موتورسیکلتی رویایی بر پایه بی ام و S1000 RR | P30Tech


                                                موتورسیکلتی رویایی بر پایه بی ام و S1000 RR

برادران فرانسوی Praem برای نشان دادن عشق و علاقه‌ی خود به موتور‌سیکلت‌ها تصمیم به تولید موتوری دست‌ساز بر پایه‌ی بی‌ام‌و S1000RR گرفتند؛ با توجه به تصاویر منتشر شده، نتیجه‌ی کار آن‌ها فوق‌العاده است. با زومیت همراه باشید تا بیشتر با این اثر هنری آشنا شوید.


بی‌ام‌و S1000RR با دو مشخصه بین عاشقان موتورسیکلت‌ها شناخته ‌می‌شود؛ مدلی با طراحی هنری و جسورانه و همچنین یکی از سریع‌ترین موتور‌سیکلت‌های تولیدی جهان. این موتورسیکلت سریع‌ترین محصول تولیدی بی‌ام‌و تا به امروز است و برای این شرکت افتخار آفرینی‌های بسیاری در پیست‌ها و مسابقات مختلف به ارمغان آورده است.

این موتورسیکلت با بهره‌گیری از پیشرانه‌ی ۴ سیلندر خطی به حجم یک لیتر، ۲۰۰ اسب‌ بخار توان تولید ‌می‌کند که با توجه به وزن بسیار کم ۲۰۸ کیلو‌گرمی‌ خود، شتاب‌گیری‌های اولیه و ثانویه‌ی بسیار سریعی دارد.

حال شرکت کوچک Praem که به ساخت موتور‌سیکلت‌های دست‌ساز بر اساس سفارش مشتری می‌پردازد، می‌خواهد تاریخچه‌ی پر افتخار این ‌موتورسیکلت را به مرحله‌ی بالاتری ارتقاء دهد. این شرکت با ارائه‌ی پیشنهادی به قسمت موتور‌سیکلت بی‌ام‌و از آن‌ها خواست تا با در اختیار قرار دادن نمونه‌ای از S1000RR، آن را تبدیل به موتورسیکلتی کنند که موتورهای مسابقه‌ای را برای همیشه تغییر داد.

این موتورسیکلت که از مدل‌های مسابقات استقامتِ ۶ تا ۲۴ ساعته که در پیست سوزاکا ژاپن در دهه‌ی ۷۰ و ۸۰ میلادی برگزار می‌شده الهام گرفته شده است، ظاهری کلاسیک و باطنی بسیار مدرن و قدرتمند دارد.

نتیجه‌ی این پروژه و همکاری بسیار رضایت‌بخش به نظر می‌رسد؛ با برداشتن تمامی پنل‌های بدنه و طراحی و مهندسی دوباره‌ی آن‌ها، این برادران توانستند به محصولی با وزن کمتر دست پیدا کنند. این پنل‌های دست‌ساز و بادگیر بسیار بزرگ جلو در مسابقات استقامت، بسیار مفید است؛ زیرا هر‌ چه وزن موتور‌سیکلت کمتر باشد، ثبات بیشتر، خستگی کمتر برای راننده، مصرف سوخت پایین‌تر و قابلیت کنترل بهتر در پیچ‌ها را به ارمغان خواهد آورد. البته با استفاده از صدا ‌خفه‌کن جدیدی که برای تولید صدای موتورسیکلت‌های کلاسیک در این مدل استفاده شده، چند اسب بخار به قدرت موتور به علت خروج سریع‌تر گازها، اضافه شده است.

رنگ‌آمیزی بدنه نیز با الهام‌گیری از اولین پروژه‌ی خودروی‌های هنری بی‌ام‌و که هنرمندی به نام الکساندر کالدر بر روی مدل BMW 3.0 CSL در سال 1974 انجام داده بود، نقاشی شده است.

با دیدن تصاویر و دقت زیاد به جزئیات، به ریزه‌کاری‌های استادانه‌ای که در این موتورسیکلت به کار رفته است، پی خواهید برد. متاسفانه این مدل برای فروش عرضه نخواهد شد، اما تیم موتورسیکلت بی‌ام‌و و برادران Praem از آن به عنوان یکی از جذابیت‌های کاری خود استفاده کرده و آن را به نقاط مختلف جهان برده و در معرض نمایش قرار می‌دهند.


وبسایت پی سی تک | تخصصی ترین مرکز جمع آوری و ارایه اخبار ، آموزش و مطالب دنیای آی تی و فناوری می باشد . هدف ما در این سایت ارایه برترین مطالب در حوزه فناوری اطلاعات و تکنولوژی می باشد و سعی ما در این است که از برترین و معتبرترین پایگاههای اینترنتی ایران و جهان جدیدترین اخبار و آموزشها را در اختیار کاربران قرار دهیم و روز به روز بر تعداد منابع ما افزوده خواهد شد .


مشاهده منبع خبر
رای:
1
سلفی عجیبی که به تخریب آثار باستانی منجر شد! | P30...
معرفی اپ: محاسبات ریاضی را به وسیله Photomath به د...

محبوبترین مطالب

ددپول  Deadpool (رایان رینولدز) ابر قهرمانی است بسیار شوخ، او پیش از اینکه یک ابرقهرمان باشد یک نظامی بود که دچار یک بیماری لاعلاج میشود و تصمیم میگیرد توسط کسانی که مدعی هستند میتوانند بیماری او را د...
چگونه ریاضیدانان بزرگ همانند استفان هاوکینگ و آلبرت اینشتین چگونه می‌توانند مسیر خود را از درک مفاهیم اساسی ریاضی شروع کنند و در نهایت به جایگاهی برسند که ...
یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های روبات ZenBo، امکان اتصال به دستگاه‌های هوشمند درون خانه و وسایل سنتی فناوری است. شما به کمک این روبات می‌توانید م...