پهپادی که مانند حشره روی دیوار صاف می‌نشیند | P30Tech


                                                پهپادی که مانند حشره روی دیوار صاف می‌نشیند

محققان دانشگاه استندفورد موفق شدند تا پهپادی بسازند که همچون حشره روی دیوار عمودی یا افقی فرود می‌آید. با زومیت همراه باشید تا در ادامه‌ی مطلب، ویدیو مربوط به این پهپاد را تماشا خواهید کرد.


محققان استندفورد پهپاد جدیدی را ساخته‌اند که قادر است روی هر دیواری فرود بیاید. این پهپاد به کمک یک دم سفت و سخت و دو برآمدگی میکروسکپی تعادل خود را روی دیوار حفظ می‌کند و به دیوار می‌چسبد. عملکرد این پهپاد شبیه به نحوه‌ای حرکت و ایستادن حشرات بر روی دیوار است.

دانلود ویدیو

نسخه‌ی ابتدایی از این پهپاد پیش‌تر و در ابتدای سال جاری میلادی معرفی شد اما ویدیو تازه آن امروز منتشر شده است تا به خوبی با پیشرفت کار محققان در ساخت این محصول آشنا شویم. آن‌ها موفق شده‌اند تا این پهپاد را برای ساخت انبوه آماده کنند و آن را در فضای بیرون از آزمایشگاه به پرواز درآورند. مورگن پاپ در این باره گفته است:

هرچند ما هنوز تا نسخه‌ی نهایی کمی فاصله داریم، اما بیش از همیشه به نسخه‌ی نهایی از پهپادی که در فضای خارج از آزمایشگاه قابل استفاده باشد، نزدیک شده‌ایم.

اگر به ویدیو دقت کنید متوجه شباهت عملکرد این پهپاد با پشه‌ها و عنکبوت‌ها در زمینه‌ی ایستادن بر روی دیوار عمودی خواهید شد.

اما کارکرد این پهپاد چه خواهد بود و به چه دلیل ساخت چنین پهپادی، دستاوردی بزرگ محسوب می‌شود؟ اگر پهپادها قادر باشند روی سطح دیوار بنشینند، می‌توانند زمانی که در حال فیلم‌برداری یا ارسال اطلاعات هستند، روی دیوار استراحت کنند و انرژی خود را ذخیره کنند و پس از اتمام کار خود مجددا به پرواز درآیند. همچنین اگر پهپادها به پنل خورشید مجهز شوند می‌توانند وقتی روی دیوار ایستاده‌اند، شارژ شده و مسافت طولانی‌تر را طی کنند.


وبسایت پی سی تک | تخصصی ترین مرکز جمع آوری و ارایه اخبار ، آموزش و مطالب دنیای آی تی و فناوری می باشد . هدف ما در این سایت ارایه برترین مطالب در حوزه فناوری اطلاعات و تکنولوژی می باشد و سعی ما در این است که از برترین و معتبرترین پایگاههای اینترنتی ایران و جهان جدیدترین اخبار و آموزشها را در اختیار کاربران قرار دهیم و روز به روز بر تعداد منابع ما افزوده خواهد شد .


مشاهده منبع خبر
رای:
1
Nvidia تبلت گیمینگ جدید خود را به زودی معرفی می نم...
تاریخچه پردازنده های اینتل (قسمت اول) ...

محبوبترین مطالب

ددپول  Deadpool (رایان رینولدز) ابر قهرمانی است بسیار شوخ، او پیش از اینکه یک ابرقهرمان باشد یک نظامی بود که دچار یک بیماری لاعلاج میشود و تصمیم میگیرد توسط کسانی که مدعی هستند میتوانند بیماری او را د...
چگونه ریاضیدانان بزرگ همانند استفان هاوکینگ و آلبرت اینشتین چگونه می‌توانند مسیر خود را از درک مفاهیم اساسی ریاضی شروع کنند و در نهایت به جایگاهی برسند که ...
ایسوس در زمان رونمایی از لپ‌تاپ، گوشی هوشمند و روبات خود حرفی از هدست واقعیت مجازی به میان نیاورد. اما این کمپانی هدست "ASUS VR" را هم امروز در معرض دید...
یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های روبات ZenBo، امکان اتصال به دستگاه‌های هوشمند درون خانه و وسایل سنتی فناوری است. شما به کمک این روبات می‌توانید م...