نسل بعدی قلم اپل چگونه عمل خواهد کرد ؟ | P30Tech


نسل بعدی قلم اپل چگونه عمل خواهد کرد ؟

اپل پتنت نسل بعدی قلم ها را ثبت کرد :

در سه شنبه هفته گذشته بود که دفتر ثبت اختراع و علائم تجاری آمریکا پتنتی را برای اپل پنسل به ثبت رساند . این پتنت ویژگی های جدید این گجت را بیان کرده است . بزرگترین مشکل قلم‌های هوشمند عدم تشخیص حالت دست کاربران میباشد . بر اساس اطلاعات رسیده پتنت جدید ؛ خبر از ثبت وجود انواع سنسورها ، ریزپردازنده‌ها و الگوریتم ها دارد که هدف آن ها تشخیص حالت دست کاربران در زمان کارکردن با آیپد است . 

زمانی که اپل پنسل میخواهد بر روی آیپد شروع به فعالیت کند ، آیپد با استفاده از دریافت شرایط استایلوس در مکان مورد نظر شروع به دریافت سیگنال میکند . دریافت اطلاعات از شرایط قلم با سنسورها انجام میگیرد . از سنسورهای دیگری که میتوان به آن ها اشاره کرد سنسور سنجش فشار و سنسور سنجش میزان فاصله اشاره کرد . 

 

نسل بعدی قلم اپل چگونه عمل خواهد کرد ؟

 

سنسور فشارسنج تعبیه شده بر روی قلم با توجه به میزان فشاری که بر روی آن میآید ، میزان ضخامت خطوط ترسیمی را تشخیص میدهد . البته باید به دو سنسوری که رو بدنه قلم تعبیه شده‌اند نیز اشاره کرد که میزان خمیدگی قلم در دست کاربر را تشخیص میدهد و در ترسیم میزان ضخامت خطوط کشیده شده نقش دارند . 

یکی دیگر از قابلیت های اشاره شده در پتنت ثبت شده ، امکان تعویض نوک قلم میباشد . شماری از نوک‌های قلم پیش‌بینی شده دارای کدهای اختصاصی برای استفاده از سنسور‌های خاص تعبیه شده روی شاسی قلم هستند. برای مثال میتوان به نوک قلم مو ، خودکار که هرکدام کارایی خاص خود را در طراحی دارند اشاره کرد . در این پتنت به Security این قلم ها نیز اشاره شده است و میتوان بر روی قلم کدگذاری کرد ، تا چنانچه آیپد توسط چند نفر مورد استفاده قرار میگیرد ، فقط یک نفر خاص بتواند از آن استفاده کند . 

مورد دیگری که میتوان به آن اشاره کرد وجود سنسوری در سردیگر قلم میباشد و وظیفه آن پاک کردن ترسیمات میباشد . چیزی شبیه به مدادهای قدیمی . 


وبسایت پی سی تک | تخصصی ترین مرکز جمع آوری و ارایه اخبار ، آموزش و مطالب دنیای آی تی و فناوری می باشد . هدف ما در این سایت ارایه برترین مطالب در حوزه فناوری اطلاعات و تکنولوژی می باشد و سعی ما در این است که از برترین و معتبرترین پایگاههای اینترنتی ایران و جهان جدیدترین اخبار و آموزشها را در اختیار کاربران قرار دهیم و روز به روز بر تعداد منابع ما افزوده خواهد شد .


مشاهده منبع خبر
رای:
1
بازگشت به ریشه ها: نخستین معرفی از بازی Battlefiel...
سرویس صوتی آلکسا به شکل اپلیکیشن برای iOS عرضه شد ...

محبوبترین مطالب

ددپول  Deadpool (رایان رینولدز) ابر قهرمانی است بسیار شوخ، او پیش از اینکه یک ابرقهرمان باشد یک نظامی بود که دچار یک بیماری لاعلاج میشود و تصمیم میگیرد توسط کسانی که مدعی هستند میتوانند بیماری او را د...
چگونه ریاضیدانان بزرگ همانند استفان هاوکینگ و آلبرت اینشتین چگونه می‌توانند مسیر خود را از درک مفاهیم اساسی ریاضی شروع کنند و در نهایت به جایگاهی برسند که ...
یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های روبات ZenBo، امکان اتصال به دستگاه‌های هوشمند درون خانه و وسایل سنتی فناوری است. شما به کمک این روبات می‌توانید م...
ایسوس در زمان رونمایی از لپ‌تاپ، گوشی هوشمند و روبات خود حرفی از هدست واقعیت مجازی به میان نیاورد. اما این کمپانی هدست "ASUS VR" را هم امروز در معرض دید...