نگاهی به اندازه درست و بهینه تصاویر در شبکه های اجتماعی | P30Tech


اگر به عنوان یک کسب و کار دوست دارید از بهترین تصاویر با بهترین اندازه و مناسب‌ترین کیفیت در شبکه‌های اجتماعی خود استفاده کنید، در ادامه ما بهترین اندازه‌ها را برای هر شبکه اجتماعی در اختیار شما قرار می‌دهیم تا از این پس بر اساس این اندازه‌ها تصاویر لوگو یا دیگر تصاویر را برای پروفایل یا بروزرسانی پست‌های خود استفاده کنید.

همانطور که می‌دانید شبکه‌های اجتماعی مختلف و البته بسیار زیادی وجود دارند که نمی‌توان همه آن‌ها را پوشش داد اما مهم‌ترین آن‌ها را در ادامه خواهید دید. شبکه‌های اجتماعی که با اندازه دقیق برای پست‌های بروزرسانی و پروفایل مشخص شده‌اند شامل فیسبوک، توییتر، اینستاگرام، پینترست، گوگل پلاس، لینکداین، یوتیوب و تامبلر می‌شود.

فیس‌بوک

در فیس‌بوک چند اندازه مهم برای تصاویر وجود دارد. دو تصویر اول که برای پروفایل و کاور هستند و شاید دفعات کمتری تغییر کنند و دیگری اندازه تصویری است که مخصوص تایم‌لاین خود انتخاب می‌کنید. این اندازه‌ها را در ادامه مشاهده می‌‌کنید و در تصویر مخصوص آن نیز به صورت واضح‌ قابل تشخیص هستند.

تصویر پروفایل: ۱۸۰ در ۱۸۰ پیکسل. تصویر کاور: ۸۱۵ در ۳۱۵ پیکسل. تصویر تایم لاین: ۱۲۰۰ در ۶۳۰ پیکسل. تصویر لینک‌های تایم‌لاین: ۱۲۰۰ در ۶۲۷ پیکسل. تصویر کاور صفحه‌های فیس‌بوک: ۸۲۸ در ۳۱۵ پیکسل.

تصاویر شبکه های اجتماعی

توییتر

شبکه اجتماعی توییتر از جنبه‌های مختلفی شبیه به فیس‌بوک است. از جمله تصاویر مهمی که می‌توان در این شبکه استفاده کرد شامل تصویر پروفایل، تصویر عناوین و اندازه تصاویر تایم‌لاین است. ابعاد دقیق هر کدام را در ادامه مشاهده می‌کنید:

تصویر پروفایل: ابعاد پیشنهادی شامل ۴۰۰ در ۴۰۰ پیکسل است، اما تصویر در هر صورت با اندازه ۲۰۰ در ۲۰۰ پیکسل نشان داده می‌شود. تصویر هدر: ۱۵۰۰ در ۱۵۰۰ پیکسل. اندازه تصاویر تایم لاین: اندازه حداقلی تصاویر تایم لاین برابر با ۴۴۰ در ۲۲۰ پیکسل است. اندازه حداکثری تصاویر تایم‌لاین نیز برابر با ۱۰۲۴ در ۵۱۲ پیکسل است. دانستن اندازه حداقلی و حداکثری تصاویر مخصوص زمانی که می‌خواهید درون تصاویر خود متنی را یادداشت کنید، بسیار مهم است. چرا که با اندازه دقیق، کاربران این شبکه‌ اجتماعی حتی با اسکرول درون فید می‌توانند بدون اینکه تصویر را کاملا باز کنند، به آن دسترسی داشته باشند.

تصاویر شبکه های اجتماعی

اینستاگرام

اینستاگرام در واقع شبکه اشتراک گذاری عکس به شمار می‌رود. رعایت کردن بهترین ابعاد برای استفاده از تصاویر درون این شبکه از اهمیت بالایی برخوردار است. اینستاگرام دیگر محدودیت ابعاد مربعی را ندارد و اکنون ابعاد دقیق انواع تصاویر را در ادامه مشاهده می‌کنید:

تصویر پروفایل: اندازه ۱۸۰ در ۱۸۰ پیکسل (نمایش با اندازه ۱۱۰ در ۱۱۰ پیکسل. در حالت وب نمایش در ابعاد ۱۵۲ در ۱۵۲ پیکسل). تصاویر برای اشتراک: ۱۰۸۰ در ۱۰۸۰ پیکسل. اینستاگرام البته این تصاویر را در ابعاد ۶۱۲ در ۶۱۲ پیکسل نشان می‌دهد. برای تصاویری که می‌خواهید در حالت افقی قرار گیرند ابعاد به صورت ۱۰۸۰ در ۵۶۶ پیکسل نشان داده می‌شوند و در حالت عمودی نیز تصاویر ابعادی برابر با ۱۰۸۰ پیکسل در ۱۳۵۰ پیکسل دارد. تصاویر بند انگشتی در پروفایل: ۱۶۱ در ۱۶۱ پیکسل.

