گیربکس ۱۰ سرعته شورلت کامارو ZL1 بهتر از PDK پورشه عمل می‌‌کند! | P30Tech


جعبه دنده‌ی ۱۰ سرعته‌ی خودکار جدیدی که جنرال موتورز در کامارو ZL1 قرار داده، توجه بسیاری را به خود جلب و سروصدای زیادی به پا کرده است. آخرین و تعجب بر انگیزترین اخبار پیرامون این جعبه‌دنده، ادعای سازنده مبنی بر عملکرد بهتر آن در مقایسه با جعبه‌دنده‌ی بسیار پیشرفته و فوق العاده‌ی پورشه با نام PDK است.

جعبه‌دنده‌ی PDK پورشه که تقریبا در تمامی خودروهای اسپرت این شرکت عرضه می‌شود، بی‌شک بهترین جعبه‌دنده‌ی دو کلاچه‌ی جهان است. با توجه به این که PDK یکی از سریع‌ترین جعبه دنده‌های موجود در جهان است، پس برای اثبات ادعای شورولت حتما نیاز به محیط کنترل شده و تجهیزات آزمایشگاهی دقیق خواهد بود.

camarozl1

بر اساس نتایجی که شورولت منتشر کرده، جعبه‌دنده‌ی خودکار ۱۰ سرعته‌ی این شرکت در تعویض دنده‌های ۱، ۲ و ۳ به ترتیب ۳۶، ۲۷ و ۲۶ درصد سریع‌تر از PDK پورشه عمل می‌کند. اما چه چیزی به شورولت کمک کرده تا به چنین نتایج حیرت‌انگیزی دست پیدا کرده و بتواند با یک جعبه‌دنده‌ی ساده‌ی خودکار، عملکردی بهتر از انواع دوکلاچه را ارائه دهد؟ راز این موفقیت در استفاده از تعداد زیادی کلاچ است.

مقالات مرتبط:

شورولت کامارو ZL1 2017 معرفی شد

درون این جعبه دنده‌ی ۱۰ سرعته ۶ عدد صفحه کلاچ وجود دارد که وجود آنها این جعبه‌دنده را قادر می‌سازد تا رفتار و عملکردی در حد انواع دوکلاچه را از خود نشان دهد. برای مثال زمانی که راننده درخواست دنده‌ی بالاتر را می‌دهد، این جعبه دنده، دنده‌ی بعدی را از قبل آماده و درگیر کرده است؛ درست همانند PDK پورشه، با این تفاوت که بر خلاف نمونه‌های دوبل کلاچ، این جعبه‌دنده درست همانند انواع خودکار معمولی از یک مبدل گشتاور (تورک کانورتور) استفاده می‌کند.

گیربکس خودکار شورولت کامارو zl1

بنا به گفته‌ی دن نیکولسون نایب رئیس بخش نیرو محرکه‌ی جنرال موتورز، این جعبه‌دنده قابلیت تعویض دنده‌ای در حد بهترین‌های جهان را برای راننده به ارمغان می‌آورد؛ در حالی که تمام این عملکرد عالی از مکانیزم جعبه‌دنده‌های خودکار عادی بدست آمده است. این جعبه‌دنده‌ی فوق‌العاده توسط پروژه‌ی مشترک جنرال موتورز و فورد تولید شده است.

نظر شما در رابطه با تکنولوژی نوین جنرال موتوز چیست؟


وبسایت پی سی تک | تخصصی ترین مرکز جمع آوری و ارایه اخبار ، آموزش و مطالب دنیای آی تی و فناوری می باشد . هدف ما در این سایت ارایه برترین مطالب در حوزه فناوری اطلاعات و تکنولوژی می باشد و سعی ما در این است که از برترین و معتبرترین پایگاههای اینترنتی ایران و جهان جدیدترین اخبار و آموزشها را در اختیار کاربران قرار دهیم و روز به روز بر تعداد منابع ما افزوده خواهد شد .


مشاهده منبع خبر
رای:
1
گیربکس ۱۰ سرعته شورلت کامارو ZL1 بهتر از PDK پورشه...
گیربکس ۱۰ سرعته شورلت کامارو ZL1 بهتر از PDK پورشه...

محبوبترین مطالب

ددپول  Deadpool (رایان رینولدز) ابر قهرمانی است بسیار شوخ، او پیش از اینکه یک ابرقهرمان باشد یک نظامی بود که دچار یک بیماری لاعلاج میشود و تصمیم میگیرد توسط کسانی که مدعی هستند میتوانند بیماری او را د...
چگونه ریاضیدانان بزرگ همانند استفان هاوکینگ و آلبرت اینشتین چگونه می‌توانند مسیر خود را از درک مفاهیم اساسی ریاضی شروع کنند و در نهایت به جایگاهی برسند که ...
یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های روبات ZenBo، امکان اتصال به دستگاه‌های هوشمند درون خانه و وسایل سنتی فناوری است. شما به کمک این روبات می‌توانید م...
ایسوس در زمان رونمایی از لپ‌تاپ، گوشی هوشمند و روبات خود حرفی از هدست واقعیت مجازی به میان نیاورد. اما این کمپانی هدست "ASUS VR" را هم امروز در معرض دید...