اپل برای رقابت با اوبر یک میلیارد دلار سرمایه ‌گذاری کرده است | P30Tech


                                                اپل برای رقابت با اوبر یک میلیارد دلار سرمایه ‌گذاری کرده است

به نظر می‌رسد اپل قصد دارد در زمینه‌های مختلف قدرتمند ظاهر شود و با کمپانی‌های مشهور به رقابت بپردازد. اما چه چیزی بهتر از این که این هدف به حضور بیشتر اپل در چین منجر شود. به تازگی کوپرتینونشین‌ها برای رقابت با اوبر یک میلیارد دلار در شرکت چینی Didi Chuxing سرمایه‌گذاری کرده‌اند.


این بار به نظر می‌رسد اپل سوی پیکان خود را به سمت اوبر نشانه‌ گرفته و با سرمایه‌گذاری یک میلیارد دلاری قصد دارد با این کمپانی رقابت کند. اپل برای این منظور، یک میلیارد دلار در Didi Chuxing رقیب چینی اوبر سرمایه‌گذاری کرده است.

گفته می‌شود سرویس دیدی‌چوکسینگ بیشترین کنترل را بر روی بازار سرویس‌های اجاره و در اختیار داشتن خودرو دارد.

تیم کوک در مصاحبه‌ی خود با خبرگزاری رویترز از این سرمایه‌گذاری به عنوان راهی برای حضور بیشتر در بازار بزرگ چین یاد کرده است. او به رویترز گفته:

این سرمایه‌گذاری به دلایل استراتژیکی چون شانس حضور بیشتر و شناخت بهتر بخش‌های مختلف بازار چین بوده که برای ما اهمیت زیادی دارد.

اپل علاوه بر سرمایه‌گذاری در دیدی‌چوکسینگ، قصد دارد در ساخت پلتفرم فناورانه‌ی اختصاصی به این کمپانی کمک کند. به گزارش وال‌استریت ژورنال این شرکت چینی تلاش می‌کند تا سرمایه‌ی خود را به ۲۵ میلیارد دلار برساند.

حالا اپل نیز به جمع سرمایه‌گذاران بزرگ دیدی‌چوکسینگ از جمله Tencent و Alibaba پیوسته و تلاش می‌کند رشد سریع اوبر را در جهان متوقف کند. به نظر می‌رسد اوبر نیز به خوبی خطر کمپانی چینی دیدی را احساس کرده و تراویس کالانیک، مدیر عامل این کمپانی به تازگی اشاره کرده که برای رقابت با رقیب چینی، سالانه ۱ میلیارد دلار را در این کشور از دست می‌دهند.

دیدی‌چوکسینگ با سرویس‌هایی چون Lyft به عنوان یکی از بزرگترین رقبای اوبر همکاری می‌کند تا بتواند دنیای ضد اوبر را بنا کند.

سرمایه‌گذاری جدید اپل یک بار دیگر شایعات پیرامون تصمیم کوپرتینونشین‌ها برای ورود به صنعت خودرو را قوت می‌بخشد. اوبر نیز در بخش تکنولوژی‌های مربوط به خودروهای خودران سرمایه‌گذاری زیادی انجام داده و سرمایه‌گذاری اپل در کمپانی دیدی نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها به دنبال راهی هستند که بتوانند ترمز اوبر را بکشند.

البته همچنان تیم کوک جاه‌طلبی اپل در بخش خودرو را جدی جلوه نمی‌دهد. او به رویترز گفته سرمایه‌گذاری اپل در بخش خودرو تنها مربوط به تکنولوژی CarPlay است که آیفون شما را به یک داشبورد کامل تبدیل می‌کند. کوک گفته:

این تنها کاری است که امروز در صنعت خودرو انجام می‌دهیم تا ببینیم در آینده چه چیزی منتظر ما است.


وبسایت پی سی تک | تخصصی ترین مرکز جمع آوری و ارایه اخبار ، آموزش و مطالب دنیای آی تی و فناوری می باشد . هدف ما در این سایت ارایه برترین مطالب در حوزه فناوری اطلاعات و تکنولوژی می باشد و سعی ما در این است که از برترین و معتبرترین پایگاههای اینترنتی ایران و جهان جدیدترین اخبار و آموزشها را در اختیار کاربران قرار دهیم و روز به روز بر تعداد منابع ما افزوده خواهد شد .


مشاهده منبع خبر
رای:
1
راهنمای خرید کامپیوتر با بودجه هفت میلیون و ۵٠٠ هز...
تماشا کنید: رندر جدید از آیفون 7 و آیفون 7 پلاس ...

محبوبترین مطالب

ددپول  Deadpool (رایان رینولدز) ابر قهرمانی است بسیار شوخ، او پیش از اینکه یک ابرقهرمان باشد یک نظامی بود که دچار یک بیماری لاعلاج میشود و تصمیم میگیرد توسط کسانی که مدعی هستند میتوانند بیماری او را د...
چگونه ریاضیدانان بزرگ همانند استفان هاوکینگ و آلبرت اینشتین چگونه می‌توانند مسیر خود را از درک مفاهیم اساسی ریاضی شروع کنند و در نهایت به جایگاهی برسند که ...
ایسوس در زمان رونمایی از لپ‌تاپ، گوشی هوشمند و روبات خود حرفی از هدست واقعیت مجازی به میان نیاورد. اما این کمپانی هدست "ASUS VR" را هم امروز در معرض دید...
یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های روبات ZenBo، امکان اتصال به دستگاه‌های هوشمند درون خانه و وسایل سنتی فناوری است. شما به کمک این روبات می‌توانید م...