پس از ریخته شدن مایعات بر روی لپ تاپ چه کنیم؟ | P30Tech


نکاتی مهم پس از ریخته شدن مایعات بر روی لپ تاپ

همانطور که می دانید مایعات و الکتریسیته خیلی با هم سازگار نیستند و یکی از بهترین روش ها برای خراب کردن وسایل برقی ریختن آب بر روی آن هاست ، اگر آب بر روی مدار الکتریکی دستگاه بریزد در اکثر موارد برد الکترونیکی را نابود می کند و بدتر از این آن است که اگر حواستان را جمع نکنید این اتفاق می تواند شوک الکتریکی قوی ای به شما دهد که می تواند بسیار خطرناک باشد.

در ابن مقاله سعی داریم تا با معرفی چند نکته ی اساسی راه هایی را به شما نشان دهیم که با به کار گیری آنها خواهید توانست تا صدمات وارده به لپ تاپ تان را در صورت ریختن مایعات بر روی آن به حد اقل برسانید و اگر خوش شانس باشید ممکن است هیچ آسیبی به لپ تاپ تان نرسد.

بلافاصله پس از ریختن مایع بر روی لپ تاپ از خشک بودن دست و دکمه ی Power اطمینان حاصل کنید و سپس دکمه ی Power را به مدت ۵ ثانیه فشار داده تا لپ تاپ شما خاموش شود ، اگر دستتان خشک نیست و یا مایع بر روی دکمه ی Power نیز ریخته شده است از یک دستمال و یا حوله برای فشار دادن دکمه ی Power استفاده نمایید ، این امر برای جلوگیری از ایجاد شوک الکتریکی به شما ضروری می باشد.

در مرحله ی بعدی ابتدا کابل برق لپ تاپ را جدا کرده وسپس تمامی اتصالات لپ تاپ را جدا کنید ، از موس و کیبورد گرفته تا حافظه های یو اس بی ، اگر باتری لپ تاپتان قابل جدا شدن است ، باتری را هم جدا کنید ، اگر می توانید هارد درایو و حافظه ی رم را از لپ تاپ جدا کنید این کار را انجام دهید اما اگر توانایی انجام آن را ندارید اقدام نکنید.

اگر مایعی که بر روی لپ تاپ ریخته است شربت و یا نوشیدنی هایی چون نوشابه ، قهوه و امثال این هاست پیش نهاد می کنیم که لپ تاپتان را به یک متخصص بسپارید تا آن را تمیز نماید ولی اگر مایع ریخته شده بر روی لپ تاپ تنها آب است خواهید توانست تا پس ان بر آیید ، ابتدا با یک حوله تا آنجایی که ممکن است سطح لپ تاپ را خشک نموده و سپس به منظور خشک کردن داخل آن لازم است تا یک حوله ی خشک را بر روی سطح صافی همچون یک میز پهن نمایید ، سپس لپ تاپ را تا آنجایی که می توانید باز نموده و آن را همانند شکل زیر بر روی حوله قرار دهید ، سپس برای مدت حد اقل ۱۸ ساعت صبر نمایید تا آب جمع شده در داخل لپ تاپ به بیرون هدایت شود.

0519-drain-100659906-large

سپس آن را برداشته و تمامی اتصالات را به آن متصل کرده و دستگاه را روشن نمایید ، اگر شانس با شما یار باشد هیچ آسیبی به دستگاهتان نرسیده است و لپ تاپ روشن خواهد شد ، درصورتی که دستگاه روشن نشود باید به یک متخصص مراجعه نمایید.

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.


وبسایت پی سی تک | تخصصی ترین مرکز جمع آوری و ارایه اخبار ، آموزش و مطالب دنیای آی تی و فناوری می باشد . هدف ما در این سایت ارایه برترین مطالب در حوزه فناوری اطلاعات و تکنولوژی می باشد و سعی ما در این است که از برترین و معتبرترین پایگاههای اینترنتی ایران و جهان جدیدترین اخبار و آموزشها را در اختیار کاربران قرار دهیم و روز به روز بر تعداد منابع ما افزوده خواهد شد .


مشاهده منبع خبر
رای:
1
نتایج تست کارت گرافیک GTX1080 (رقابتی از جنس پاسکا...
پس از ریخته شدن مایعات بر روی لپ تاپ چه کنیم؟ | P3...

محبوبترین مطالب

ددپول  Deadpool (رایان رینولدز) ابر قهرمانی است بسیار شوخ، او پیش از اینکه یک ابرقهرمان باشد یک نظامی بود که دچار یک بیماری لاعلاج میشود و تصمیم میگیرد توسط کسانی که مدعی هستند میتوانند بیماری او را د...
چگونه ریاضیدانان بزرگ همانند استفان هاوکینگ و آلبرت اینشتین چگونه می‌توانند مسیر خود را از درک مفاهیم اساسی ریاضی شروع کنند و در نهایت به جایگاهی برسند که ...
ایسوس در زمان رونمایی از لپ‌تاپ، گوشی هوشمند و روبات خود حرفی از هدست واقعیت مجازی به میان نیاورد. اما این کمپانی هدست "ASUS VR" را هم امروز در معرض دید...
یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های روبات ZenBo، امکان اتصال به دستگاه‌های هوشمند درون خانه و وسایل سنتی فناوری است. شما به کمک این روبات می‌توانید م...