارد دلار از سهام کمپانی اپل را در اختیار دارد. با زومیت همراه باشید.


وارن بافت، میلیاردر، کارآفرین، بازرگان و سرمایه‌گذار آمریکایی که دیروز در اخبار از علاقه‌ی وی برای تصاحب سرویس خبری و جستجوی یاهو خواندیم، بیش از یک میلیارد دلار از سهام کمپانی اپل را در اختیار دارد. کمپانی برکشایر هاثاوی که وارن بافت بزرگ‌ترین سهامدار آن است، سهامی از اپل به ارزش یک میلیارد دلار را در اختیار دارد. این آمار مربوط به اواخر سه ماهه‌ی اول سال ۲۰۱۶ میلادی است.

براساس مستندات رگولاتوری که امروز توسط برکشایر هاثاوی منتشر شده نشان از این دارد که کمپانی تحت تملک وارن بافت بیش از ۹.۸۱ میلیون قطعه سهم اپل را در اختیار دارد.

براساس اطلاعات ارائه شده توسط بلومبرگ، در صورتی که نگاهی به رده‌بندی بزرگ‌ترین سهامداران اپل داشته باشیم، نام برکشایر هاثاوی را در جایگاه ۵۹ از بزرگ‌ترین سهامداران اپل مشاهده خواهیم کرد. پس از انتشار اخبار در مورد میزان سهم یکی از ثروتمندترین کارآفرینان آمریکا، ارزش سهام اپل به میزان ۳ درصد افزایش پیدا کرد.

پس از آنکه اپل در زمستان سال ۲۰۱۴ شاهد افزایش ارزش سهام خود به بالاترین حد خود و تبدیل شدن به با ارزش‌ترین کمپانی تاریخ تجارت با ارزش بازار ۷۰۰ میلیارد دلاری شد، ارزش سهام این کمپانی رو به افول گذاشت و اخیرا شاهد عبور ارزش سهام آلفابت از اپل هستیم. آلفابت هلدینیگی است که مالکیت کمپانی‌هایی نظیر گوگل را در کنار سایر زیرشاخه‌های این کمپانی نظیر آزمایشگاه گوگل و بوستون داینامیکس در اختیار دارد.

روز جمعه انتشار اسناد رگولاتوری متعلق به کمپانی Appalossa management نشان داد که دیوید تپر، موسس این صندوق تامینی سهام اپل را که در اختیار این کمپانی قرار داشت، واگذار کرده است. این کمپانی سهامی به اررش ۱۳۳ میلیون دلار را که شامل ۱.۲۶ میلیارد قطعه سهم بود، به فروش رسانده است. همچنین باید به خرید بیش از ۲۲۷٫۰۰۰ سهم توسط Omega Advisors به ارزش ۲۴.۷ میلیون دلار اشاره کرد که امروز نهایی شده است.

همانطور که اشاره کردیم آمار ارائه شده تا مربوط به سه ماهه‌ی اول سال ۲۰۱۶ میلادی بوده و مربوط به مبادلاتی است که تا ۳۱ مارس انجام شده است.

کاهش درآمد اپل پس از انتشار گزارش مالی مربوط به فصل اول ۲۰۱۶ این کمپانی نگرانی‌هایی را بین سهامداران ایجاد کرده است. فروش آیفون‌های اپل برای اولین بار پس از معرفی آیفون اورجینال در سال ۲۰۰۷ شاهد رشد منفی بود که علت این موضوع را باید در اشباع بازار از آیفون‌های این کمپانی و عدم ایجاد تغییرات گسترده برای ترغیب خریداران به منظور بروزرسانی آیفون‌ها خواند.

اسناد منتشر شده از برکشایر هاثاوی نشان از این دارد که وی میزان سهام خود در کمپانی‌هایی نظیر فیلیپس و آی بی اِم را افزایش داده و سهام متعلق به وی در والمارت به فروش رفته است.


وبسایت پی سی تک | تخصصی ترین مرکز جمع آوری و ارایه اخبار ، آموزش و مطالب دنیای آی تی و فناوری می باشد . هدف ما در این سایت ارایه برترین مطالب در حوزه فناوری اطلاعات و تکنولوژی می باشد و سعی ما در این است که از برترین و معتبرترین پایگاههای اینترنتی ایران و جهان جدیدترین اخبار و آموزشها را در اختیار کاربران قرار دهیم و روز به روز بر تعداد منابع ما افزوده خواهد شد .


مشاهده منبع خبر
رای:
1
اولین مادربرد نیمه آماده بایواستار آماده ورود به ب...
وارن بافت بیش از ۹ میلیون قطعه سهم اپل به ارزش یک ...

محبوبترین مطالب

ددپول  Deadpool (رایان رینولدز) ابر قهرمانی است بسیار شوخ، او پیش از اینکه یک ابرقهرمان باشد یک نظامی بود که دچار یک بیماری لاعلاج میشود و تصمیم میگیرد توسط کسانی که مدعی هستند میتوانند بیماری او را د...
چگونه ریاضیدانان بزرگ همانند استفان هاوکینگ و آلبرت اینشتین چگونه می‌توانند مسیر خود را از درک مفاهیم اساسی ریاضی شروع کنند و در نهایت به جایگاهی برسند که ...
یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های روبات ZenBo، امکان اتصال به دستگاه‌های هوشمند درون خانه و وسایل سنتی فناوری است. شما به کمک این روبات می‌توانید م...
ایسوس در زمان رونمایی از لپ‌تاپ، گوشی هوشمند و روبات خود حرفی از هدست واقعیت مجازی به میان نیاورد. اما این کمپانی هدست "ASUS VR" را هم امروز در معرض دید...