گزارش مالی ۳ ماه اول سال ۲۰۱۶ اچ تی سی منتشر شد: کاهش ۶۴ درصدی درآمد | P30Tech


شرایط در شرکت اچ‌تی‌سی چندان مساعد نیست. این شرکت امروز گزارش مالی جدید خود را در شرایطی منتشر کرد که همه چیز خبر از چهارمین فصل پیاپی  ضرردهی اچ‌تی‌سی می‌دهد. تولید کننده تایوانی که به تازگی گوشی هوشمند پرچمدار جدید خود یعنی اچ‌تی‌سی ۱۰ را عرضه کرده است، در بازه زمانی ۱ ژانویه تا ۳۱ مارچ حدود ۱۴۸ میلیون دلار ضرر داده است. 

نگرانی‌ها زمانی تشدید می‌شود که در مقایسه با سال ۲۰۱۵ درآمد این شرکت باز هم کاهش داشته است. سال گذشته در این بازه زمانی اچ‌تی‌سی حدود ۴۱.۵ میلیارد دلار تایوان، درآمد داشت این در حالی است که درآمد این شرکت در گزارش جدیدی که امروز منتشر شد فقط ۱۴.۸ میلیارد دلار تایوان است که کاهش درآمد شدید ۶۴ درصدی را نشان می‌دهد. 

در این بین ذکر برخی نکات شاید به روشن‌تر شدن موضوع کمک کند. اول این که از آنجا که پرچمدار جدید اچ‌تی‌سی به تازگی معرفی شده و در بازار برای فروش عرضه شده است، نتایج حاصل از فروش اچ‌تی‌سی ۱۰ در گزارش مالی اچ‌تی‌سی وجود ندارد. نکته دوم این که هدست واقعیت مجازی Vive اچ‌تی‌سی نیز در گزارش مالی جدید این شرکت دیده نشده است. با این وجود یادمان هست که سال گذشته نیز وقتی گزارش مالی اچ‌تی‌سی در این بازه زمانی منتشر شده بود، آمار فروش پرچمدار آن زمان یعنی وان ام ۹ نیز در گزارش نبود. همچنین باید گفت این روند سقوط اچ‌تی‌سی نکته جدیدی نیست که ناگهان در گزارش مالی فعلی این شرکت متوجهش شویم بلکه اچ‌تی‌سی سال‌ها است که برای بقا در جریان اصلی بازار گوشی‌های هوشمند در تلاش است تا با تغییر ساختار تبدیل به شرکت کوچکتر ولی با بازدهی بیشتر شود. 

اما اچ‌تی‌سی چطور می‌تواند احیا شود؟ همانطور که انتظارش را دارید، این شرکت در تلاش است تا هزینه‌هایش را کاهش و درآمدهایش را افزایش دهد. هر چند چیالین چانگ، مدیر مالی این شرکت در رابطه با جزئیات صحبت زیادی نکرده ولی اعلام کرده است که طی سه ماه آینده و پس از آن اچ‌تی‌سی هزینه‌های خود را کاهش می‌دهد. اچ‌تی‌سی اخیرا برخی از املاک و زمین‌های خود را فروخته و به نظر می‌رسد به سرعت در حال کوچک کردن دامنه عملیاتی خود برای رسیدن به سود است. چانگ اعلام کرده است که روی هدست واقعیت مجازی وایو برای رسیدن به سود در سال جاری حساب باز کرده است. 

اچ‌تی‌سی امیدوار است که سیاست‌های کاهش هزینه در کنار افزایش درآمدهای این شرکت حاصل از فروش اچ‌تی‌سی ۱۰ در نهایت منجر به عملکرد بهتر این شرکت در ماه جدید میلادی شوند. 


وبسایت پی سی تک | تخصصی ترین مرکز جمع آوری و ارایه اخبار ، آموزش و مطالب دنیای آی تی و فناوری می باشد . هدف ما در این سایت ارایه برترین مطالب در حوزه فناوری اطلاعات و تکنولوژی می باشد و سعی ما در این است که از برترین و معتبرترین پایگاههای اینترنتی ایران و جهان جدیدترین اخبار و آموزشها را در اختیار کاربران قرار دهیم و روز به روز بر تعداد منابع ما افزوده خواهد شد .


مشاهده منبع خبر
رای:
1
گزارش مالی ۳ ماه اول سال ۲۰۱۶ اچ تی سی منتشر شد: ک...
ترفندهای جذاب برای استفاده از اینستاگرام | P30Tech

محبوبترین مطالب

ددپول  Deadpool (رایان رینولدز) ابر قهرمانی است بسیار شوخ، او پیش از اینکه یک ابرقهرمان باشد یک نظامی بود که دچار یک بیماری لاعلاج میشود و تصمیم میگیرد توسط کسانی که مدعی هستند میتوانند بیماری او را د...
چگونه ریاضیدانان بزرگ همانند استفان هاوکینگ و آلبرت اینشتین چگونه می‌توانند مسیر خود را از درک مفاهیم اساسی ریاضی شروع کنند و در نهایت به جایگاهی برسند که ...
یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های روبات ZenBo، امکان اتصال به دستگاه‌های هوشمند درون خانه و وسایل سنتی فناوری است. شما به کمک این روبات می‌توانید م...
ایسوس در زمان رونمایی از لپ‌تاپ، گوشی هوشمند و روبات خود حرفی از هدست واقعیت مجازی به میان نیاورد. اما این کمپانی هدست "ASUS VR" را هم امروز در معرض دید...