پروژه‌های عکاسی: بزرگنمایی دنیای پریان | P30Tech


                                                پروژه‌های عکاسی: بزرگنمایی دنیای پریان

عکاسی ماکرو یا عکاسی بزرگنمایی به دلیل نمایش جزئیاتی که اغلب اوقات از دید ما پنهان می‌مانند، جذابیتی دو چندان دارد. این بار به سراغ عکاسی لهستانی خواهیم رفت که دنیای زیبای گل و گیاه و حشرات را شبیه به قصه‌های پریان به ثبت رسانده است.


خانم "ماگدالنا واسیچک" (Magdalena Wasiczek) عکاس ساکن "Trzebinia" کشور لهستان است. او به شکل حرفه‌ای در زمینه‌ی عکاسی از طبیعت و گل‌ها فعال است. او معتقد است که عکاسی راهی پیش پای او نهاده تا زیبایی طبیعت را به بهترین شکل به بینندگان نشان دهد. راهی که به او کمک کرده به شکلی دقیق‌تر به جزئیات توجه کرده و نکاتی را که پیش‌تر حتی متوجه آنها نمی‌شد، بهتر درک کند.

ماگدالنا واسیچک

او می‌گوید:

" نمی‌دانم چه نیرویی جهان ما را شکل داده و بوجود آورده است. اما چیزی که مرا مسحور خود کرده، این توجه و دقت تحسین‌برانگیز و شگفت‌آوری است که حتی کوچک‌ترین جزئیات را نیز از یاد نبرده است.

قبل از آنکه به سراغ عکاسی بروم، در زمینه‌ی نقاشی و طراحی فعالیت می‌کردم. اما بعدا قلم‌مو و رنگ را کنار گذاشته و به سراغ دنیای عکاسی و لنزها آمدم. یاد گرفتم چگونه جلوه‌های بصری را به کار گیرم تا به بهترین تأثیر دست پیدا کنم.

آثار خانم واسیچک

توجه من در دنیای عکاس ماکرو بیش‌تر معطوف گل‌ها و حشرات است. دوست دارم این دنیا را به گونه‌ای متفاوت به بیننده معرفی کنم. به اون نشان دهم که دنیایی که زیر پای او گسترده شده و چه بسی حشراتی که اغلب تنفر او را برمی‌انگیزند هم، دنیایی جادویی و شگفت‌انگیز دارند. جهانی که ارزش تماشا و تحسین را دارد.

وقتی در باغ یا یک چمن‌زار قدم می‌زنم، از پیش برای کارم برنامه‌ریزی نمی‌کنم. اجازه می‌دهم طبیعت الهام‌بخش من بوده، غافلگیرم کرده و حتی راهنمایی‌ام کند. پیدا کردن سوژه‌ی مورد نظر در هوای آزاد، اغلب بسیار هیجان‌انگیز و دلفریب است؛ چیزی شبیه به لذت باز کردن هدایایی کریسمس.

آثار خانم واسیچک

من دوست دارم جهان را از دید خودم به دیگران نشان دهم، قصیده‌ای در وصف بهشتی از جنس داستان‌های پریان. امیدوارم با تماشای این تصاویر، کودک خفته‌ی درون آنها بیدار شود، چرا که دنیا از دریچه‌ی چشم یک کودک به مراتب رنگارنگ‌تر، پر رمز و رازتر و البته شگفت انگیز و پر از غافلگیری است."

آثار خانم واسیچک

در ادامه از شما دعوت می‌کنم همراه ما سری به این بهشت رویایی زده و از نزدیک‌ با تصنیف رنگارنگ خانم وایسچک آشنا شوید.

عکاسی ماکرو از حشرات

عکاسی ماکرو از حشرات

عکاسی ماکرو از حشرات

عکاسی ماکرو از حشرات

عکاسی ماکرو از حشرات

عکاسی ماکرو از حشرات

عکاسی ماکرو از حشرات

عکاسی ماکرو از حشرات

عکاسی ماکرو از حشرات

عکاسی ماکرو از حشرات

عکاسی ماکرو از حشرات

عکاسی ماکرو از حشرات

عکاسی ماکرو از حشرات

عکاسی ماکرو از حشرات

دنیا از زاویه‌ی نگاه این عکاس لهستانی برای شما چگونه بود؟ شما هم به اندازه‌ی او مسحور این جهان کوچک و ستودنی شدید؟ راستی کودک درون شما اکنون چه حس و حالی دارد؟ بیدار شده یا هنوز در عالم خواب و رویا غوطه‌ور است؟


وبسایت پی سی تک | تخصصی ترین مرکز جمع آوری و ارایه اخبار ، آموزش و مطالب دنیای آی تی و فناوری می باشد . هدف ما در این سایت ارایه برترین مطالب در حوزه فناوری اطلاعات و تکنولوژی می باشد و سعی ما در این است که از برترین و معتبرترین پایگاههای اینترنتی ایران و جهان جدیدترین اخبار و آموزشها را در اختیار کاربران قرار دهیم و روز به روز بر تعداد منابع ما افزوده خواهد شد .


مشاهده منبع خبر
رای:
1
گرندپری اسپانیا 2016 فرمول یک؛ اشتباه بچه گانه ران...
بهترین مستند های تاریخ که باید پیش از مرگ تماشا کن...

محبوبترین مطالب

ایسوس در زمان رونمایی از لپ‌تاپ، گوشی هوشمند و روبات خود حرفی از هدست واقعیت مجازی به میان نیاورد. اما این کمپانی هدست "ASUS VR" را هم امروز در معرض دید...
یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های روبات ZenBo، امکان اتصال به دستگاه‌های هوشمند درون خانه و وسایل سنتی فناوری است. شما به کمک این روبات می‌توانید م...
 به تازگی سازندگان سری F1 یعنی اعضای شرکت بازی سازی Codemasters هواداران مسابقات سالانه ی فرمول یک را از دلتنگی نجات داده و به معرفی رسمی جدید ترین نسخه از این مجموعه یعنی بازی F1 2016 پرداخته اند. اث...
امروز رسما نمایشگاه کامپیوتکس تایوان کار خود را آغاز کرد و کمپانی ها از جدیدترین فناوری ها و محصولات خود در این گردهمایی بزرگ و مهم رونمایی میکنند. بدون شک ایسوس همواره یکی از فعال ترین کمپانی های فعا...