تصاویر شبکه های اجتماعی

یوتیوب

در یوتیوب معمولا تصاویر زیادی برای تنظیم دقیق وجود ندارند. اما اگر دوست دارید تا تصویر بند انگشتی پروفایل خود را تنظیم کنید، می‌توانید این اندازه تصاویر را در ذهن داشته باشید:

تصویر کاور کانال: ۲۵۶۰ در ۱۴۴۰ پیکسل. اندازه تصاویر ویدیو: ۱۲۸۰ در ۷۲۰ پیکسل. اندازه تصاویر آیکون کانال: ۸۰۰ در ۸۰۰ پیکسل.

تصاویر شبکه های اجتماعی

پینترست

یکی دیگر از شبکه‌های اجتماعی که با تصاویر زیاد سر و کار دارد، پینترست است. در این شبکه اجتماعی تصاویر عمودی نقش بسیار بزرگ دارند و اهمیت استفاده درست از تصاویر با اندازه عمودی بسیار بیشتر است. در ادامه این اندازه تصاویر را به یاد داشته باشید:

تصویر پروفایل: ۱۶۵ در ۱۶۵ پیکسل. تصویر بورد پروفایل: ۲۲۲ در ۱۵۰ پیکسل. تصاویر کوچک بورد پروفایل: ۵۰ در ۵۰ پیکسل. عرض تصاویر موجود در فید: ۲۳۶ پیکسل. اندازه تصاویر گسترده: عرض ۷۳۶ پیکسل با ابعاد ۱۱۰۴ در ۲۰۶۱ پیکسل (حداقل عرض تصاویر گسترده ۶۰۰ پیکسل).

تصاویر شبکه های اجتماعی

تامبلر

در شبکه تامبلر تنها دو اندازه تصویر است که باید در ذهن نگه دارید. تصویر پروفایل و تصاویو استاندارد پست‌ها. ابعاد دقیق اندازه تصاویر:

پروفایل: ۱۲۸ در ۱۲۸ پیکسل. اندازه تصاویر: ۵۰۰ در ۷۵۰ پیکسل.

تصاویر شبکه های اجتماعی

گوگل پلاس

گوگل پلاس ماه پیش تغییرات بزرگی در رابط کاربری خود اعمال کرد که باعث شد ابعاد بسیاری از تصاویر این شبکه تغییر کنند.

تصویر پروفایل: ۲۵۰ در ۲۵۰ پیکسل. تصویر کاور: ۱۰۸۰ در ۶۰۷ پیکسل و اندازه حداکثری ۲۱۲۰ در ۱۱۹۲ پیکسل. تصویر برای اشتراک گذاری: عرض ۴۹۷ پیکسل با ارتفاع انطباق‌پذیر. 

تصاویر شبکه های اجتماعی

لینکداین

شبکه لینکداین دارای چندین نوع مختلف از تصاویر است. دو نوع تصاویر برای پروفایل وجود دارد که یکی از آن‌ها برای کاربران با عضویت عادی و دیگری برای کاربرانی با عضویت پولی است. برای اینکه بهترین تصاویر را برای شبکه خود استفاده کنید:

تصویر پروفایل: ۲۰۰ در ۲۰۰ پیکسل. تصویر پس‌زمینه: ۱۴۰۰ در ۴۲۵ پیکسل. تصاویر پست‌های بروزرسانی و وضعیت‌ها: ۶۹۸ در ۴۰۰ پیکسل. تصویر کاور: ۹۷۴ در ۳۰۰ پیکسل در حالت حداقلی.  تصویر لوگو: اندازه حداقلی لوگو ۳۰۰ در ۳۰۰ پیکسل، اما اندازه پیشنهاد ۴۰۰ در ۴۰۰ پیکسل است.

تصاویر شبکه های اجتماعی


وبسایت پی سی تک | تخصصی ترین مرکز جمع آوری و ارایه اخبار ، آموزش و مطالب دنیای آی تی و فناوری می باشد . هدف ما در این سایت ارایه برترین مطالب در حوزه فناوری اطلاعات و تکنولوژی می باشد و سعی ما در این است که از برترین و معتبرترین پایگاههای اینترنتی ایران و جهان جدیدترین اخبار و آموزشها را در اختیار کاربران قرار دهیم و روز به روز بر تعداد منابع ما افزوده خواهد شد .


مشاهده منبع خبر
رای:
1
نگاهی به اندازه درست و بهینه تصاویر در شبکه های اج...
سرانجام ویندوزفون از سنسور اثر انگشت پشتیبانی خواه...

محبوبترین مطالب

ددپول  Deadpool (رایان رینولدز) ابر قهرمانی است بسیار شوخ، او پیش از اینکه یک ابرقهرمان باشد یک نظامی بود که دچار یک بیماری لاعلاج میشود و تصمیم میگیرد توسط کسانی که مدعی هستند میتوانند بیماری او را د...
چگونه ریاضیدانان بزرگ همانند استفان هاوکینگ و آلبرت اینشتین چگونه می‌توانند مسیر خود را از درک مفاهیم اساسی ریاضی شروع کنند و در نهایت به جایگاهی برسند که ...
ایسوس در زمان رونمایی از لپ‌تاپ، گوشی هوشمند و روبات خود حرفی از هدست واقعیت مجازی به میان نیاورد. اما این کمپانی هدست "ASUS VR" را هم امروز در معرض دید...
یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های روبات ZenBo، امکان اتصال به دستگاه‌های هوشمند درون خانه و وسایل سنتی فناوری است. شما به کمک این روبات می‌توانید م...