ورود قدرتمند گوگل به عرصه ی فناری واقعیت مجازی | P30Tech


پنل دولوپر های Google Play Store

یکی از جدیدیترین و در عین حال جذاب ترین فناوری های موجود ، فناوری واقعیت مجازی می باشد ، این روز ها شاهد این هستیم که همه ی شرکت های فعال در حوزه ی گوشی و تبلت به سراغ ساخت گجت های واقعیت مجازی می روند ، HTC Vive ، Gear VR ، Oculus Rift نمونه هایی از ورود شرکت های معروف به حوزه ی فناوری واقعیت مجازی می باشد.

دیروز شایعه ای در فضای مجازی جریان پیدا کرد که حاکی از این مسئله بود که شرکت گوگل در حال آماده سازی گجت واقعیت مجازی خود می باشد و قصد دارد تا از این محصول خود در کنفرانس I/O که به زودی شکل خواهد گرفت رونمایی کند ، طبق این شایعه گجت واقعیت مجازی اندروید برای استفاده ی کاربر نیازی به یک گوشی هوشمند ندارد و در این قسمت می تواند بی نیاز عمل نماید ، یعنی این گجت در داخل خود پردازنده ، نمایشگر و سیستم عامل خاص خود را دارد.

امروز دوباره شاهد تکرار این شایعه از طرف منابع مختلف هستیم به طوری که با شواهد منتشر شده می توانیم مطمئن باشیم که این خبر صحت دارد و در کنفرانس I/O امسال گوگل از گجت واقعیت مجازی خود رونمایی خواهد نمود ، کسانی که به پنل دولوپرهای Google Play Store دسترسی دارند امروز شاهد اضافه شدن آیتم Android VR در این پنل بوده اند که ما را از صحت این شایعات مطمئن نموده است ، البته این کاربران می گویند که با کلیک بر روی آیتم Android VR هیچ اتفاقی نمی افتد و در واقع گوگل در حال آماده سازی این صفحه است تا همزمان با شروع کنفرانس I/O صفحه ی Android VR نیز کار خود را شروع نماید.

آقای Peter Rojas که یکی از کارشناسان دنیای گوشی های هوشمند می باشد و تا به حال شاهد افشاگری های زودهنگامی درباره ی گجت های مختلف از وی بوده ایم با ارسال توییتی در حساب کاربری توییتر خود می گوید که Android VR عملکرد بهتری را نسبت به Gear VR سامسونگ دارد اما هنوز نمی تواند با گجت های واقعیت مجازی HTC Vive و Oculus Rift رقابت کند علاوه بر این وی تایید کرده است که گجت واقعیت مجازی Android VR به طور خودکار و بدون نیاز به یک گوشی هوشمند عمل می کند ، کنفرانس I/O در تاریخ ۱۸ ماه می یعنی ۴ روز دیگر شروع به کار می کند و زمان زیادی تا معرفی رسمی این گجت باقی نمانده است.

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.


وبسایت پی سی تک | تخصصی ترین مرکز جمع آوری و ارایه اخبار ، آموزش و مطالب دنیای آی تی و فناوری می باشد . هدف ما در این سایت ارایه برترین مطالب در حوزه فناوری اطلاعات و تکنولوژی می باشد و سعی ما در این است که از برترین و معتبرترین پایگاههای اینترنتی ایران و جهان جدیدترین اخبار و آموزشها را در اختیار کاربران قرار دهیم و روز به روز بر تعداد منابع ما افزوده خواهد شد .


مشاهده منبع خبر
رای:
1
ورود قدرتمند گوگل به عرصه ی فناری واقعیت مجازی | P...
تاریخچه پردازنده های اینتل (قسمت دوم) ...

محبوبترین مطالب

ددپول  Deadpool (رایان رینولدز) ابر قهرمانی است بسیار شوخ، او پیش از اینکه یک ابرقهرمان باشد یک نظامی بود که دچار یک بیماری لاعلاج میشود و تصمیم میگیرد توسط کسانی که مدعی هستند میتوانند بیماری او را د...
چگونه ریاضیدانان بزرگ همانند استفان هاوکینگ و آلبرت اینشتین چگونه می‌توانند مسیر خود را از درک مفاهیم اساسی ریاضی شروع کنند و در نهایت به جایگاهی برسند که ...
یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های روبات ZenBo، امکان اتصال به دستگاه‌های هوشمند درون خانه و وسایل سنتی فناوری است. شما به کمک این روبات می‌توانید م...